Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Michal Hulva

Tradiční školní ples Základní a mateřské školy v Horní Suché

23. února 2024 9:45 | Horní Suchá | Michal Hulva | Miniexpres Horní Suché

Sdružení rodičů letos opět zorganizovalo tradiční školní ples Základní a mateřské školy v Horní Suché. Nechybělo ani předtančení, dobré jídlo a pití jak v Nebi, tak i v Pekle a také bohatá tombola

Modernizace školských zařízení v Havířově pokračuje, ZŠ F. Hrubína má nové elektrorozvody

22. září 2023 12:25 | Havířov | Michal Hulva

Kvůli kompletní rekonstrukci elektroinstalace a výměně datových rozvodů musela ZŠ Františka Hrubína v Havířově-Podlesí otevřít své brány v novém školním roce 2023/2024 až o 14 dní později, ale vyplatilo se.

Unikátní oslavu životního jubilea připravila radnice v Rychvaldu pro paní Emilii Zdunkovou

11. července 2023 14:13 | Rychvald | Michal Hulva

Velké překvapení pro stoletou jubilantku paní Emilii Zdunkovou připravili na matrice v Rychvaldě.

Sportovní den v Těrlicku představil místní kluby

26. června 2023 23:17 | Těrlicko | Michal Hulva

Prezentace sportovních klubů proběhla v Těrlicku v areálu multifunkční haly a přilehlého hřiště. Návštěvníci prvního ročníku Sportovního dne si mohli na sedmi stanovištích pod dohledem trenérů vyzkoušet jednotlivé disciplíny. Nechyběl ani bohatý doprovodný program.

Rychvaldské spolky uspořádaly Dětský den. Počáteční nepřízeň počasí návštěvníky neodradila.

19. června 2023 14:07 | Rychvald | Michal Hulva

Všechny rychvaldské spolky se spojily a na hřišti základní školy uspořádaly již třetí ročník Dětského dne. Na mnoha stanovištích si děti mohly zasoutěžit v několika disciplínách, seznámit se Báňskou záchrannou službou nebo se skauty.

Slunečné počasí, bohatý kulturní program a spousta kulinářských specialit. Takové bylo Těrlické slunko 2023

14. června 2023 14:59 | Těrlicko | Michal Hulva

V sobotu zahájilo Těrlicko letní sezonu tradiční akcí Těrlické slunko. Návštěvníci se mohli těšit na bohatý kulturní program, kulinářské speciality i dětské atrakce. Hned po slavnostním zahájení vystoupily děti ze základních a mateřských škol.

První boccistce z kalendáře se splnilo přání

6. května 2016 12:37 | Havířov | Michal Hulva

Známé osobnosti ze světa sportu, hudby či politiky se staly patrony hendikepovaných sportovců, kteří hrají bocciu. Na fotografiích v kalendáři se zavázaly, že jim splní jejich přání. Jako první se dočkala dívka z Havířova, která dostala od primátora své vytoužené vlastní míče.

Lidé v Havířově se dočkají nových chodníků

5. května 2016 15:43 | Havířov | Michal Hulva

V některých částech Havířova jsou chodníky v dezolátním stavu. Díky mírné zimě a ušetřeným penězům na zimní údržbu se nyní opravuje velká část ulice Na Nábřeží. Práce probíhají za plného provozu, a proto musí být zejména řidiči obezřetní.

V Havířově museli vozíčkářům upravit zastávku

3. května 2016 15:04 | Havířov | Michal Hulva

V Havířově museli zcela předělat jednu z autobusových zastávek, a to na žádost lidí na invalidních vozících. Plošina při vyklopení z autobusu byla hodně nakloněna a ještě nedoléhala na zem. Což bylo pro vozíčkáře nebezpečné.

Komerční sdělení více

Ostrava–Hrabová měří kvalitu ovzduší

Hrabová se zapojila do projektu Norských fondů zaměřených na využívání speciální měřící techniky pro kvalitu ovzduší. Jde o velmi malá dostupná zařízení, která se snadno instalují a přitom poskytují podobný servis jako velké měřící stanice.

Hornické slavnosti letos proběhnou v červnu spolu s Dny Karviné

Tradiční Hornické slavnosti OKD, které jsou určeny nejen rodinám zaměstnanců OKD, ale všem obyvatelům hornického regionu, se pro letošní rok spojily s městskými oslavami a uskuteční se 7. a 8. června pod názvem Dny Karviné a Hornické slavnosti 2024. Na čtyřech místech v centru města se návštěvníci mohou těšit na dvoudenní hudební a zábavný program pro malé i velké, který bude zcela zdarma.

Lenny Kravitz přichází s novou deskou Blue Electric Light. V červenci vystoupí na Colours of Ostrava

Na počátku jeho kariéry z něj měl být nový Jimmy Hendrix nebo Prince. On se však vzepřel veškerému srovnávání a vytvořil zcela originální koncept své hudby, kterého se drží dodnes. A s obrovskými úspěchy. Je rekordmanem hudebních cen Grammy v letech 1999 – 2002, kdy hned čtyřikrát za sebou získal tuto sošku za nejlepší mužský rockový vokální výkon. A dnes vydává své dvanácté studiové album Blue Electric Light, jemuž předcházely úspěšné singly Human, TK421 a Paralyzed.


Může jít pohodlí a elegance ruku v ruce? Podívejte se na pantofle Birkenstock!

Jestliže hledáte komfortní a zároveň trendy obuv na jaro a na léto, můžete do svých šatníků zařadit i stylové dámské či pánské pantofle od módní značky Birkenstock. Jedná se o obuv, která vás nezklame a my se na ni na následujících řádcích podíváme pěkně zblízka. Čtěte a nechte se inspirovat společně s námi!

Obchodování s US Tech 100 - průvodce pro nováčky i zkušené investory

Pokud se rozhodnete vstoupit do světa obchodování s indexem US Tech 100, objevíte moře příležitostí a výzvy, které tento dynamický trh přináší. Tento index je zajímavý díky svému zaměření na technologické giganty, kteří hrají klíčovou roli ve světě moderního byznysu a inovací. US Tech 100 je index, který sleduje vývoj 100 nejvýznamnějších technologických společností obchodovaných na burze. Mezi tyto společnosti patří Apple, Microsoft, Amazon, Facebook a další.

Ostravští studenti se ponořili do hlubin stavební fantazie a vytvořili model plovoucího města

V rámci 16. ročníku mezinárodní soutěže Modelium studenti Střední průmyslové školy stavební v Ostravě přijali stavitelskou výzvu a vybudovali udržitelné plovoucí město z vlnité lepenky. Ostravské modely budou nejprve usilovat o postup do národního finále. Nejlepší šestici staveb vybere porota do pátku 24. května. Mladí stavitelé z Česka a Slovenska se utkají o ceny v celkové hodnotě více než 100 000 Kč.

Perinatologické dny upozornily na negativní vývoj v péči o děti s nízkou porodní váhou

Lékaři Perinatologického centra Fakultní nemocnice Ostrava připravili pro kolegy z nemocnic z oborů gynekologie, pediatrie a neonatologie dvoudenní odbornou konferenci Moravskoslezské perinatologické dny. Kromě přednášek předních českých specialistů z této oblasti společně diskutovali o vývoji perinatologické péče v kraji. Tedy o období, které se týká druhé poloviny těhotenství a prvních dnů po porodu.

Nemocnice ve Frýdku-Místku uspořádala úspěšný Den zdraví a ošetřovatelství

Nemocnice ve Frýdku-Místku, p.o. ve spolupráci s Nadačním fondem Pavla Novotného uspořádala druhý ročník úspěšného Dne zdraví a ošetřovatelství v prostorách obchodního centra Frýda. Tato akce, která se konala dne 13. května 2024, měla za cíl zvýšit povědomí veřejnosti o důležitosti prevence a nabídnout širokou škálu vyšetření a poradenství.

Více