Zima si ve F-M vyžádala díry na cestách i poškozený terén

Zima si jako každoročně vyžádala díry na silnicích. Ty v současné době zaměstnanci technických služeb provizorně opravují. Dostávají ale také stížnosti od občanů na technikou poškozený travnatý terén. I ten dají technické služby do pořádku.

Mrazy, sníh, změny teplot, to všechno se negativně podepsalo na stavu silnic ve Frýdku-Místku. Řidiči se proto musejí potýkat s většími i menšími dírami. Na jejich opravě se ale pracuje.

“První dekáda února ukázala na určité neduhy docela agresivního zimního počasí, které panovalo v průběhu ledna s tím, že jsme zaznamenali už v průběhu prvního měsíce určité defekty v komunikacích. V lednu jsme tak opravili studenou balenou směsí zhruba 16 komunikací, za první dekádu února už to bylo 12 silnic,. Musím ale upozornit na to, že to jsou defekty, které se opravují pouze provizorně na nějakou omezenou dobu. V jarních měsících pak budou prováděny řádné opravy. Zhruba na konci února začátkem března budeme město důkladně projíždět a budeme ten terén mapovat, abychom do 10. března městu předložili plán oprav výtluků i plošných oprav, které by pak začaly někdy v květnu nebo červnu,” uvedl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Pomoci mohou technickým službám i sami občané.

“Tím bych požádal občany, pokud zjistí nějakou závadu na silnici, která tam opravdu vadí, ať využijí formulář na stránkách technických služeb nebo na stránkách města, kde je úřad online, a nahlásí takovou závadu, aby to technické služby tou studenou směsí opravili, a ať o tom víme,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Poškozené silnice ale nejsou to jediné, s čím se musí technické služby v těchto dnech potýkat.

“Kromě toho se nám ozývají někteří občané s tím, že máme rozježděné plochy v zeleni. O tomto neduhu víme. Je to problém, protože ne všechny chodníky jsou dostatečně široké. Ty poloměry zakřivení jsou tak malé, že když ti naši řidiči v multikárách projíždějí kolem těsně parkujících vozidel, mnohdy za tmy, sněžení, mlhy, čili mnohdy ani nevidí, kde je ta hranice toho chodníku a té zeleně, se stává, že najíždějí do těch prostor, jsou tam vyjeté koleje. Bohužel tomu se asi ani v budoucnu nevyhneme. Alke samozřejmě počínaje koncem dubna a pak v květnu a červnu budeme provádět jemné terénní úpravy,” ubezpečil Kohut.

Rozježděná místa se tak dočkají zatravnění, aby v době vegetačního období tráva co nejrychleji vyrostla.
Mikuláš Klaudyán: První mapa Čech 1518 / výstava

27.06. 10:00 - 22.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Společně na Lysou / akce pro rodiny

Dnes 8:00 - 14:22
Frýdek-Místek, Ostravice - zastávka

Princezna s dlouhým nosem / pohádka

Dnes 15:00 - 14:22
Frýdek-Místek, Altán ve Smetanových sadech, Frýdek - Místek

Cieslar, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 22 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 32 830 Kč do 34 830 Kč

Detail

Elvir Ramadani
Frýdek-Místek
od 14 800 Kč do 15 200 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků