Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policie dopadla pěstitele marihuany a lysohlávek

  • Orlová,

Orlovští kriminalisté dopadli dealera drog z Petřvaldu. 31 letý muž měl od roku 2007 pěstovat a následně prodávat různým lidem z Petřvaldu a okolí marihuanu a lysohlávky. V případě odsouzení mu hrozí až pětiletý trest.

31 letý muž neměl v minulosti žádné problémy se zákonem. Od roku 2007 už si prý ale přivydělával prodejem a poskytováním drogových látek. Tento týden v pondělí ráno ale sklapla past.

U jednoho z petřvaldských domů už na muže čekali policisté, kteří ho zadrželi zrovna, když šel do práce.

"Během procesních úkonů mu prokázali, že během několika měsíců na různých místech v Petřvaldě různým osobám buď prodal nebo poskytl marihuanu. Mimo jiné mu také bylo prokázáno, že poskytoval houbu lysohlávku," říká Zlatuše Viačková, mluvčí karvinské policie.

Při domovní prohlídce mu policie zabavila veškeré vybavení potřebné k pěstování, jako domácí pěstební box, teploměr, zavlažovací zařízení, ventilátor a podobně. O tom, že v domě žije dealer neměli sousedé potuchy.

"Nevěděla jsem to. Já se tady s těmi lidmi nebavím, já jen pozdravím. My jsme tak s manželem sami pro sebe," říká paní, která bydlí v domě.

"31 letý muž nebyl v minulosti nikdy trestán, v současnosti mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let, dodává Zlatuše Viačková, mluvčí karvinské policie.

Kolik marihuany a lysohlávek pustil zahradník od roku 2007 do oběhu už policie nezjistí. Jednoznačně mu ale prokázala, že dorgy pěstoval a distribuoval minimálně od října letošního roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy