Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cestující MHD si musí vyřídit ODIS kartu

Občané Frýdku-Místku si musí během tohoto roku vyměnit svou kartu na MHD zdarma za čipovou kartu ODIS. Od prosince totiž budou moci lidé cestovat městskými autobusy pouze s touto platnou kartou.

Společnost ČSAD Frýdek-Místek, která ve městě poskytuje hromadnou dopravu, přechází na centrální přepravní systém Moravskoslezského kraje, pro který bude zajišťovat také meziměstskou přepravu. A protože tento systém umožňuje odbavení cestujících pouze s čipovou kartou ODIS nebo bankovní kartou, mění ČSAD Frýdek-Místek ve svých autobusech odbavovací zařízení. Cestující, kteří doposud využívali kartu na MHD zdarma, si tak musí vyřídit kartu novou, tak zvanou ODISku. Její cena je 130 korun.

“Na MHD zdarma to nemá vliv, je to jen jiný způsob odbavení. Už jsme nechtěli pokračovat s tou naší zelenou kartou dál a vlastně nutit ty uživatele mít dvě karty, protože hodně lidí nám jezdí vlaky nebo autobusy do Ostravy nebo okolních obcí, takže nám připadalo nesmyslné, aby měli dvě karty, spíš naopak se sjednotit s Moravskoslezským krajem. Takže na tu ODIS kartu si nahrají za jednu korunu MHD zdarma a mají mnohem více služeb na jedné kartě,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Na ODISku si může cestující nahrát roční kupón na MHD zdarma, dlouhodobé časové jízdenky, ale taky vložit hotovost a používat ji jako elektronickou peněženku a uplatňovat tak levnější jízdné v regionálních autobusech i vlacích.

“Jakmile cestující přejdou na ODIS kartu, budou mít jeden jediný doklad, který mohou využívat pro přepravu v rámci celého Moravskoslezského kraje, tzn. od Jablunkova až po Bruntál. Zároveň je ten doklad zvýhodněný tím, že se na něj dají koupit dlouhodobé levnější jízdenky,” uvedl ředitel divize osobní přepravy 3ČSAD Jakub Vyvial.

Karta na MHD zdarma bude v autobusech MHD fungovat do 9. prosince. Od 1. září už ale nepůjde na tuto kartu nahrát roční kupón na MHD zdarma. To už půjde jen na ODISku, která začne platit 10. prosince.

Nahlásit chybu
SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail