Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V rámci oslav 120. výročí založení SDH v Horní Suché byla do věže zbrojnice uložena časová schránka

Hornosušský hasičský sbor byl založen v roce 1903 a v roce 1936 si členové sboru dobrovolných hasičů vybudovali vlastní zbrojnici. Do té uložili časovou schránku s dobovými materiály. Schránka byla nalezena před dvěma lety při rekonstrukci budovy. V rámci oslav 120. výročí se současní členové rozhodli uložit schránku novou.

LUCIE ZSIBRITOVÁ, starostka SDH Horní Suchá  “ V té časové schránce jsou uloženy veškeré dokumenty, které jsme našli v původní schránce, jsou tam publikace ke 110. letům a publikace ke 120. letům a na flash disku máme nahrané veškeré reportáže, které natočila TV Polar a také fotografie.”

Schránka byla uložena ve věži, avšak přesné místo má být utajeno.

Na oslavy byly pozvány spřátelené sbory z okolí, ale také ze Slovenska a Polska a všem hasičům bylo požehnáno v kostele. Bohatý program pro veřejnost poté pokračoval v areálu zbrojnice.

JANA SIKORA, SDH Horní SucháV prostorách zbrojnice jsme připravili výstavu pro veřejnost zaměřenou na práci hasičů jak ve výjezdové jednotce tak i na práci dobrovolných hasičů a práci mládeže kde si návštěvníci mohou prohlédnout historické knihy, fotografie, poháry…”

Oslavy pokračovaly bohatým kulturním programem pro veřejnost, kde se mimo jiné představili malí hasiči z přípravky, mažoretky a nechybělo ani dobré jídlo a pití.

Nahlásit chybu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail