Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: David Stejskal

Památník Rudé armády bude potřebovat opravit

18. prosince 2015 15:52 | Orlová | David Stejskal

Další reportáž se týká orlovského hřbitova. Na tamním památníku rudé armády se totiž podepsal zub času a došlo k jeho porušení. Bude proto nutné na něm provést opravy. I touto otázkou se na svém zasedání zabývali orlovští zastupitelé.

Plán rozvoje sociálních služeb počítá s lidmi bez domova

18. prosince 2015 15:50 | Orlová | David Stejskal

Zastupitelstvo schválilo střednědobý plán rozvoje sociálních služeb. V rámci něj bude město nadále podporovat významné zařízení ve městě a uvolnilo pro ně také potřebné finance. Více už v následující reportáži.

Proběhlo poslední letošní kolo v halové kopané

18. prosince 2015 15:49 | Orlová | David Stejskal

Poslední letošní část velkého turnaje v sálové kopané mají žáci základních škol a gymnázia za sebou. Svůj fotbalový um změřili mladí hráči z Orlové, ale také z přilehlých obcí jako je Rychvald. Turnaj probíhá pod záštitou orlovského Domu dětí a mládeže.

Zastupitelé schválili rozpočet pro rok 2016

15. prosince 2015 15:13 | Orlová | David Stejskal

Orlová má rozpočet pro příští rok. Na svém zasedání ho schválili zastupitelé města. V rámci běžných výdajů město počítá s téměř čtyřmi sty miliony korun, investiční záměry si letos vyžádají sto sedmdesát milionů korun.

Vánoční jarmark nabídl soutěže i tvůrčí dílny

15. prosince 2015 15:13 | Orlová | David Stejskal

Ještě větší a ještě rozmanitější. Takový byl letos vánoční jarmark, který pořádal orlovský Dům kultury. Kromě tradičních vánočních dobrot nabídl také tvůrčí dílničku a Orlované mohli také poskládat tematickou mozaiku.

Basketbal se po letech vrací do Orlové

15. prosince 2015 15:13 | Orlová | David Stejskal

Basketbal se vrací do Orlové. Tedy alespoň takový mají záměr organizátoři basketbalového turnaje, který se konal ve sportovní hale orlovského gymnázia. Orlová tak bude mít nejspíš brzy svůj vlastní tým, už teď má o tento sport zájem více než stovka dětí.

Tenistka Nikola Tomanová chce prorazit v zahraničí

15. prosince 2015 15:12 | Orlová | David Stejskal

Vedení radnice přijalo tenistku Nikolu Tomanovou. Orlovská rodačka má letos za sebou velké úspěchy, za které ji starosta s místostarostkou osobně poblahopřáli. Co čeká mladou sportovkyni dál, prozradíme v poslední reportáži.

Kraj vyhlásí 18. prosince další kotlíkovou výzvu

11. prosince 2015 15:25 | Orlová | David Stejskal

Jak správně vyplnit žádost o dotaci a jaké podmínky musí žadatel splnit, aby získal nový kotel. To lidem přijeli do Orlové vysvětlit pracovníci krajského úřadu, který už za krátkou dobu vyhlásí další výzvu v rámci kotlíkových dotací.

Studenti si prošli pracovními pohovory nanečisto

11. prosince 2015 15:24 | Orlová | David Stejskal

Jak uspět u pohovoru jako uchazeč o nové zaměstnání. To si vyzkoušeli studenti maturitních ročníků obchodní akademie v rámci každoroční akce s názvem Konkurz pro tebe. Na vlastní kůži prošli pohovorem a jinými testy, které ověřili jejich připravenost v praxi.

Komerční sdělení více

Vláda potvrdila, že likvidaci dolu ČSM po ukončení těžby provede OKD

Na základě Usnesení vlády č. 303 provede technickou likvidaci černouhelného dolu ČSM po ukončení hornické činnosti v lokalitách Sever a Jih na přelomu let 2025 a 2026 společnost OKD. Těžební společnost uskuteční také dohodnutý sociální program, v jehož rámci bude odcházejícím zaměstnancům vyplacen až jedenáctinásobek průměrného měsíčního výdělku.

Hornické vdovy Kamily Hladké v jevištní podobě

Poslední premiérou 105. sezóny Národního divadla moravskoslezského je adaptace knižního bestselleru Kamily Hladké HORNICKÉ VDOVY. Václav Klemens osudy vdov zdramatizoval pro jeviště komorního Divadla „12“, vybral hudbu (regionální hornické popěvky, ale i ty, které zlidověly a které se tu běžně zpívaly) a inscenaci režíruje.

Opavský OSTROJ má vlastní med. Včely chová přímo ve svém areálu

Udržitelné a ekologické projekty mají v opavské strojírenské firmě OSTROJ zelenou. Včelstvo našlo svůj domov v klidné části areálu firmy, které mu zajišťují vhodné podmínky pro chov. Péči o včely má na starosti zkušený včelmistr. Včelí med poslouží jako drobná pozornost pro zákazníky a obchodní partnery.


Ostrava přivítá jubilejní 10. ročník festivalu Czech Music Crossroads

Hudební showcase festivalu a konference Czech Music Crossroads pořádá tým festivalu Colours of Ostrava. Letos se uskuteční ve dnech 20. až 22. června v ostravském domu kultury POKLAD a na Alšově náměstí v Porubě. Jedinou výjimkou bude úvodní varhanní koncert v kostele sv. Václava v centru Ostravy.

Festival v ulicích/ART&LIFE. Hudba, tanec a divadlo pod širým nebem v Ostravě

Festival v ulicích s podtitulem ART&LIFE se uskuteční 21. a 22. června. Oslava pouličního umění mnoha žánrů se koná v Ostravě již třináctým rokem. Potřetí ovládne Hlavní třídu v Porubě a přilehlé dvory. Na dvou hlavních a několika menších scénách se představí více než 200 umělců, kteří reprezentují kulturu 20 zemí. Pořadatelé mysleli i na děti, pro které připravili dětskou zónu, neodmyslitelnou součástí festivalu je dobré jídlo a pití včetně oblíbeného Vinného festivalu a milou vzpomínkou se mohou stát rukodělné výrobky českých tvůrců.

V Orchard Gallery vystavuje obrazy V. K. Killer

Pracuje klasickou technikou olejomalby. Svou vášeň pro moře a lodě objevil už v dětství, avšak vrátil se k ní v podobě malování až po mnoha letech. Nyní mohou lidé obrazy Václava K. Killera spatřit v ostravské Orchard Gallery.

Developerská skupina ANTRACIT rozšiřuje svůj areál v logistickém centru Senec na Slovensku

Developerská skupina ANTRACIT rozšiřuje svůj areál v jednom z nejatraktivnějších logistických uzlů na Slovensku blízko Sence. Nový developerský projekt, který nabídne nájemcům přes 6 000 m2 vhodných pro logistiku, drobnou výrobu nebo skladování s přidruženým administrativním zázemím, doplní v průmyslovém areálu ANTRACIT Senec s rozlohou 12 000 m2 stávající multifunkční budovu o rozloze 5 700 m2.

Více