Reklama

Tříkrálová sbírka ve F-M vynesla přes dva miliony

Charita Frýdek-Místek opět dosáhla úctyhodného výtěžku v rámci Tříkrálové sbírky. Koledníci vykoledovali přes dva miliony korun. Charita peníze použije téměř ve všech svých službách.

Stáhnout video
Reklama

Do 15. ledna probíhala ve Frýdku-Místku stejně jako na jiných místech v republice Tříkrálová sbírka. Koledníci obcházeli dům od domu a lidé je také mohli potkat při průvodech a na různých doprovodných akcích. V prvním lednovém týdnu nechyběl tradiční Tříkrálový průvod ani ve Frýdku-Místku. Dva miliony dvě stě třicet tři tisíc čtyřicet tři korun přesně darovali lidé na Frýdeckomístecku koledníkům během Tříkrálové sbírky do zapečetěných kasiček. Opět se tak jedná o jeden z nejvyšších výtěžků, kterých Charita Frýdek-Místek dosáhla.

“Velice pozitivní je, že jsme měli nejvíce pokladniček za celou dobu historie a že jsme dopečeťovávali pokladničky i v průběhu sbírky, takže ten zájem opravdu je. Nedaří se samozřejmě pokrýt všechny končiny, protože ta oblast je veliká, do toho nemoci těch dětí a různé další okolnosti, které neovlivníme, nicméně jsme udělali všechno proto, aby to dopadlo dobře, což se stalo. V rámci Frýdku-Místku, koledníci vykoledovali přesáhla 600 tisíc, za což moc děkujeme. Shrnutí je tedy pozitivní, děcka to bavilo, nikdo nezmrzl, takže je to super. Děkujeme všem dárcům i koledníkům, že se do sbírky zapojili,” sdělil ředitel frýdeckomístecké Charity Martin Hořínek.

Výtěžek Tříkrálové sbírky bude v rámci Charity Frýdek-Místek použitý na široké spektrum služeb.

“Plánujeme v pobytových zařízeních nějaké opravy a úpravy, aby ten komfort pro klienty byl co nejlepší. Chceme upravit koupelny, zajistit klimatizaci v odlehčovací službě, a nezapomínáme ani na terénní služby, které tvoří velkou část toho, co Charita Frýdek-Místek zajišťuje, takže z výnosu podpoříme i rozvoj a zajištění terénních služeb pro nemocné a pro seniory. Část peněz půjde i pro volnočasové a vzdělávací aktivity pro děti, mládež a rodiny,” sdělil Hořínek.

Přestože Tříkrálová sbírka už skončila, lidé mohou i tak celoročně přispívat na sbírkový účet nebo dárcovskou SMS. Více informací mohou zájemci nalézt na webových stránkách charity.

ReklamaHabsburkové na Frýdku / výstava

30.05. 10:00 - 08.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Když dřevěný princ s drakem bojoval / výstava

13.06. 10:00 - 15.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Mikuláš Klaudyán: První mapa Čech 1518 / výstava

27.06. 10:00 - 22.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

David Křístek
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč

Detail

Hanwha Advanced Materials Europe, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 22 000 Kč

Detail

SENIOR DOMY POHODA Jablunkov a.s.
Frýdek-Místek
od 16 550 Kč do 20 650 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu