Reklama

Nemocnice ve F-M má nejmodernější porodní sály v kraji

Frýdeckomístecká nemocnice otevřela nové porodní sály. Rekonstrukce probíhala čtyři měsíce a náklady na ni přesáhly 9 milionů korun. Nemocnice se teď může pyšnit nejmodernějšími porodními sály v kraji.

Stáhnout video
Reklama

Frýdeckomístecká nemocnice slavnostně otevřela nově zrekonstruované porodní sály s novým dispozičním řešením. Ty nabídnou nastávajícím maminkám daleko větší komfort a pohodlí.

“Máme nejmodernější porodní sály v Moravskoslezském kraji. Nově můžeme nabídnout nejenom skvělý personál, který plní všechna přání rodiček, ale i nové moderní prostory, a doufáme, že to osloví část klientely, která bude vyhledávat právě naši porodnici pro tuto záležitost. Máme tři porodní boxy s vlastním sociálním zařízením. Na jednom porodním boxu máme k dispozici masážní vanu, která bude v provozu v první době porodní, když rodička bude rodit, a nově jsme zakoupili systém Combitrac, který bude pomáhat při úlevě od bolesti v první době porodní a v průběhu porodu, a rodičky ho budou moci využívat. Samozřejmě, že veškeré procesy spojené s příjmem rodičky a s vlastním porodem budou probíhat na jednom místě, rodičky ani zaměstnanci nebudou muset přecházet z ambulance na porodní sály, bude to všechno na jednom místě, což bude pro všechny pohodlnější,” popsal primář gynekologicko-porodního oddělení Martin Němec.

Porodní sály navazují přímo na lůžkové porodní oddělení, které prošlo kompletní rekonstrukcí před rokem a půl a jehož součástí je i novorozenecké oddělení.

“Je to poslední etapa velkého projektu, který jsme zpracovali v rámci strategického rozvoje nemocnice. Cílem bylo zvýšit bezpečí i komfort pro pacienty. Trval tři roky. V roce 2016 jsme zrekonstruovali novorozeneckou stanici, kde bylo hlavní prioritou bylo zvýšit bezpečí nově narozených miminek, což se povedlo. Byla to investice cca 11 milionů korun. Druhou etapou bylo zvýšit komfort pro naše pacienty a rodičky. Vybudovali jsme tedy porodní a gynekologické oddělení včetně ambulancí na jednom patře. Vybudovalo se tam sociální zázemí, vybavilo se to novými prostředky, postelemi a podobně. Dneska jsme v závěru, ve třetí etapě, kdy se vybudovalo srdce porodnice - porodní sály. Tady se zvýšil jak komfort, tak to bezpečí,” sdělil ředitel Nemocnice ve F-M Tomáš Stejskal.

Náklady na rekonstrukci porodních sálů ze svého rozpočtu uhradil Moravskoslezský kraj.

“Kraj se podílel významnou částkou, protože na celkových nákladech 9,6 milionů přispěl částkou 9,3 miliony korun. Tři sta tisíc přispěla samostatně nemocnice. Pokud jde o přínos, má to širokou platformu, ale myslím si, že je  důležité, aby pro budoucí maminky bylo připraveno skvělé prostředí, kde budou přivádět nové životy, a aby se cítily komfortně. Samozřejmě aby i ta miminka měla příslušnou péči hned na místě a po ruce. Myslím si, že když se do povědomí lidí okolo Frýdku-Místku dostane informace, že takové skvělé porodní sály zde byly otevřeny, tak i ta spádovost se může zvýšit, a tím pádem tady těch rodiček bude více, než je třeba doposud,” uvedl náměstek hejtmana MS kraje Jaroslav Kania.

Ročně přivedou porodníci ve frýdecké porodnici na svět více než tisíc miminek, jen za loňský rok se tam narodilo 1091 dětí.

“Těší mě, že frýdeckomístecká nemocnice zrekonstruovala porodní sály a tím vylepšila další komfort pro pacienty a zejména pro rodičky. Jsem také velmi rád, že nemocnice výborně spolupracuje s městem. Důkazem je i to, že každoročně na základě smlouvy o spolupráci posíláme nemocnici minimálně jeden milion korun, což má za následek vylepšení služeb pro frýdeckomístecké občany ”náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

V roce 2019 chystá Moravskoslezský kraj ve frýdeckomístecké nemocnici i další investice, v plánu je například přestavba pavilonu I pro magnetickou rezonanci.

ReklamaHabsburkové na Frýdku / výstava

30.05. 10:00 - 08.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Když dřevěný princ s drakem bojoval / výstava

13.06. 10:00 - 15.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Mikuláš Klaudyán: První mapa Čech 1518 / výstava

27.06. 10:00 - 22.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Hanwha Advanced Materials Europe, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 90 000 Kč do 120 000 Kč

Detail

Dobrý domov s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu