Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Církevní středisko Don Bosko Havířov je na vysoké úrovni. Zhodnotili studenti z ČR

  • Havířov,

Ředitelé a pracovníci středisek volného času z celé ČR sbírali zkušeností z havířovského Církevního střediska Don Bosko. Aktivity, které středisko poskytuje mládeži, všichni hodnotili kladně.

Sebeobrana, Teakwondo, výroba šperků, či ping-pong. To jsou jen některé z mnoha aktivit, které nabízí dětem a mládeži církevní středisko Don Bosko Havířov. Zařízení s dlouholetými zkušenostmi a stále se rozvíjející strukturou navštívilo na jedno odpoledne zhruba 60 pracovníků středisek volného času z celé České republiky.

Milan Appel, koordinátor projektu: „My jsme v Havířově dneska na čtvrtém modulu letošního ročníku kurzu Úspěšný ředitel, velmi úspěšný ředitel a ředitel manažer. Je to takové studium, které je dneska součástí projektu Klíče pro život, ale vzniklo již před dvanácti lety jako studium manažerů středisek volného času."

Smyslem projektu podporovaného EU je, aby si lektoři navzájem vyměňovali zkušenosti a učili se od sebe, jak se dobře a ještě lépe věnovat mládeži.

Milan Appel, koordinátor projektu: „Řada těch aktivit, která tady je, tak je určitě inspirativních pro všechny z nás. Určitě je to práce s klienty ze sociálně znevýhodněného prostředí, ale nejrůznější věci, které tady nacházíme, tak si myslím, že jsou krásné. Ono i to prostředí dělá samo o sobě hodně, a to je inspirace, jak je to tady zařízené. Jak je to tady provázané i s kostelem a dalšími aktivitami.  Neexistuje žádný žebříček kvality, ale rozhodně se nemají za co stydět."

Tohoto názoru byli i ředitelé a pracovníci ostatních českých středisek volného času. 

Eva Piňosová, účastnice projektu: „Já jsem z Brna, pracuji ve waldorské škole. Jinak to vaše středisko se mi líbí velmi hodně. Jsem tady poprvé a velmi to obdivuji." Co vás nejvíce zaujalo, překvapilo? „Tou rozlehlostí, že je to opravdu velké středisko, to jsem nečekala. Myslím, že ta nabídka je velmi pestrá, zajímavá a že to děti může opravdu bavit."

Šárka Rotrová, účastnice projektu: „Sbírám tady zkušenosti a líbí se mi tady moc." Marie Pauková, účastnice projektu: „Koukáme, jak to chodí tady. Něco máme společného, něco ne. Zatím jsem začala na stanovišti bojového umění. Zatím se mi to tady líbí. Je to tady takové vymakané." Marcela Turečková, účastnice projektu: „Je to tady pěkné, jiné. Já jsem z Domu mládeže Veselí nad Moravou, kde my vůbec nemáme takové možnosti, zejména finanční, abychom třeba mohli mít takový pěkný klub, ve kterém teď jsme." Proč jste se do projektu přihlásila? Marie Pauková, účastnice projektu: „Jsem ředitelka. Je to projekt šitý na míru přímo pro mě, protože je to funkční studium pro vedoucí pracovníky ve školství. Já už jsem ve třetím ročníku, už budu končit a určitě mi to dalo zkušenosti ne jenom teoretické, ale hlavně ty praktické."

Havířovské církevní středisko Don Bosko mohlo být opravdu pyšné, že studenti chválou nešetřili.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy