Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: David Stejskal

Strážníci budou zasahovat s novým vybavením

15. ledna 2016 16:00 | Orlová | David Stejskal

Strážníci městské policie postupně dovybavují své obranné prostředky. Může za to fakt, že se často při zásahu setkávají s útoky na vlastní osobu. Nové vybavení, které strážníkům zakoupilo město představí velitel Městské policie Roman Galia.

Město zve děti na ozdravné pobyty

15. ledna 2016 16:00 | Orlová | David Stejskal

Vedení města zve opět na ozdravné pobyty pro děti ze základních škol. Mají možnost využít služby, které nabízí Moravskoslezské sanatorium v Metylovicích pod Beskydami. Doposud vždy cestu do sanatoria hradilo město, samotné pobyty pak zdravotní pojišťovny.

Anonym v Orlové vyhrožoval bombovým útokem

15. ledna 2016 16:00 | Orlová | David Stejskal

Orlovští policisté museli v noci ze středy na čtvrtek reagovat na oznámení o umístění bomby. 37 minut po půlnoci totiž neznámý člověk ohlásil na dispečink, že je v restauraci na ulici U Moravy umístěno výbušné zařízení. Na místo okamžitě vyjelo několik jednotek bezpečnostních složek.

Aktuálně z Orlové 16. 1. 2016

15. ledna 2016 16:00 | Orlová | David Stejskal

Aktuality a pozvánky z Orlové

V Orlové proběhl Krajský přebor v šachu

15. ledna 2016 16:00 | Orlová | David Stejskal

Do Orlové se sjeli šachoví přeborníci z celého kraje. Probíhal tam totiž krajský přebor družstev středních škol v šachu. V každém týmu dorazili čtyři šachisté, kteří postupně bojovali v patnáctiminutových utkáních.

NsP Karviná má nové sanitky, dvě pro Orlovou

12. ledna 2016 15:43 | Orlová | David Stejskal

Deset nových vozů značky Ford Transit v sanitní úpravě má k dispozici karvinská nemocnice. Ty nahradí stávající staré sanitky, jejichž stav už nebyl vhodný k provozu. Nové sanitky budou sloužit pro převoz pacientů po celém okrese Karviná.

Školní družiny budou během prázdnin otevřeny

12. ledna 2016 15:42 | Orlová | David Stejskal

V Orlové bude po celý rok během prázdnin fungovat nová služba. Pro děti prvního stupně základních škol budou otevřeny školní družiny, kam je mohou rodiče každý den dovézt na hlídání. Jedná se o projekt ministerstva práce a sociálních věcí a financován je z evropských peněz.

Aktuálně z Orlové 12. 1. 2016

12. ledna 2016 15:41 | Orlová | David Stejskal

Aktuality a pozvánky z Orlové

Novoroční koncert potěšil všechny generace

12. ledna 2016 15:39 | Orlová | David Stejskal

Teď pro vás máme připraveno trochu kultury. Do kulturního domu totiž přijeli zahrát členové symfonického orchestru z Příbora. Připraveno měli mnoho známých melodií a my jsme na koncertě nemohli chybět. Podívejte se teď na malou ochutnávku.

Je rozhodnuto: náměstí v Orlové se letos začne stavět

8. ledna 2016 14:26 | Orlová | David Stejskal

Nové náměstí v Orlové definitivně bude. Ministr financí Babiš svým podpisem stvrdil, že stát výstavbu podpoří. Stavět se začne letos prvního června a do konce roku 2018 by tak měla mít Orlová hotové zcela nové centrum.

Komerční sdělení více

Blíží se největší taneční párty pod otevřeným nebem! Festival Beats for Love láme rekordy

Jubilejní 10. ročník festivalu Beats for Love se blíží raketovou rychlostí. Na začátku července festival rozproudí život v populární ostravské oblasti Dolních Vítkovic. Svým nabitým line-upem organizátoři nenechají v klidu žádného nadšence do elektronické taneční hudby. Aktuálně je navíc k dispozici kompletní seznam a denní line upy všech zahraničních hvězd, které na akci vystoupí. A je to doopravdy přehlídka jmen světových formátů!

OSTROJ slaví první úspěchy po náročném období. V prvním čtvrtletí 2024 rostl a hlásí zisk

Český průmysl prochází v posledních letech těžkým obdobím. Etapa dramatických změn zasáhla také společnost OSTROJ, pro kterou byl rok 2023 především o investicích a transformaci. Strategická rozhodnutí se pak pozitivně promítla už na začátku letošního roku – OSTROJ dosáhl v prvním čtvrtletí roku 2024 hospodářského výsledku před zdaněním o více jak 25 mil. Kč nad plánem pro toto období. První kvartál byl pro firmu naposledy ziskový v roce 2021.


Do strojírenství a metalurgie vstupují nové technologie, vodík a AI

České strojírenství a metalurgický byznys se nezadržitelně mění. Do hry vstupuje další automatizace, smart systémy, vodík a umělá inteligence. Tahounem změn jsou zatím spíše velké firmy, malým a středním podnikům stojí v cestě méně zdrojů na investice, nedostatek špičkových lidí i obava o kyberbezpečnost. V případě inovativních vodíkových technologií je pak problémem přílišná regulace předbíhající vývoj. Uvedli to zástupci Národního strojírenského klastru a účastníci konference Strojírenství Ostrava 2024.

Štěrkovna Open Music 2024: prodáno 90 procent třídenních vstupenek

Pořadatelé hudebního festivalu Štěrkovna Open Music, který se na břehu Hlučínského jezera bude konat 25. až 27. července, hlásí vyprodání 90 procent celkové kapacity třídenních vstupenek. Zároveň také se souhlasem města a hlučínské firmy Tomáš STRAUB investovali do festivalového areálu, aby byl v polovině léta lépe připravený na návštěvníky největší mimoostravské hudební přehlídky v Moravskoslezském kraji. Vystoupí na ní například Ewa Farna, Divokej Bill či Rybičky 48.

Ve WERK ARENĚ V Třinci se chystá INVENT ARENA, jediná soutěžní výstava patentů a vynálezů v ČR

Pracuje na něm intenzivně tým několika desítek lidí už několik měsíců a je jím jediná soutěžní výstava patentů a vynálezů svého druhu v České republice INVENT ARENA. Událost se uskuteční 12.-13. června ve WERK ARENĚ a má ambice rozšířit povědomí o vědeckých vynálezech a ukázat, že „pokrok“ ovlivňuje a posouvá dál všechny sféry našich každodenních životů a že „vědec“ či objevitel nemusí být vždycky badatel v laboratoři izolovaný od okolního světa, nýbrž kdokoliv z nás, našich dětí. Jen je potřeba mít ten správný směr.

4 kroky pro úspěšný den

Vykročte do každého dne pravou nohou a nastartujte den ranní rutinou, která promění ospalá rána ve chvíle, na které se budete pravidelně těšit. Základem úspěšného dne je vedle klidně prospané noci také klidné ráno. Udělejte si před každodenním kolotočem povinností alespoň pár minut pro sebe a uvidíte, že se vaše dny jak mávnutím proutku promění.

Inscenace Nejhorší věc na světě otevírá dialog o nelehkých cestách k sebepoznání

Divadlo loutek Ostrava rozvíjí programovou linii pro dospívající publikum i poslední premiérou sezóny. Hra s názvem Nejhorší věc na světě zpracovává téma náročného dospívání, zmatku a hledání sebe sama. Premiéra 17. května připadá na Mezinárodní den proti homofobii a transfobii. I těmto tématům se inscenace v režii Terezy Agelové věnuje.

Více