Pétanque je čím dál tím více oblíbenější

  • 1. ledna 2008,
  • 0:00,
  • Orlová,
  • Lukáš Hudeček

Hra nazvaná pétanque je v posledních letech v České republice čím dál tím více oblíbenější. Česká federace pétanque funguje od roku 1995. Jedním ze tří zakladatelů federace byl i klub TOP Orlová.

Reklama

Orlovský klub byl založen v roce 1994 a na svých hřištích už hostil několik českých šampionátů jednotlivců i trojic. Klub pravidelně také pořádá v září velký turnaj nazvaný Hornický kahan.

Jaromír Puhr, president TOP Orlová: "Se nám tady sjíždějí hráči i z ciziny, z Polska tady jezdí, ze Slovenka i Rakušané přijedou, takže ta účast tady je i mezinárodní."

Orlovským klubem prošla už řada mistrů republiky a také českých reprezentantů, jeden z nich se teď připravuje na světový šampionát. Jaromír Puhr, president TOP Orlová: "Máme reprezentanta v juniorech, je to mladý chlapec, je to Radim Bury, který se připravuje v celorepublikovém reprezentačním týmu, v tom už užším výběru, a v letošním roce bude mistrovství světa juniorů v Tunisku, takže pokud se udrží v té špičce a zůstane v té nominaci, tak bychom měli svého zástupce i na mistrovství světa juniorů."

Radim Bury, český juniorský reprezentant: "Musím trénovat každý den, abych se tam vůbec dostal, protože nárok na to je velice těžký, musím splňovat všechny ty podmínky."

Mladý orlovský reprezentant se k petanque dostal přes svého kamaráda. Hrát tuto hru, která má svůj původ ve Francii, může každý. Jaromír Puhr, president TOP Orlová: "V prvé řádě si koupíme koule, můžeme zakoupit ve sportovních potřebách i rekreační koule, které nejsou certifikované. Najít si nějaký volný plácek, doma na zahradě, nějaká cestička v parku, písek, štěrk, stačí prostě si vybrat plochu a dohodnout se a jak říkáme od tří do devadesáti tří let mohou lidé proti sobě hrát."

Pravidla se pak dají najít jednoduše na internetu nebo jsou přiložená u zakoupených koulí.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

Royal Beauty & Spa s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Lázně Darkov, a.s.
Karviná
od 40 000 Kč

Detail

Lázně Darkov, a.s.
Karviná
od 80 000 Kč do 130 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu