Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: David Stejskal

Orlovská Duha potěšila seniory v Rychvaldě

11. prosince 2015 15:22 | Orlová | David Stejskal

Senior park v Rychvaldě uspořádal pro své klienty předvánoční program. Na něm vystoupili handicapované děti z orlovského denního zařízení a Základní školy Duha. Ti si pro seniory připravili představení s písničkami, básničkami a také tancem.

Česko zpívá koledy 2015

11. prosince 2015 15:21 | Orlová | David Stejskal

Bez komentáře

Dům dětí a mládeže už tradičně navštívil Mikuláš

8. prosince 2015 15:46 | Orlová | David Stejskal

Mikuláš prošel samosebou také v Orlové a na mnoha místech rozdával radost a malé dárečky. Nejinak tomu bylo také v Domě dětí a mládeže, kde si pro děti připravili také bohatý doprovodný program.

M.BAND má za sebou víkendové soustředění

8. prosince 2015 15:46 | Orlová | David Stejskal

Mikuláše si užili také hudebníci z orlovského M.Bandu. Vedení hudebního tělesa pro ně navíc připravilo opravdu jedinečný víkend. Členové orchestru v rámci něj například přespali přímo na své zkušebně. Více už v reportáži.

Aktuálně z Orlové 8. 12. 2015

8. prosince 2015 15:45 | Orlová | David Stejskal

Aktuality a pozvánky z Orlové

Tajemství Beskyd v Městské knihovně Orlová

8. prosince 2015 15:44 | Orlová | David Stejskal

Tajemná místa Čech, Moravy a Slezska, tak se jmenuje pětidílný cyklus přednášek, který měli orlovští možnost navštívit v posledních týdnech. Pro milovníky tajemných přírodních zákoutí je připravila cestovatelka Jana Molnárová.

NIP a DIOP v Orlové už pět let

4. prosince 2015 15:23 | Orlová | David Stejskal

Stovky pacientů v poměrně krátké hospitalizační době. Takový je zatím výsledek orlovských jednotek dlouhodobé intenzivní péče. Na sjezdu, který se konal u příležitosti pětiletého fungování oddělení nemocnice, to potvrdil jeho primář Zdeněk Bělík.

Nové zásady pro udělování dotací

4. prosince 2015 15:23 | Orlová | David Stejskal

Zastupitelstvo města schválilo nové zásady pro poskytování dotací a peněžitých darů z městského rozpočtu. Učinilo tak v souvislosti s legislativními změnami. Jaké změny tedy mohou zájemci o dotaci čekat, prozradí starosta města Tomáš Kuča.

V MŠ K. Dvořáčka učí děti zručnosti a motorice

4. prosince 2015 15:21 | Orlová | David Stejskal

Mateřská škola Karla Dvořáčka má novou polytechnickou učebnu. V té se mohou děti už od mala učit zručnosti a technickým dovednostem. Tento týden ji do provozu slavnostně uvedli zástupci města, sponzoři a vedení zařízení.

Komerční sdělení více

Rok české hudby v MSK: Smetanovský cyklus, 20 let populárního festivalu i podpora skladatelů

Série regionálních tiskových konferencí představuje aktivity orchestrů, divadel a festivalů, které se svým programem zapojily do oslav probíhajícího Roku české hudby. Nejvýznamnější hudební instituce v Moravskoslezském kraji ve svých dramaturgických plánech reflektují zejména dvousté výročí narození Bedřicha Smetany. MHF Leoše Janáčka připravil také celodenní oslavu 170 let od narození hukvaldského rodáka. NDM připomíná kromě obou zmíněných autorů trojici terezínských skladatelů Pavla Haase, Viktora Ullmanna a Hanse Krásu, jejichž životy vyhasly v roce 1944 v koncentračním táboře Osvětim.

Výtvarné odpoledne v LDN Klokočov přilákalo třetinu pacientů

Léčebna pro dlouhodobě nemocné v Klokočově, která je nedílnou součástí Fakultní nemocnice Ostrava, se na jedno odpoledne proměnila ve výtvarný ateliér. Oddělení marketingu připravilo pro klienty řadu nenáročných tvořivě výtvarných aktivit a také drobné občerstvení. Zájem předčil očekávání.

Cestovní pojištění u ČPZP si už vyřizují online čtyři z pěti klientů

Zájem o online cestovní pojištění stoupá. Zatímco ještě před pěti lety představoval podíl takto uzavřených pojistných smluv 61 procent, v loňském roce to bylo 80 procent. Osobně na pobočce si tak nyní uzavírá pojištění jen každý pátý cestovatel, vyplývá z dat České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP), která poskytuje cestovní pojištění ve spolupráci s Českou podnikatelskou pojišťovnou (ČPP).


Inspirativní projekt MeetLoutky v Divadle loutek Ostrava má za sebou úspěšnou sezónu

Divadlo loutek Ostrava uzavřelo sérii vzdělávacích workshopů a seminářů v rámci projektu 3xMeetLoutky+. Od listopadu 2023 do června 2024 proběhlo celkem 5 akcí určených pedagogům, divadelním lektorům a studentům uměleckých a pedagogických vysokých škol, které se organizátoři snažili především inspirovat k tvořivé práci s žáky při výuce po návštěvě divadelního představení a nabídnout, jaké jsou možnosti jeho reflexe.

Spolupráci při obnově Ukrajiny řešili podnikatelé z ČR, Polska a Slovenska v Ostravě

Obnova Ukrajiny je příležitostí pro velké i menší firmy, shodli se na tom účastníci tradičního Setkání podnikatelů České, Polské a Slovenské republiky. Akce, kterou pořádala v Ostravě Česko-polská obchodní komora už po třicáté, se zúčastnilo zhruba 150 zástupců firem a různých institucí. Věnovali se také bezpečnosti, dopravě a posílení metropolitní spolupráce.

HSF System postaví nový kostel v Neratovicích. Věž bude přes 22 metrů vysoká a ponese zvony

Neratovice získají novou architektonicky významnou a důstojnou dominantu. V šestnáctitisícovém středočeském městě vyroste Kostel Nejsvětější Trojice a pastorační centrum Kardinála Josefa Berana podle návrhu architekta Zdeňka Fránka. Investorem výstavby za téměř 244 mil. Kč je Nadace neratovického komunitního centra. Generálním dodavatelem projektu je česká stavební společnost HSF System, která je součástí mezinárodní stavební skupiny HSF System patřící do holdingu PURPOSIA Group. Dokončení je plánováno na rok 2027.

Konference POROD 2024 se zaměřila na lepší porod

Letošní 3. ročník Konference POROD 2024 přilákal do Ostravy téměř čtyři stovky účastníků. Byli mezi nimi lékaři porodníci a neonatologové, nemocniční i komunitní porodní asistentky, fyzioterapeuti, psychologové, i zástupkyně organizací, které se věnují těhotným a ženám po porodu. Třídenní setkání v Clarion Congress Hotelu Ostrava mělo tentokrát podtitul „Lepší porod“.

Ostravské komunikace slaví 60 let, pomohly zachránit Most Pionýrů i při povodních

Silničáři z Ostravy, jak se jim dost často zjednodušeně říká, slaví 60 let. Přestože se společnost Ostravské komunikace stará o mnohé silnice a hlavní ulice v krajském městě, její činnost je mnohonásobně pestřejší. V roce 1976 pomáhala obnovovat po výbuchu plynu Most Pionýrů, o 21 let později se podílela na odstraňování následků ničivé povodně.

Více