Reklama

Hledá se realizátor rekonstrukce Rubikovy křižovatky

Rubikovu křižovatku ve Frýdku-Místku čeká oprava. Tendr na rekonstrukci jednoho z nejdůležitějších dopravních uzlů ve městě už běží. Důvodem prací je velmi špatný stav mostů.

Stáhnout video
Reklama

Ještě v tomto roce pravděpodobně začne generální rekonstrukce tzv. Rubikovy křižovatky. V těchto dnech běží veřejná soutěž na realizátora stavby. Vítěz tendru by měl být znám zhruba na začátku jara.

“Ten plán je takový, že v ideálním případě, když nám to dovolí povětrnostní podmínky, protože tady je to hlavně o těch povětrnostních podmínkách, chtěli bychom tu opravu realizovat letos, což si ale myslím, že nevyjde, protože vzhledem k tomu, jak ta zima probíhá, tak asi jen tak brzo neskončí. Takže to vypadá, že jednu polovinu realizujeme letos, a druhou polovinu opravíme v příštím roce. Je třeba si uvědomit, a dneska si to nikdo neuvědomuje, že vlastně jezdí po mostě. Na té T.G.M. jsou položeny dva mosty vedle sebe, a vždycky jedna polovina toho mostu bude v opravě. Tzn. ta oprava bude převedena do protisměru, budou redukovány chodníky, bude redukováno veřejné osvětlení a ten most bude kompletně očištěn, otryskán až na tu základní mostovou konstrukci a opětně po kontrole celé té konstrukce, ložisek a dalších věcí bude zpátky zaizolován a upraven tak, aby odpovídal dnešním podmínkám,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Práce budou zahrnovat také opravu nájezdových ramp, rekonstrukci veřejného osvětlení a semaforů.

“Je třeba si uvědomit, že ta oprava bude nejenom o tom základním mostu, ale ŘSD bude zároveň opravovat i ty obrovské betonové valy, které jsou od Dobré nebo od Příbora, tzn. bude zúžený provoz pod Rubikovou křižovatkou a bude zúžen na dva pruhy, protože v určitých chvílích se bude frézovat to betonové obložení, které tam dneska vidíme, skoro o půl metru a bude se obnovovat. Takže ta oprava bude velice důkladná. Samozřejmě jsme si přáli, aby ta oprava proběhla až v době, kdy bude stát obchvat, ale životnost toho mostu už nám to neumožňuje, takže k té opravě bylo nutno přistoupit už teď,” vysvětlil Deutscher.

Řidiče a chodce čekají kvůli rekonstrukci Rubikovy křižovatky omezení a uzavírky, a to na dlouhou dobu. Město má k tomu vypracovaný projekt objížděk, protože dopravní komplikace zasáhnou celé centrum města. O tom, jak budou práce probíhat, kdy dojde k uzavírkám a kudy povedou objízdné trasy pro řidiče, vás ještě budeme podrobněji informovat.

ReklamaHabsburkové na Frýdku / výstava

30.05. 10:00 - 08.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Když dřevěný princ s drakem bojoval / výstava

13.06. 10:00 - 15.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Mikuláš Klaudyán: První mapa Čech 1518 / výstava

27.06. 10:00 - 22.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Dobrý domov s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč

Detail

Obecně prospěšná společnost Důstojnost
Frýdek-Místek
od 13 350 Kč do 14 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu