Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vedení Frýdku-Místku debatovalo se Skaličany o kanalizaci

Zástupci Frýdku-Místku se setkali s obyvateli Skalice. V rámci tradičních Hovorů s občany řešili aktuální dění v této příměstské části. Hlavním tématem diskuze pak byla kanalizace.

Projekt kanalizace je v příměstských částech Frýdku-Místku dlouhodobě diskutovaným tématem, a tak i na únorových Hovorech s občany ve Skalici byla převážná část debaty věnovaná právě kanalizaci. Skalice je z příměstských částí, které jsou zahrnuty v dotačním projektu, na tom zatím nejhůře co se týče potvrzených smluv o výstavbě a financování kanalizační přípojky. Chlebovice jsou aktuálně zhruba na 65 %, Lysůvky na 60, Zelinkovice na 81, ale ve Skalici je smluvně podchyceno pouze 45 procent.

„Bylo vidět, že Skalice tímto tématem žije, takže věřím, že se potřebný počet zájemců nakonec najde, vyvíjí se kvůli tomu úsilí na všech frontách. Řešení hledají úředníci, aktivně mezi lidmi působí osadní výbor i místní občané samotní, kteří si nechtějí nechat ujít příležitost vyřešit za podpory města odpadní vody v souladu s legislativou,“ řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Jakub Míček.

Vedle těch, kteří se ke kanalizaci staví odmítavě, se ale objevují i noví zájemci, kteří by se naopak napojit na kanalizaci chtěli. To ale v současné chvíli městu nepomůže.

„Problém je v tom, že jsme museli vyjít z projektu z roku 2008 se stavebním povolením, aby byla šance dotaci získat. A ta má přísná pravidla, do kterých se musíme vejít. Veškeré změny nejsou jednoduché, například změna trasy o více než pět procent už představuje krácení dotace. Prověřujeme ale veškeré možnosti, pokud se ještě v současné době nabízí připojitelné objekty, které by se vešly do požadovaných, zejména ekonomických, parametrů,“ vysvětlil Míček.

Vedle kanalizace ale magistrát řeší i další potřeby Skaličanů, například ohledně veřejného osvětlení, správy komunikací, zimní údržby, anebo požadavku na parkovací místa u školy.

Nahlásit chybu
Řeznictví H+H, s.r.o. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí, Spořitelní ulice
Frýdlant nad Ostravicí
od 21 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

NOVOGEAR, spol. s r.o. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 27 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Komplexní domácí zdravotní péče Šebestová s. r. o. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 150 Kč/hod.

Detail