Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek testuje službu sdílení kol

Frýdek-Místek testuje službu sdílení kol. Lidé si v těchto dnech mohou vypůjčit růžové kolo a s ním se přepravit kamkoli potřebují. Po testovacím provozu se vyhodnotí výsledky a uvidí se, zda služba ve městě zůstane.

Ucpané silnice, čekání v kolonách… Tak tomu všemu se teď mohou občané ale i návštěvníci Frýdku-Místku vyhnout, pokud se rozhodnou využít službu sdílení kol, tzv. bikesharing. Město se rozhodlo nový způsob dopravy na krátkou vzdálenost, respektive na krátký čas otestovat a lidé se tak mohou na růžových kolech pohodlně přepravit, kam potřebují.

“Oslovili jsme společnost Rekola bikesharing, která provozuje tuto službu už v sedmi městech v ČR. Společnost na naši nabídku zareagovala, město zafinancuje zkušební provoz, který bude probíhat od září do listopadu tohoto roku. Po jeho skončení se vyhodnotí data, která od té společnosti dostaneme. Uvidíme, odkud kam lidé jezdí, jakým způsobem tu službu využívají a z toho učiníme nějaké závěry pro případný další provoz” sdělil vedoucí odboru územního rozvoje a stavebního řádu Pavel Osina.

V současné době je ve Frýdku-Místku k dispozici k zapůjčení na šedesát kol.

Půjčit si kolo je možné několika způsoby, nejčastější je buď přes mobilní aplikaci na chytrém telefonu, nebo prostřednictvím sms zprávy.

“Ve Frýdku-Místku máme dva a půl kilometrů velkou zónu. Uživatel buďto té aplikace, nebo do sms zadá kód kola, který se nachází pod sedlovkou, vrátí se mu kód zámku, kolo si odemkne, může jet kamkoliv úplně neomezeně. Jediné, co je omezené, je vracení kola, které je nutné provést zase v té dva a půl kilometru dlouhé zóně. Tu si uživatel může najít na našich webových stránkách nebo v té aplikaci. Při vrácení kola je také důležité, aby ho zamkl k nějaké pevné věci, neměl by to být nějaký metrový sloupek, aby ho nikdo nemohl odcizit,” uvedl koordinátor provozu v MS kraji Lubomír Fridrich.

Anketa: “Já myslím, že to hrozně moc ušetří čas. Člověk si i uvědomí, že nemusí všude jezdit autem. Je fajn, že to kolo má takhle vždycky při ruce.”

Cena za vypůjčení kola je deset korun za jednu hodinu a poté je částka účtovaná po čtvrt hodinách, čili 2 koruny 50 za každých 15 minut. Platba je uživateli odečtena přes platební kartu.
Kino na výletě 2020 | Přes prsty ZRUŠENO!!!

Dnes
Frýdek-Místek, Aquapark Olešná

LUCIE Cover Band | Léto v zahradě

10.07. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Akuma | Promenádní koncerty

12.07. 16:00
Frýdek-Místek, Altán ve Smetanových sadech, Frýdek - Místek

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace, pracoviště v rámci Frýdku-Místku
Frýdek-Místek
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

123 stavby, s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Michal Raška, tel. 604 700 054, email raska@123stav
Frýdek-Místek
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

GAMA CONSTRUCT, s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 115 do 140 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků