Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku proběhla 105. schůze Rady města

Frýdek-Místek |

Na Frýdeckém magistrátu se uskutečnila 105. schůze Rady města Frýdku-Místku. V příspěvku vám představíme několik důležitých bodů, kterými se radní zabývali.

Na frýdeckém magistrátu se konala 105. schůze Rady města Frýdku-Místku. Radní se začátkem února zabývali body, které budou v pondělí 26. února předloženy zastupitelům ke schválení. Zabývat se budou například schvalováním vyhlášek. Radní schválili další rozšíření vyhlášky o regulaci provozní doby hostinských provozoven z důvodu rušení nočního klidu a narušování veřejného pořádku. Vyhlášku město zavedlo loni v létě na základě stížností občanů na hluk, nepořádek, výtržnictví a vandalismus v blízkosti některých barů a podniků.

„Mezi prvními jsme omezili provozní dobu non-stop provozovny na Růžovém pahorku ve Frýdku. Koncem roku ji následovaly Krokodýl na ulici Zahradní a Zubr na ulici Brožíkova. Teď jsme schválili rozšíření vyhlášky o další dvě provozovny Cihla na ulici Dobrovského a Kraken na sídlišti Slezská, což jsou provozovny v panelákové zástavbě. Zejména na Kraken, kde se pořádají diskotéky, byly stížnosti ve stále větším rozsahu,“ vyjmenoval primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

A výčet podniků ještě není u konce. Do vyhlášky hodlá vedení města zahrnout i podnik MammaMia u místeckého náměstí, v historické části města.

„V podniku se konají diskotéky a soustředí se v něm zejména mladí lidé. V jeho těsné blízkosti evidujeme již delší dobu nepořádek - rozbité skleničky i láhve, nedopalky od cigaret, odpadky, a to v takové míře, že naše technické služby tam po každém víkendu posílají uklízecí četu. Naše trpělivosti je ale u konce. O víkendu, před jarními prázdninami, létaly před tímto podnikem vzduchem popelnice až na druhou stranu komunikace. To už není o bavení se na diskotéce. Došlo k ničení obecního majetku, odpadky se válely všude kolem. Proto budeme požadovat, aby i v tomto podniku byla omezena provozní doba do půlnoci a v pátek a v sobotu do jedné v noci. Pokud to zastupitelé schválí, bude omezení platné od 1. března. Každý člověk ve městě má právo se v klidu vyspat,” řekl Pobucký.

Město má v plánu vydat také vyhlášku o regulaci používání zábavní pyrotechniky s cílem chránit občany a zvířata před hlukem, který použití pyrotechniky provází.

„Loňský rok byl v tomto ohledu extrémní, lidé odpalovali rachejtle a ohňostroje téměř denně už dva týdny před Silvestrem. Hluk s tím spojený stresoval nejen lidi, ale i zvířata, zejména psy. Navrhujeme používání zábavní pyrotechniky zakázat, s výjimkou 31. prosince a 1. ledna,“ upřesnil primátor.

Radní schválili a doporučují zastupitelům schválit i další body. Například prodat pozemek a přispět na výstavbu basketbalové haly.

“Basketbalovou halu má v plánu vybudovat spolek Basketpoint u 5. základní školy. Předseda spolku se na město obrátil se žádostí o prodej pozemku pro halu a o 17 milionovou investiční dotaci na výstavbu haly, přičemž celkové náklady na výstavbu haly činí zhruba třicet pět milionů. My se snažíme mládežnický sport podporovat v co největší míře. Ještě letos se chystáme stavět halu Krystal - pro florbal, házenou a vrcholové sporty a v budoucnu bychom chtěli mít i plavecký bazén. Postavit v dohledné době ještě halu na basket je téměř nad naše možnosti. Pokud ale zastupitelé odsouhlasí prodej pozemku za běžnou cenu šest set korun za metr čtvereční a investiční dotaci spolku Basketpoint, budeme mít i halu na basket, která by svému účelu sloužila minimálně 15 let, takový by byl závazek spolku vůči městu,“ upřesnil primátor Pobucký.

Další jednání Rady města Frýdku-Místku proběhne 20. února a my vás poté budeme opět informovat o zásadních bodech.

Nahlásit chybu


Muž se dusil bramborákem na slavnostech, museli ho oživovat

Včera 11:15 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři zasahovali v sobotu večer u muže v ohrožení života na Frýdecko-Místecku. Najednou mu zaskočil bramborák a začal se dusit. Jídlo se z něj nedařilo dostat a muž upadl do bezvědomí.

Palkovičtí převzali ocenění Vesnice roku na svých tradičních slavnostech

13. července 2024 21:44 | Celý MS kraj | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal tradiční Festival dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva.

Paraglidistka neplánovaně přistála na stromě, sundali ji hasiči

13. července 2024 18:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

U nepodařeného přistání paraglidistky zasahovaly v sobotu tři jednotky hasičů v Kunčicích pod Ondřejníkem. Při přistání totiž uvízla na stromě.

Návštěvníci havířovského koupaliště už mohou jezdit na nových tobogánech

13. července 2024 12:16 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

Tento týden dorazily konečně do areálu koupaliště poslední díly pro dokončení výstavby nových tobogánů. První návštěvníci si mohli atrakci vyzkoušet o víkendu. Nadšení bylo velké.

V Beskydech nabouralo auto do spadlého stromu. Bouřky opět zaměstnávaly hasiče

13. července 2024 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky posledních dní jsou stále velmi intenzivní. Přívalové deště přináší obrovské množství vody a silný vítr láme stromy. Hasiči v Moravskoslezském kraji mají od pátečního večera opět plno práce.

Na Slezské nainstalovali speciální cyklopanely, sloužit budou nejen cyklistům

Majitelé elektrokol mohou ve Slezské Ostravě nově využít speciální cyklo panely, díky kterým si mohou dobít baterii nebo dofoukat pneumatiky. Panely ale mají více funkcí užitečných nejen cyklistům. Slezská Ostrava je v rámci města úplně prvním obvodem, který na svých cyklostezkách panely instaluje.

Lidé v Havířově si stěžují na přechody pro chodce, interval je podle radnice nastaven správně

12. července 2024 11:07 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Lidé často volají na havířovský magistrát a stěžují si, že světelný interval pro bezpečný přechod komunikace není dostatečně dlouhý. Semafory jsou ale podle radnice nastaveny správně.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

11. července 2024 16:31 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Radnice v Horní Suché neodkoupí finské domky

12. července 2024 11:00 | Horní Suchá | Bára Kelnerová | Miniexpres Horní Suché

Zastupitelé v Horní Suché na mimořádném zasedání rozhodli, že radnice neodkoupí od soukromého vlastníka jednu z lokalit finských domů. Lidé přitom měli zájem si následně domky od obce odkoupit.

Senior, kterého pobodal roj vos na Krnovsku, poděkoval za záchranu života

11. července 2024 15:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Účastnil se ekologické akce Hnutí Duha a zrovna pracoval v lese poblíž obce Hynčice na Krnovsku. 66letého seniora přitom najednou náhle pobodal roj vos. V těžko přístupném terénu se k němu musel k prvotnímu ošetření spustit lékař z vrtulníku. Pak ho převezli do nemocnice v Krnově. Nyní všem poděkoval za bleskovou záchranu života.

Mladí hasiči bojovali v požárním útoku O pohár SDH Frýdlant nad Ostravicí

Mladí hasiči a hasičky z celého okresu se utkali ve Frýdlantě v královské disciplíně požárního sportu – v požárním útoku. Sedmičlenná družstva si zasoutěžila už v patnáctém ročníku O pohár Sboru dobrovolných hasičů Frýdlant nad Ostravicí.

Parkoviště u Sekerovy vily ve Frýdku-Místku už je ve výstavbě

11. července 2024 15:30 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst. Aktuálně už je v plném proudu stavba nového parkoviště na sídlišti Slezská. Hotové má být do konce roku. Navíc bude vytvořeno ze zatravňovacích dlaždic a nabídne také malou zelenou oázu.

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku letos získala titul Mistr Mistrů

11. července 2024 13:33 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku má za sebou jednu z nejlepších sezón. Přivezla medaile z mistrovství Evropy, ale junioři hlavně ovládli domácí soutěž Czech Dance Masters, kde porazili na 150 týmů a stali se Mistry Mistrů.

Letní koupaliště ve Frýdlantě nabízí ochlazení v parnu, ale má i ohřívanou vodu

Letní koupaliště ve Frýdlantě nad Ostravicí je opět plně připraveno poskytnout osvěžení v parných dnech. Ve srovnání s ostatními koupališti v regionu je přístupné za lidové vstupné.

Deváťáci v Čeladné, i jejich ředitelka, se loučili na půdě staré školy

10. července 2024 9:40 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Vyřazování žáků základní školy se poslední roky koná v Čeladné v památníku Josefa Kaluse, tedy v budově bývalé školy. Letos si tu své poslední vysvědčení převzala necelá dvacítka deváťáků.

Autovraky mizí z ulic Frýdku-Místku. Město také lidem radí, jak se jich bezplatně zbavit

Frýdek-Místek postupně čistí ulice od autovraků. Jde ale o složitý administrativní proces, který s sebou nese i nemalé náklady. Proto město připomíná, že autovraky mohou nechat zlikvidovat i jejich majitelé. Pro ty to bude bezplatné. A ještě navíc dostanou od vrakoviště menší výkupní cenu.

Ve Frýdku-Místku proběhla 105. schůze Rady města
Vydáno 15. února 2018 17:11, Frýdek-Místek, Marek Remeta
Na Frýdeckém magistrátu se uskutečnila 105. schůze Rady města Frýdku-Místku. V příspěvku vám představíme několik důležitých bodů, kterými se radní zabývali.

Na frýdeckém magistrátu se konala 105. schůze Rady města Frýdku-Místku. Radní se začátkem února zabývali body, které budou v pondělí 26. února předloženy zastupitelům ke schválení. Zabývat se budou například schvalováním vyhlášek. Radní schválili další rozšíření vyhlášky o regulaci provozní doby hostinských provozoven z důvodu rušení nočního klidu a narušování veřejného pořádku. Vyhlášku město zavedlo loni v létě na základě stížností občanů na hluk, nepořádek, výtržnictví a vandalismus v blízkosti některých barů a podniků.

„Mezi prvními jsme omezili provozní dobu non-stop provozovny na Růžovém pahorku ve Frýdku. Koncem roku ji následovaly Krokodýl na ulici Zahradní a Zubr na ulici Brožíkova. Teď jsme schválili rozšíření vyhlášky o další dvě provozovny Cihla na ulici Dobrovského a Kraken na sídlišti Slezská, což jsou provozovny v panelákové zástavbě. Zejména na Kraken, kde se pořádají diskotéky, byly stížnosti ve stále větším rozsahu,“ vyjmenoval primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

A výčet podniků ještě není u konce. Do vyhlášky hodlá vedení města zahrnout i podnik MammaMia u místeckého náměstí, v historické části města.

„V podniku se konají diskotéky a soustředí se v něm zejména mladí lidé. V jeho těsné blízkosti evidujeme již delší dobu nepořádek - rozbité skleničky i láhve, nedopalky od cigaret, odpadky, a to v takové míře, že naše technické služby tam po každém víkendu posílají uklízecí četu. Naše trpělivosti je ale u konce. O víkendu, před jarními prázdninami, létaly před tímto podnikem vzduchem popelnice až na druhou stranu komunikace. To už není o bavení se na diskotéce. Došlo k ničení obecního majetku, odpadky se válely všude kolem. Proto budeme požadovat, aby i v tomto podniku byla omezena provozní doba do půlnoci a v pátek a v sobotu do jedné v noci. Pokud to zastupitelé schválí, bude omezení platné od 1. března. Každý člověk ve městě má právo se v klidu vyspat,” řekl Pobucký.

Město má v plánu vydat také vyhlášku o regulaci používání zábavní pyrotechniky s cílem chránit občany a zvířata před hlukem, který použití pyrotechniky provází.

„Loňský rok byl v tomto ohledu extrémní, lidé odpalovali rachejtle a ohňostroje téměř denně už dva týdny před Silvestrem. Hluk s tím spojený stresoval nejen lidi, ale i zvířata, zejména psy. Navrhujeme používání zábavní pyrotechniky zakázat, s výjimkou 31. prosince a 1. ledna,“ upřesnil primátor.

Radní schválili a doporučují zastupitelům schválit i další body. Například prodat pozemek a přispět na výstavbu basketbalové haly.

“Basketbalovou halu má v plánu vybudovat spolek Basketpoint u 5. základní školy. Předseda spolku se na město obrátil se žádostí o prodej pozemku pro halu a o 17 milionovou investiční dotaci na výstavbu haly, přičemž celkové náklady na výstavbu haly činí zhruba třicet pět milionů. My se snažíme mládežnický sport podporovat v co největší míře. Ještě letos se chystáme stavět halu Krystal - pro florbal, házenou a vrcholové sporty a v budoucnu bychom chtěli mít i plavecký bazén. Postavit v dohledné době ještě halu na basket je téměř nad naše možnosti. Pokud ale zastupitelé odsouhlasí prodej pozemku za běžnou cenu šest set korun za metr čtvereční a investiční dotaci spolku Basketpoint, budeme mít i halu na basket, která by svému účelu sloužila minimálně 15 let, takový by byl závazek spolku vůči městu,“ upřesnil primátor Pobucký.

Další jednání Rady města Frýdku-Místku proběhne 20. února a my vás poté budeme opět informovat o zásadních bodech.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000011712/ve-frydkumistku-probehla-105-schuze-rady-mesta