Reklama

Obyvatelé Frýdku-Místku před Vánoci obdarovali osamělé lidi

Obyvatelé Frýdku-Místku měli před Vánocemi možnost obdarovat osamělé lidi, zejména seniory. Projekt vymyslelo a připravilo Dobrovolnické centrum ADRA. Jak projekt dopadl prozradí příspěvek.

Reklama

13. listopadu loňského roku, což je den, na který připadá Mezinárodní den laskavosti, zopakovalo Dobrovolnické centrum ADRA ve Frýdku-Místku projekt, jehož cílem bylo před Vánocemi potěšit lidi, kteří jsou sami, a to netradiční cestou.

“V listopadu jsme rozjeli druhý ročník akce Dárek pro druhé, spíš pro seniory, měli jsme na mysli lidi, kteří jsou osamoceni. Při vyhlášení přes web a facebook se tato aktivita celkem ujala. Jsem rád, že občané Frýdku-Místku byli schopni a ochotni donést dárky,” sdělil vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Stanislav Staněk.

Do projektu se zapojilo 243 občanů Frýdku-Místku. Ti donesli 243 dárků a 243 osamělým lidem tak udělali před Vánocemi radost.

“Nás to velice těší, že tato aktivita si získala ohlas. Děkuji nejen mým kolegyním, které s tím měli hodně starostí, protože není jednoduché adresně najít lidi, kteří to potřebují, a my chceme, aby to pravdu dostali právě ti lidé, kteří nikoho nemají a cítí se sami. Chci taky poděkovat občanům města, že našli chuť se do toho zapojit,” řekl Staněk.

Akce se i napodruhé nad očekávání podařila, proto ji dobrovolnické centrum ADRA plánuje před Vánocemi uspořádat i v tomto roce.




Habsburkové na Frýdku / výstava

30.05. 10:00 - 08.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Když dřevěný princ s drakem bojoval / výstava

13.06. 10:00 - 15.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Mikuláš Klaudyán: První mapa Čech 1518 / výstava

27.06. 10:00 - 22.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

FERRIT s. r. o.
Frýdek-Místek
od 115 Kč

Detail

FERRIT s. r. o.
Frýdek-Místek
od 145 Kč

Detail

GANGA RESTU s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 900 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu