V Havířově bude strana ČSSD v opozici

  • 14:57,
  • Havířov ,

V Havířově už skončilo povolební vyjednávání. Strana KSČM podepsala trojkoalici s hnutím ANO 2011 a s Hnutím pro Havířov. Sociální demokraté tak budou v opozici. Ke spojení tří stran došlo prý z důvodu, že si lidé přejí změnu.

V Havířově se stalo to, čemu vítězná strana ČSSD nemůže uvěřit. Po mnohaletém společném vládnutí s KSČM budou sociální demokraté v opozici.

Daniel Pawlas (KSČM), náměstek primátora: “Jednání byla hodně hektická. Zasedal náš městský výbor, kde v tajném hlasování se jednoznačně vyslovil pro koalici s hnutím ANO a Hnutím pro Havířov. Musíme vzít v úvahu, že hnutí ANO mělo také mělo také silnou podporu a je to nové hnutí a lidé chtějí změnu. My jsme si vyhodnotili, že změna by měla přijít”.

Josef Bělica, lídr hnutí ANO 2011: “Tato trojkoalice fungovat bude, jsem o tom přesvědčen a myslím si, že když jsme dali na stůl programové priority, tak jsme se s partnery byli schopni dohodnout, co chceme v Havířově prosadit”.

Stejného názoru je i Hnutí pro Havířov.

Petr Špok, předseda Hnutí pro Havířov: “Pokud bude trojkoalice fungovat tak, jako při vyjednávání nemám obavy, že to fungovat nebude”.

Primátor města Zdeněk Osmanczyk vytvoření trojkoalice bere ale jako podraz na voliče.

Zdeněk Osmanczyk (ČSSD), primátor města: “Voliči dali jasně na srozuměnou, jaké má být vedení města do budoucna. Po celé čtyři roky jsem cítil, že náš koaliční partner KSČM se snažil nebrat na sebe zodpovědnost a přesto ČSSD táhla tu káru i s nákladem do vítězného konce”.

Nové vedení města bude vypadat tak, že KSČM získá post primátora a jednoho náměstka. Po jednom náměstkovi pak budou mít obě hnutí. O konkrétních jménech budou strany teprve jednat.
Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

Střední odborná škola managementu a práva, s.r.o.
Karviná
od 10 000 Kč do 10 000 Kč

Detail

Neovize SL s.r.o.
Karviná
od 44 500 Kč

Detail

BimBo hračky s.r.o.
Karviná
od 10 500 Kč do 14 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků