Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve F-M probíhá svoz vánočních stromků

Většina měst v našem kraji začala se svozem vánočních stromků, které lidé během těchto dní odkládají ke kontejnerům. Stejně je tomu i ve Frýdku-Místku, kde bude svoz probíhat o lednových sobotách.

Vánoční stromečky pomalu mizí ze všech domácností. Svůj účel už splnily, a tak během těchto dní zbavené ozdob a světel čekají na další osud u kontejnerů na sídlištích, odkud je sváží vozy frýdecké skládky.

“V současné době probíhá svoz stromků z jednotlivých domácností po celém městě, je to naplánováno na každou sobotu až do konce ledna, ten první svoz proběhl 13. ledna, další termíny jsou 20. ledna a 27. ledna. Poprosím všechny občany města, pokud se chtějí zbavit svého vánočního stromku, ať ho nechají den před svozem u popelnic,” řekl primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Vánoční stromky budou stejně jako v minulých letech sváženy na kompostárnu v Bruzovicích k dalšímu zpracování. Je tedy nutné, aby z nich byly odstraněny všechny vánoční ozdoby, včetně závěsných háčků.

“Stromky se svezou na kompostárnu do Bruzovic, tam se dají na hromadu, pak se nastartuje štěpkovač, ve kterém se  stromky podrtí. Prosíme občany, aby z nich sundali ozdoby, protože potom se ta štěpka využije k výrobě kompostu, který se pak dále využívá,” popsal předseda představenstva Frýdecké skládky Richard Blahut.

V loňském roce bylo od kontejnerů svezeno téměř 15 tun stromků, což je o pět tun více než před dvěma lety. 
Pedagogicko-psychologická poradna, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

DOSON AZS s.r.o. - pracoviště Paskov - Celnice, kontaktní osoba pan Bc. Marián Kálna
Paskov
od 17 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků