Reklama

Pétanque je čím dál tím více oblíbenější

  • 1. ledna 2008,
  • 0:00,
  • Orlová,
  • Lukáš Hudeček

Hra nazvaná pétanque je v posledních letech v České republice čím dál tím více oblíbenější. Česká federace pétanque funguje od roku 1995. Jedním ze tří zakladatelů federace byl i klub TOP Orlová.

Reklama

Orlovský klub byl založen v roce 1994 a na svých hřištích už hostil několik českých šampionátů jednotlivců i trojic. Klub pravidelně také pořádá v září velký turnaj nazvaný Hornický kahan.

Jaromír Puhr, president TOP Orlová: "Se nám tady sjíždějí hráči i z ciziny, z Polska tady jezdí, ze Slovenka i Rakušané přijedou, takže ta účast tady je i mezinárodní."

Orlovským klubem prošla už řada mistrů republiky a také českých reprezentantů, jeden z nich se teď připravuje na světový šampionát. Jaromír Puhr, president TOP Orlová: "Máme reprezentanta v juniorech, je to mladý chlapec, je to Radim Bury, který se připravuje v celorepublikovém reprezentačním týmu, v tom už užším výběru, a v letošním roce bude mistrovství světa juniorů v Tunisku, takže pokud se udrží v té špičce a zůstane v té nominaci, tak bychom měli svého zástupce i na mistrovství světa juniorů."

Radim Bury, český juniorský reprezentant: "Musím trénovat každý den, abych se tam vůbec dostal, protože nárok na to je velice těžký, musím splňovat všechny ty podmínky."

Mladý orlovský reprezentant se k petanque dostal přes svého kamaráda. Hrát tuto hru, která má svůj původ ve Francii, může každý. Jaromír Puhr, president TOP Orlová: "V prvé řádě si koupíme koule, můžeme zakoupit ve sportovních potřebách i rekreační koule, které nejsou certifikované. Najít si nějaký volný plácek, doma na zahradě, nějaká cestička v parku, písek, štěrk, stačí prostě si vybrat plochu a dohodnout se a jak říkáme od tří do devadesáti tří let mohou lidé proti sobě hrát."

Pravidla se pak dají najít jednoduše na internetu nebo jsou přiložená u zakoupených koulí.
Sylva Hottková
Karviná
od 8 140 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu