Havířov se konečně může pyšnit kvalitním Městským fotbalovým stadionem

  • 20. srpna 2011,
  • 0:00,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Kdo je v Havířově fanda do fotbalu určitě ocení změny, které se v posledních letech staly na fotbalovém stadionu. A proměny jsou to opravdu velké. Rekonstrukcím však není konec. Cílem je vybudování umělého trávníku.

Reklama

Městský fotbalový stadion před třemi lety, když ho radnice koupila. byl v dezolátním stavu, o tribunách ani nemluvě a všude kolem doslova zarostlá džungle. Dnes je stadion k nepoznání. Za vším je ale spousta hodin práce, a to jen několika málo lidí.

Jiří Bednář, ředitel SSRZ: „My jsme dostali do správy od majitele, tedy města, tento fotbalový stánek. To znamená, že se o něj musíme starat. Počáteční stav byl hodně špatný. I z fotodokumentace jde vidět, jaký skok se za ty zhruba tři roky co provádíme opravy udělal. Museli jsme nejdříve požádat stavební úřad o demoliční výměry, to znamená, že jsme museli budovy, které byly v tak špatném stavu srovnat se zemí. Pak jsme celý areál zabezpečovali proti vandalům a nezvaným hostům. Museli jsme udělat půl kilometrové oplocení. Pak jsme pokračovali samozřejmě dál v tom, co nejvíce fotbalisty zajímá. To znamená travnatými plochami. Věděli jsme, že Městský fotbalový klub v té době měl už sedm týmů a namáhání travnatých ploch je velké. Takže jsme začali na spodním hřišti, které využívá především mládež jak zápasům, tak k tréninkům. Realizovali jsme tam zavlažovací systém, pak jsme opravovali zavlažovací systém na hlavním hřišti."

Každým rokem prochází hřiště v letní přestávce revitalizaci. Opravují se i tribuny, vybudoval se spojovací chodník mezi hřišti nebo se zabudovaly nové branky. Samozřejmě hráči mají nové šatny a sociální zařízení. Důležitá byla i instalace nové výměníkové stanice vytápění. Došlo tak k velké úspoře spotřeby tepla.

Pavel Rücker, trenér mládeže: „Jediné co je trochu problém, že je trend a každé mužstvo tady v okolí má umělou trávu. Tady není a když je špatné počasí, tak hodně chybí mládeži. Ale co se týče zázemí, vybavení v kabinách a sprchy, tak to je na vysoké úrovni. Trénoval jsem první ligu a takové kabiny má málo kdo."

Hráči i trenéři se umělého trávníku přece jen dočkají.

Jiří Bednář, ředitel SSRZ: „Máme tady zpracovanou projektovou dokumentaci pro realizaci hřiště s umělou trávou, včetně osvětlení. Byla by to první travnatá uměla plocha ve městě Havířově. Myslím si, že ta intenzita trénování a hraní fotbalistů je limitována. Ten rozvoj fotbalu na městském stadionu je jednoznačně limitovaný umělou plochou, protože trávníky jsou využívány na hraně. Byl bych rád, kdyby se to podařilo najít vhodný dotační titul."

Správní budova fotbalového stadionu by potřebovala rovněž zateplit, opravit střechu a vyměnit okna. I zde to ale bez dotace nepůjde.
KEEP SMILING GOSPEL hledá nové členy!

Zítra 14:00 - 18:00
Orlová, Husův dům v Orlové (Fr. Palackého 787)

Pavel Kolář a Renata Červenková: Labyrint pohybu / beseda

01.03. 15:00 - 23.02. 10:19
Stonava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Roman Barnošák
Karviná
od 13 400 Kč

Detail

NBS Invest, a.s.
Karviná
od 90 Kč do 120 Kč

Detail

NBS Invest, a.s.
Karviná
od 90 Kč do 110 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu