Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: David Stejskal

Tříkrálová sbírka už pátým rokem také v Orlové

8. ledna 2016 14:24 | Orlová | David Stejskal

Také Orlovou procházeli dobrovolníci s kasičkami. V rámci tříkrálové sbírky už pátým rokem vybírali peníze, které poslouží lidem v nouzi. Peníze poputují do charity Bohumín, která má sbírku v Orlové na starosti. Jen loni se podařilo vybrat přes tři sta tisíc korun.

Aktuálně z Orlové 9. 1. 2016

8. ledna 2016 14:23 | Orlová | David Stejskal

Aktuality a pozvánky z Orlové

Změny v zákoně o občankách a pasech

8. ledna 2016 14:21 | Orlová | David Stejskal

Teď vám připomeneme informace o změnách v zákoně o evidenci obyvatel a také novinky v podávání žádostí o některé druhy osobních dokladů, jako jsou občanské průkazy a pasy. Novela zákona začne platit od 1. ledna.

Vánoce i Silvestr proběhly v Orlové v poklidu

5. ledna 2016 15:08 | Orlová | David Stejskal

Svátky i Silvestr proběhly v Orlové v poklidu. Tak alespoň hodnotí situaci městští strážníci. K několika incidentům ale přeci jen došlo. Detaily vám v prvním příspěvku prozradí velitel městských strážníků Roman Galia.

Na vyzvednutí písemností mají lidé deset dní

5. ledna 2016 15:07 | Orlová | David Stejskal

Od prvního ledna platí změny v zákoně o evidenci obyvatel. Písemnosti si budou muset lidi do určitého termínu vyzvednout, jinak budou automaticky považovány za doručené. Další podrobnosti vám prozradíme v reportáži.

Aktuálně z Orlové 5. 1. 2016

5. ledna 2016 15:06 | Orlová | David Stejskal

Aktuality a pozvánky z Orlové

SDH Orlová-Poruba je téměř na profesionální úrovni

5. ledna 2016 15:05 | Orlová | David Stejskal

O cvičeních sboru dobrovolných hasičů jsme vás nedávno informovali. Teď se ale podíváme na to, co všechno mají orlovští dobrovolníci ve svém vybavení. Technických stavem vás provede velitel hasičského sboru, Michal Beňo.

Pozor na petardy! varují moravskoslezští hasiči

29. prosince 2015 16:30 | Orlová | David Stejskal

Jako každý rok přibývá hasičům na Silvestra práce. Množství vypitého alkoholu a manipulace s pyrotechnikou a světlicemi často končí popáleninami a požáry. Hasiči vyjíždějí k desítkám takových případů. Čemu se letos vyhnout, prozradí mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Studenti orlovského gymnázia předvedli svůj talent

29. prosince 2015 16:30 | Orlová | David Stejskal

Gymnázium a obchodní akademie Orlová má talent. Tak se jmenuje akce, kterou vedení školy připravilo pro studenty. Ti si měli za úkol připravit scénku, hudební vystoupení, nebo taneční kreaci, se kterou pak vystoupili před zaplněnou tělocvičnou. Výkony hodnotila pětičlenná porota.

Aktuálně z Orlové 29. 12. 2015

29. prosince 2015 16:30 | Orlová | David Stejskal

Aktuality a pozvánky z Orlové

Komerční sdělení více

Blíží se největší taneční párty pod otevřeným nebem! Festival Beats for Love láme rekordy

Jubilejní 10. ročník festivalu Beats for Love se blíží raketovou rychlostí. Na začátku července festival rozproudí život v populární ostravské oblasti Dolních Vítkovic. Svým nabitým line-upem organizátoři nenechají v klidu žádného nadšence do elektronické taneční hudby. Aktuálně je navíc k dispozici kompletní seznam a denní line upy všech zahraničních hvězd, které na akci vystoupí. A je to doopravdy přehlídka jmen světových formátů!

OSTROJ slaví první úspěchy po náročném období. V prvním čtvrtletí 2024 rostl a hlásí zisk

Český průmysl prochází v posledních letech těžkým obdobím. Etapa dramatických změn zasáhla také společnost OSTROJ, pro kterou byl rok 2023 především o investicích a transformaci. Strategická rozhodnutí se pak pozitivně promítla už na začátku letošního roku – OSTROJ dosáhl v prvním čtvrtletí roku 2024 hospodářského výsledku před zdaněním o více jak 25 mil. Kč nad plánem pro toto období. První kvartál byl pro firmu naposledy ziskový v roce 2021.


Do strojírenství a metalurgie vstupují nové technologie, vodík a AI

České strojírenství a metalurgický byznys se nezadržitelně mění. Do hry vstupuje další automatizace, smart systémy, vodík a umělá inteligence. Tahounem změn jsou zatím spíše velké firmy, malým a středním podnikům stojí v cestě méně zdrojů na investice, nedostatek špičkových lidí i obava o kyberbezpečnost. V případě inovativních vodíkových technologií je pak problémem přílišná regulace předbíhající vývoj. Uvedli to zástupci Národního strojírenského klastru a účastníci konference Strojírenství Ostrava 2024.

Štěrkovna Open Music 2024: prodáno 90 procent třídenních vstupenek

Pořadatelé hudebního festivalu Štěrkovna Open Music, který se na břehu Hlučínského jezera bude konat 25. až 27. července, hlásí vyprodání 90 procent celkové kapacity třídenních vstupenek. Zároveň také se souhlasem města a hlučínské firmy Tomáš STRAUB investovali do festivalového areálu, aby byl v polovině léta lépe připravený na návštěvníky největší mimoostravské hudební přehlídky v Moravskoslezském kraji. Vystoupí na ní například Ewa Farna, Divokej Bill či Rybičky 48.

Ve WERK ARENĚ V Třinci se chystá INVENT ARENA, jediná soutěžní výstava patentů a vynálezů v ČR

Pracuje na něm intenzivně tým několika desítek lidí už několik měsíců a je jím jediná soutěžní výstava patentů a vynálezů svého druhu v České republice INVENT ARENA. Událost se uskuteční 12.-13. června ve WERK ARENĚ a má ambice rozšířit povědomí o vědeckých vynálezech a ukázat, že „pokrok“ ovlivňuje a posouvá dál všechny sféry našich každodenních životů a že „vědec“ či objevitel nemusí být vždycky badatel v laboratoři izolovaný od okolního světa, nýbrž kdokoliv z nás, našich dětí. Jen je potřeba mít ten správný směr.

4 kroky pro úspěšný den

Vykročte do každého dne pravou nohou a nastartujte den ranní rutinou, která promění ospalá rána ve chvíle, na které se budete pravidelně těšit. Základem úspěšného dne je vedle klidně prospané noci také klidné ráno. Udělejte si před každodenním kolotočem povinností alespoň pár minut pro sebe a uvidíte, že se vaše dny jak mávnutím proutku promění.

Inscenace Nejhorší věc na světě otevírá dialog o nelehkých cestách k sebepoznání

Divadlo loutek Ostrava rozvíjí programovou linii pro dospívající publikum i poslední premiérou sezóny. Hra s názvem Nejhorší věc na světě zpracovává téma náročného dospívání, zmatku a hledání sebe sama. Premiéra 17. května připadá na Mezinárodní den proti homofobii a transfobii. I těmto tématům se inscenace v režii Terezy Agelové věnuje.

Více