Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: David Stejskal

Na vánoční večírek přijel zazpívat Standa Hložek

29. prosince 2015 16:30 | Orlová | David Stejskal

Zábava se Standou Hložkem. Tak by se dala shrnout náplň vánočního večírku, které pro zaměstnance městského úřadu připravil starosta města.

Cvičný pád ze srázu řešili dobrovolní hasiči z Orlové

25. prosince 2015 16:30 | Orlová | David Stejskal

Praktických cvičení není nikdy dost. Tím se řídí také sbor dobrovolných hasičů z Orlové a tak i během vánočního období zkoušel své dovednosti. Jak si dobrovolníci poradili s pádem dělníka do volné hloubky vám ukážeme v následujícím příspěvku.

DDM Orlová připravil Vánoční vystoupení

25. prosince 2015 16:30 | Orlová | David Stejskal

Dům dětí a mládeže nezůstal s předvánočními akcemi pozadu. V prostorách sálu se konalo Vánoční vystoupení, na kterém se předvedly desítky malých i větších, kteří pravidelně docházejí do kroužků a jiných volnočasových aktivit.

Zastupitelé ocenili dárce krve

25. prosince 2015 16:30 | Orlová | David Stejskal

Zastupitelé Orlové na svém zasedání už tradičně poděkovali všem na území města žijícím dárcům krve. Ti si z rukou vedení města převzali děkovný list, plaketu a upomínkové předměty. Osobně jim přišel potřást rukou také zástupce orlovského ČČK.

Vánoční vystoupení ZŠ a MŠ K. Dvořáčka

25. prosince 2015 16:30 | Orlová | David Stejskal

Pěvecké sbory se opět předvedli na tradičním předvánočním vystoupení. Každoroční koncert v domě kultury opět neunikl naší kameře a tak se můžete zaposlouchat do tónů vánočních skladeb, které mladí umělci nacvičili.

Závažnou situací v OKD se zabývá vláda

22. prosince 2015 21:25 | Orlová | David Stejskal

Budoucnost OKD, jedno z nejdiskutovanějších témat posledních několika let se opět otevřelo v Karviné. Na jednání tam totiž přijela ministryně práce a sociálních věcí Marksová v doprovodu ministra průmyslu a obchodu Mládka.

Změny v zákoně o občankách a pasech už od ledna

22. prosince 2015 21:18 | Orlová | David Stejskal

Přinášíme informace o změnách v zákoně o evidenci obyvatel a také novinky v podávání žádostí o některé druhy osobních dokladů, jako jsou občanské průkazy a pasy. Novela zákona začne platit od 1. ledna.

Orlovský hokej slaví 85 let své existence

22. prosince 2015 21:17 | Orlová | David Stejskal

85 let. Přesně tak dlouho v Orlové funguje hokejový klub. Takovéto jubileum se zkrátka muselo oslavit. A tak se do městského stadionu sjeli všichni funkcionáři, kteří se svou prací pod Orlovský klub podepsali a také bývalí hráči, kteří před lety v barvách klubu bruslili.

Orlovský městský úřad prošel procesním auditem

18. prosince 2015 15:53 | Orlová | David Stejskal

Městskému úřadu chybí podpora informačních technologií. Upozornily na to výsledky procesního auditu, který zadalo vedení orlovské radnice, aby tak prověřilo efektivitu práce úředníků na jednotlivých odborech. Jako další z problémů pak auditoři vyhodnotili fakt, že na úřadě nebyla půl roku obsazena funkce tajemníka.

Komerční sdělení více

Blíží se největší taneční párty pod otevřeným nebem! Festival Beats for Love láme rekordy

Jubilejní 10. ročník festivalu Beats for Love se blíží raketovou rychlostí. Na začátku července festival rozproudí život v populární ostravské oblasti Dolních Vítkovic. Svým nabitým line-upem organizátoři nenechají v klidu žádného nadšence do elektronické taneční hudby. Aktuálně je navíc k dispozici kompletní seznam a denní line upy všech zahraničních hvězd, které na akci vystoupí. A je to doopravdy přehlídka jmen světových formátů!

OSTROJ slaví první úspěchy po náročném období. V prvním čtvrtletí 2024 rostl a hlásí zisk

Český průmysl prochází v posledních letech těžkým obdobím. Etapa dramatických změn zasáhla také společnost OSTROJ, pro kterou byl rok 2023 především o investicích a transformaci. Strategická rozhodnutí se pak pozitivně promítla už na začátku letošního roku – OSTROJ dosáhl v prvním čtvrtletí roku 2024 hospodářského výsledku před zdaněním o více jak 25 mil. Kč nad plánem pro toto období. První kvartál byl pro firmu naposledy ziskový v roce 2021.


Do strojírenství a metalurgie vstupují nové technologie, vodík a AI

České strojírenství a metalurgický byznys se nezadržitelně mění. Do hry vstupuje další automatizace, smart systémy, vodík a umělá inteligence. Tahounem změn jsou zatím spíše velké firmy, malým a středním podnikům stojí v cestě méně zdrojů na investice, nedostatek špičkových lidí i obava o kyberbezpečnost. V případě inovativních vodíkových technologií je pak problémem přílišná regulace předbíhající vývoj. Uvedli to zástupci Národního strojírenského klastru a účastníci konference Strojírenství Ostrava 2024.

Štěrkovna Open Music 2024: prodáno 90 procent třídenních vstupenek

Pořadatelé hudebního festivalu Štěrkovna Open Music, který se na břehu Hlučínského jezera bude konat 25. až 27. července, hlásí vyprodání 90 procent celkové kapacity třídenních vstupenek. Zároveň také se souhlasem města a hlučínské firmy Tomáš STRAUB investovali do festivalového areálu, aby byl v polovině léta lépe připravený na návštěvníky největší mimoostravské hudební přehlídky v Moravskoslezském kraji. Vystoupí na ní například Ewa Farna, Divokej Bill či Rybičky 48.

Ve WERK ARENĚ V Třinci se chystá INVENT ARENA, jediná soutěžní výstava patentů a vynálezů v ČR

Pracuje na něm intenzivně tým několika desítek lidí už několik měsíců a je jím jediná soutěžní výstava patentů a vynálezů svého druhu v České republice INVENT ARENA. Událost se uskuteční 12.-13. června ve WERK ARENĚ a má ambice rozšířit povědomí o vědeckých vynálezech a ukázat, že „pokrok“ ovlivňuje a posouvá dál všechny sféry našich každodenních životů a že „vědec“ či objevitel nemusí být vždycky badatel v laboratoři izolovaný od okolního světa, nýbrž kdokoliv z nás, našich dětí. Jen je potřeba mít ten správný směr.

4 kroky pro úspěšný den

Vykročte do každého dne pravou nohou a nastartujte den ranní rutinou, která promění ospalá rána ve chvíle, na které se budete pravidelně těšit. Základem úspěšného dne je vedle klidně prospané noci také klidné ráno. Udělejte si před každodenním kolotočem povinností alespoň pár minut pro sebe a uvidíte, že se vaše dny jak mávnutím proutku promění.

Inscenace Nejhorší věc na světě otevírá dialog o nelehkých cestách k sebepoznání

Divadlo loutek Ostrava rozvíjí programovou linii pro dospívající publikum i poslední premiérou sezóny. Hra s názvem Nejhorší věc na světě zpracovává téma náročného dospívání, zmatku a hledání sebe sama. Premiéra 17. května připadá na Mezinárodní den proti homofobii a transfobii. I těmto tématům se inscenace v režii Terezy Agelové věnuje.

Více