Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

F-M plánuje odchyt holubů, lidé by je neměli krmit

Frýdek-Místek plánuje během zimy odchyt holubů na území města. Ve vytipovaných lokalitách proto budou umístěna odchytová zařízení. Aby se odchyt podařil, lidé by holuby neměli krmit. Potravu by ale neměli dávat ani toulavým kočkám.

Stejně jako v minulých letech, i letos v zimě se ve Frýdku-Místku z preventivních důvodů chystá odchyt holubů. Město chce pravidelným snižováním jejich počtu předcházet problémům, které tito ptáci představují.

“Na únor až březen plánujeme odchyt holubů, kterých je ve městě spousta. Odchytové klece budeme instalovat hlavně v místech se zvýšeným výskytem holubů. Cílem je redukovat jejich počet, jsou to přenašeči různých nemocí. Jejich výskyt ve městě způsobuje taky škody na majetku. Aby byl odchyt holubů efektivní, je nutné, aby je občané nekrmili. Proto bych chtěl všechny vyzvat, nekrmte holuby. Úspěšnost totiž závisí na nalákání holubů do klece s krmivem,” uvedl primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký

Dalším častým problémem, na který občané upozorňují, je zanechávání potravy pro toulavé kočky na venku přístupných místech.

“Lidé si myslí, že volně pohozenou potravou u domu nakrmí toulavé kočky, ale neuvědomují si, že tímto jednáním často přilákají i potkany, jejichž počty se snažíme redukovat prostřednictvím pravidelných celoplošných deratizací. Proto vás všechny vyzývám, abyste nepohazovali potraviny u domu nebo na veřejných prostranstvích,” dodal Pobucký.

Na některých městech České republiky je krmení holubů a toulavých koček přímo zakázáno vyhláškou a za porušení zákazu mohou lidé dostat i několika tisícové pokuty. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy