Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obyvatelé Frýdku-Místku před Vánoci obdarovali osamělé lidi

Obyvatelé Frýdku-Místku měli před Vánocemi možnost obdarovat osamělé lidi, zejména seniory. Projekt vymyslelo a připravilo Dobrovolnické centrum ADRA. Jak projekt dopadl prozradí příspěvek.

13. listopadu loňského roku, což je den, na který připadá Mezinárodní den laskavosti, zopakovalo Dobrovolnické centrum ADRA ve Frýdku-Místku projekt, jehož cílem bylo před Vánocemi potěšit lidi, kteří jsou sami, a to netradiční cestou.

“V listopadu jsme rozjeli druhý ročník akce Dárek pro druhé, spíš pro seniory, měli jsme na mysli lidi, kteří jsou osamoceni. Při vyhlášení přes web a facebook se tato aktivita celkem ujala. Jsem rád, že občané Frýdku-Místku byli schopni a ochotni donést dárky,” sdělil vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Stanislav Staněk.

Do projektu se zapojilo 243 občanů Frýdku-Místku. Ti donesli 243 dárků a 243 osamělým lidem tak udělali před Vánocemi radost.

“Nás to velice těší, že tato aktivita si získala ohlas. Děkuji nejen mým kolegyním, které s tím měli hodně starostí, protože není jednoduché adresně najít lidi, kteří to potřebují, a my chceme, aby to pravdu dostali právě ti lidé, kteří nikoho nemají a cítí se sami. Chci taky poděkovat občanům města, že našli chuť se do toho zapojit,” řekl Staněk.

Akce se i napodruhé nad očekávání podařila, proto ji dobrovolnické centrum ADRA plánuje před Vánocemi uspořádat i v tomto roce.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyMedela-péče o seniory, o.p.s. - Frýdlant nad Ostravicí
Frýdlant nad Ostravicí
od 20 500 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

ŠKOLNÍ BUFET s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Dalibor Sklář, info@skolnibufet.cz
Frýdek-Místek
od 5 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

Střední škola, Základní škola a Mateřská škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště
Frýdek-Místek
od 30 000 do 39 000 Kč/měsíc

Detail