Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: David Stejskal

Orlová chce revitalizovat pozemky po důlní činnosti

2. února 2016 15:03 | Orlová | David Stejskal

Vedení města společně s městským úřadem jednají o možnostech, jak revitalizovat území v Orlové, která zdevastovala dlouholetá důlní činnost. Pomalu se rodí plán, který by záměr pomohl provést. Finančně by mohl pomoci státní podnik DIAMO.

Dům dětí: letos o milion kč méně z krajských peněz

2. února 2016 15:02 | Orlová | David Stejskal

Klub Spirála prochází změnami. Kvůli nedostatku financí a nízkému počtu dětí v některých kroužcích, muselo vedení Domu dětí propustit tři zaměstnance. Zároveň Dům dětí snižuje počty kroužků, které zájemcům nabízí. Více už prozradíme v následujícím příspěvku.

Aktuálně z Orlové 2. 2. 2016

2. února 2016 15:01 | Orlová | David Stejskal

Aktuality a pozvánky z Orlové

Ve Spirále proběhl pololetní tábor

2. února 2016 14:59 | Orlová | David Stejskal

I přesto, že dochází v klubu Spirála ke změnám, jeho chodu se to nemá nijak dotknout. Poslední akcí, kterou si děti užily, byl pololetní tábor. Ten žákům základních škol nabídl program plný her a zábavy. Jak se jim během pátečního dne vedlo, vám prozradíme v posledním příspěvku.

Taneční klub KMIT představil svou show veřejnosti

30. ledna 2016 15:27 | Orlová | David Stejskal

Velkou taneční show si pro milovníky pohybu v rytmu hudby připravil klub KMIT. V kulturním domě představil vše, co se doposud naučil žákům základních škol, rodičům i přátelům. MY jsme se s naší kamerou vydali na akci taktéž a jak představení probíhalo vám ukážeme v první reportáži.

Restaurace v kulturním domě končí svůj provoz

30. ledna 2016 15:25 | Orlová | David Stejskal

Restaurace Harlekýn v kulturním domě končí. Zařízení vykazuje dlouhodobě finanční ztrátu a rada města proto rozhodla, že ji zruší. Prostory budou moci využít ti, kteří využívají přilehlý sál, popřípadě je město dlouhodobě pronajme.

Aktuálně z Orlové 30. 1. 2016

30. ledna 2016 15:24 | Orlová | David Stejskal

Aktuality a pozvánky z Orlové

Turnaj v halové kopané hostil čtyři školní týmy

30. ledna 2016 15:14 | Orlová | David Stejskal

V hale orlovského gymnázia se totiž konal městský přebor v halové kopané. Své síly tak změřili mladí fotbalisté ze čtyř základních škol. Jak se jim dařilo se můžete podívat v poslední reportáži dnešního expresu.

Přípravy na stavbu náměstí se tento týden rozběhly

26. ledna 2016 16:08 | Orlová | David Stejskal

Přípravné práce k výstavbě nového náměstí v Orlové tento týden započaly. Odbor rozvoje a investic Městského úřadu v centru města vytipoval stromy, které je třeba kvůli stavbě pokácet. Pracovníci proto označili desítky takových stromů a poté se rozběhlo samotné řezání dřevin.

Tříkrálová sbírka v Orlové: vybralo se deset tisíc Kč

26. ledna 2016 16:06 | Orlová | David Stejskal

Charita Bohumín má důvod k velké radosti. V rámci tříkrálové sbírky se jí podařilo vybrat nejvíce peněz v historii pořádání. Na konto si tak připsala téměř 333 tisíc korun, které poputují na pomoc potřebným. Výsledné částce pomohli také orlovští dobrovolníci.

Komerční sdělení více

Opavský OSTROJ má vlastní med. Včely chová přímo ve svém areálu

Udržitelné a ekologické projekty mají v opavské strojírenské firmě OSTROJ zelenou. Včelstvo našlo svůj domov v klidné části areálu firmy, které mu zajišťují vhodné podmínky pro chov. Péči o včely má na starosti zkušený včelmistr. Včelí med poslouží jako drobná pozornost pro zákazníky a obchodní partnery.

Ostrava přivítá jubilejní 10. ročník festivalu Czech Music Crossroads

Hudební showcase festivalu a konference Czech Music Crossroads pořádá tým festivalu Colours of Ostrava. Letos se uskuteční ve dnech 20. až 22. června v ostravském domu kultury POKLAD a na Alšově náměstí v Porubě. Jedinou výjimkou bude úvodní varhanní koncert v kostele sv. Václava v centru Ostravy.

Festival v ulicích/ART&LIFE. Hudba, tanec a divadlo pod širým nebem v Ostravě

Festival v ulicích s podtitulem ART&LIFE se uskuteční 21. a 22. června. Oslava pouličního umění mnoha žánrů se koná v Ostravě již třináctým rokem. Potřetí ovládne Hlavní třídu v Porubě a přilehlé dvory. Na dvou hlavních a několika menších scénách se představí více než 200 umělců, kteří reprezentují kulturu 20 zemí. Pořadatelé mysleli i na děti, pro které připravili dětskou zónu, neodmyslitelnou součástí festivalu je dobré jídlo a pití včetně oblíbeného Vinného festivalu a milou vzpomínkou se mohou stát rukodělné výrobky českých tvůrců.


V Orchard Gallery vystavuje obrazy V. K. Killer

Pracuje klasickou technikou olejomalby. Svou vášeň pro moře a lodě objevil už v dětství, avšak vrátil se k ní v podobě malování až po mnoha letech. Nyní mohou lidé obrazy Václava K. Killera spatřit v ostravské Orchard Gallery.

Developerská skupina ANTRACIT rozšiřuje svůj areál v logistickém centru Senec na Slovensku

Developerská skupina ANTRACIT rozšiřuje svůj areál v jednom z nejatraktivnějších logistických uzlů na Slovensku blízko Sence. Nový developerský projekt, který nabídne nájemcům přes 6 000 m2 vhodných pro logistiku, drobnou výrobu nebo skladování s přidruženým administrativním zázemím, doplní v průmyslovém areálu ANTRACIT Senec s rozlohou 12 000 m2 stávající multifunkční budovu o rozloze 5 700 m2.

Kinky Boots - hříšné botky atakují Ostravu v české premiéře

Další světový muzikálový hit uvidí ostravské publikum v české premiéře v Národním divadle moravskoslezském už 13. června: KINKY BOOTS s hudbou a texty písní legendární poprockerky Cyndi Lauperové (1953) na libreto Harveyho Fiersteina (1953) vznikly na základě stejnojmenného filmu z roku 2005, inspirovaného skutečnými událostmi.

Ostrava již potřetí hostí konferenci POROD 2024

Třetí ročník unikátní multioborové konference POROD 2024 proběhne ve dnech 12. až 14. června 2024 v Clarion Congress Hotelu v Ostravě. Nosným tématem letošního ročníku je „LEPŠÍ POROD“, na který se ze všech úhlů pohledu podívá na čtyři sta specialistů pečujících o těhotné a rodící ženy. Tedy lékařů, porodních asistentek, fyzioterapeutů, psychologů i psychiatrů.

Více