Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Množírna psů v Lískovci se ruší

Podnikatel z Řepiště se rozhodl zrušit množírnu psů malých plemen. Celou kauzu jsme pro vás jako jediná televize sledovali až do konce. Psi z velkochovu ale nepůjdou rovnou k jednotlivým zájemcům.

Tohle jsou čivavy z množírny v Lískovci, které se konečně dostanou do rodin. Chovatel Petr Žiška musel obci Řepiště zpětně zaplatit poplatky za nepřihlášení desítek psů. Podnikatel se rozhodl chov zrušit.

Petr Žiška, chovatel psů: "Není smyslem dát pejska každému, kdo si pro něj přijde. Rád bych požádal organizace a spolky o pomoc při umísťování psů na základě adopčních smluv."

Spolky a organizace na ochranu zvířat nebo fyzická osoba, která má s adopcemi zkušenost, podepíše s podnikatelem darovací smlouvu. Přesně tak postupovala paní Dunová z Havířova, která před časem zachránila týrané čivavy ze Slovenska.

Dnes si z Řepiště odvážíme prvních pět pejsků.

Andrea Dunová, opatrovnice psů: "Projdou karanténou, protože nemohou přijít do styku s našimi pejsky. Potom projdou veterinární prohlídkou a půjdou na základě adopčních smluv do nových rodin. Už jsou zájemci, takže si myslím, že to bude velmi rychlé."

Úlevu cítí i samotná obec Řepiště. Úřad od počátku, kdy byl naší televizí upozorněn na množírnu v Lískovci, konal.

Jaroslava Bezecná, místostarostka obce Řepiště: "Za obec Řepiště musím říct, že jsem ráda, že se tato situace vyřešila ve prospěch pejsků."

Kdo si bude chtít adoptovat psa z velkochovu musí počítat s tím, že zvíře není zvyklé na lidi, musí se naučit venčit a celkově bude potřebovat větší péči, a to třeba i veterinární.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků