Tříkrálová sbírka ve F-M vynesla přes dva miliony

Charita Frýdek-Místek opět dosáhla úctyhodného výtěžku v rámci Tříkrálové sbírky. Koledníci vykoledovali přes dva miliony korun. Charita peníze použije téměř ve všech svých službách.

Reklama

Do 15. ledna probíhala ve Frýdku-Místku stejně jako na jiných místech v republice Tříkrálová sbírka. Koledníci obcházeli dům od domu a lidé je také mohli potkat při průvodech a na různých doprovodných akcích. V prvním lednovém týdnu nechyběl tradiční Tříkrálový průvod ani ve Frýdku-Místku. Dva miliony dvě stě třicet tři tisíc čtyřicet tři korun přesně darovali lidé na Frýdeckomístecku koledníkům během Tříkrálové sbírky do zapečetěných kasiček. Opět se tak jedná o jeden z nejvyšších výtěžků, kterých Charita Frýdek-Místek dosáhla.

“Velice pozitivní je, že jsme měli nejvíce pokladniček za celou dobu historie a že jsme dopečeťovávali pokladničky i v průběhu sbírky, takže ten zájem opravdu je. Nedaří se samozřejmě pokrýt všechny končiny, protože ta oblast je veliká, do toho nemoci těch dětí a různé další okolnosti, které neovlivníme, nicméně jsme udělali všechno proto, aby to dopadlo dobře, což se stalo. V rámci Frýdku-Místku, koledníci vykoledovali přesáhla 600 tisíc, za což moc děkujeme. Shrnutí je tedy pozitivní, děcka to bavilo, nikdo nezmrzl, takže je to super. Děkujeme všem dárcům i koledníkům, že se do sbírky zapojili,” sdělil ředitel frýdeckomístecké Charity Martin Hořínek.

Výtěžek Tříkrálové sbírky bude v rámci Charity Frýdek-Místek použitý na široké spektrum služeb.

“Plánujeme v pobytových zařízeních nějaké opravy a úpravy, aby ten komfort pro klienty byl co nejlepší. Chceme upravit koupelny, zajistit klimatizaci v odlehčovací službě, a nezapomínáme ani na terénní služby, které tvoří velkou část toho, co Charita Frýdek-Místek zajišťuje, takže z výnosu podpoříme i rozvoj a zajištění terénních služeb pro nemocné a pro seniory. Část peněz půjde i pro volnočasové a vzdělávací aktivity pro děti, mládež a rodiny,” sdělil Hořínek.

Přestože Tříkrálová sbírka už skončila, lidé mohou i tak celoročně přispívat na sbírkový účet nebo dárcovskou SMS. Více informací mohou zájemci nalézt na webových stránkách charity.
Velké lásky v Malém hotelu /divadelní komedie

Dnes 19:00 - 8:16
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Jarní koncert symfonického orchestru Frýdek-Místek

26.04. 19:00 - 23.04. 8:16
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Expres na západ / divadelní představení

27.04. 19:00 - 23.04. 8:16
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Pekařství BOČEK Krmelín s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 900 Kč do 18 000 Kč

Detail

EKOMILK a.s.
Frýdek-Místek
od 16 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Zemědělská společnost s.r.o.
Frýdek-Místek
od 120 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu