Hledá se realizátor rekonstrukce Rubikovy křižovatky

Rubikovu křižovatku ve Frýdku-Místku čeká oprava. Tendr na rekonstrukci jednoho z nejdůležitějších dopravních uzlů ve městě už běží. Důvodem prací je velmi špatný stav mostů.

Ještě v tomto roce pravděpodobně začne generální rekonstrukce tzv. Rubikovy křižovatky. V těchto dnech běží veřejná soutěž na realizátora stavby. Vítěz tendru by měl být znám zhruba na začátku jara.

“Ten plán je takový, že v ideálním případě, když nám to dovolí povětrnostní podmínky, protože tady je to hlavně o těch povětrnostních podmínkách, chtěli bychom tu opravu realizovat letos, což si ale myslím, že nevyjde, protože vzhledem k tomu, jak ta zima probíhá, tak asi jen tak brzo neskončí. Takže to vypadá, že jednu polovinu realizujeme letos, a druhou polovinu opravíme v příštím roce. Je třeba si uvědomit, a dneska si to nikdo neuvědomuje, že vlastně jezdí po mostě. Na té T.G.M. jsou položeny dva mosty vedle sebe, a vždycky jedna polovina toho mostu bude v opravě. Tzn. ta oprava bude převedena do protisměru, budou redukovány chodníky, bude redukováno veřejné osvětlení a ten most bude kompletně očištěn, otryskán až na tu základní mostovou konstrukci a opětně po kontrole celé té konstrukce, ložisek a dalších věcí bude zpátky zaizolován a upraven tak, aby odpovídal dnešním podmínkám,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Práce budou zahrnovat také opravu nájezdových ramp, rekonstrukci veřejného osvětlení a semaforů.

“Je třeba si uvědomit, že ta oprava bude nejenom o tom základním mostu, ale ŘSD bude zároveň opravovat i ty obrovské betonové valy, které jsou od Dobré nebo od Příbora, tzn. bude zúžený provoz pod Rubikovou křižovatkou a bude zúžen na dva pruhy, protože v určitých chvílích se bude frézovat to betonové obložení, které tam dneska vidíme, skoro o půl metru a bude se obnovovat. Takže ta oprava bude velice důkladná. Samozřejmě jsme si přáli, aby ta oprava proběhla až v době, kdy bude stát obchvat, ale životnost toho mostu už nám to neumožňuje, takže k té opravě bylo nutno přistoupit už teď,” vysvětlil Deutscher.

Řidiče a chodce čekají kvůli rekonstrukci Rubikovy křižovatky omezení a uzavírky, a to na dlouhou dobu. Město má k tomu vypracovaný projekt objížděk, protože dopravní komplikace zasáhnou celé centrum města. O tom, jak budou práce probíhat, kdy dojde k uzavírkám a kudy povedou objízdné trasy pro řidiče, vás ještě budeme podrobněji informovat.
Jiří Vodička a Camerata Janáček / koncert

03.03. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

V síti / projekce filmu a diskuze s protagonistkou Terezou Těžkou

09.03. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Trio DuBois / Koncerty

17.03. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

ELDORADO TRAVEL s.r.o. - pracoviště Jablunkov
Jablunkov
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

KOVO&DOP s.r.o.
Jablunkov
od 17 800 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků