Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tříkrálová sbírka ve Frýdku-Místku vynesla přes 2 a čtvrt milion

Tříkrálová sbírka ve Frýdku-Místku letos vynesla největší částku v historii města. Více než dva a čtvrt milionu využije charita na všechny své službu.

Letošní Tříkrálová sbírka je minulostí a nyní je známý její výtěžek. Koledníci obcházeli začátkem ledna dům od domu a lidé je také mohli potkat při průvodech a na různých doprovodných akcích. V prvním lednovém týdnu nechyběl ani tradiční Tříkrálový průvod městem, kterému letos přálo počasí a stejně jako loni i letos Tři králové došli na velbloudech. Oproti minulému roku byl teplotní rozdíl při průvodu 30 stupňů, což se odrazilo také na návštěvnosti a na štědrosti lidí. Na Frýdeckomístecku letos charita zapečetil 296 pokladniček, z nichž některé dopečeťovala během sbírky. Počet pokladniček rok od roku stoupá a koledníků přibývá. A právě díky tomu se v letošní sbírce podařilo vybrat dosud největší částku v historii Frýdku-Místku.

“Koledníci vykoledovali v okrese Frýdek-Místek 2 269 000 korun, což je největší částka v celém kraji i v historii Charity Frýdek-Místek, z čeho máme velkou radost. Peníze budou použity na podporu a rozvoj všech našich služeb, protože se snažíme, aby šíře našich služeb byla co nejširší. Část výnosu použijeme na rekonstrukci s vytvoření odpočinkové místnosti pro seniory v Domově pokojného stáří, opravíme kousek Oázy pokoje a podpoříme dětské klienty a jejich aktivity. Chceme také ze sbírky financovat nákup vozidla pro ošetřovatelskou službu a vytvoření detašovaného pracoviště v rámci pečovatelské služby. Takže všechny cílové skupiny, o které se Charita Frýdek-Místek stará budou z Tříkrálové sbírky podpořeny,” sdělil ředitel frýdeckomístecké Charity Martin Hořínek.

I když koledování skončilo 15. ledna, mohou lidé přispět celoročně na sbírkový účet nebo dárcovskou SMS. V jakém formátu lze sms poslat a na jaké číslo, stejně tak na jaký účet mohou dárci přispět je k dispozici na stránkách města i charity.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy