Vedení Frýdku-Místku debatovalo se Skaličany o kanalizaci

Zástupci Frýdku-Místku se setkali s obyvateli Skalice. V rámci tradičních Hovorů s občany řešili aktuální dění v této příměstské části. Hlavním tématem diskuze pak byla kanalizace.

Projekt kanalizace je v příměstských částech Frýdku-Místku dlouhodobě diskutovaným tématem, a tak i na únorových Hovorech s občany ve Skalici byla převážná část debaty věnovaná právě kanalizaci. Skalice je z příměstských částí, které jsou zahrnuty v dotačním projektu, na tom zatím nejhůře co se týče potvrzených smluv o výstavbě a financování kanalizační přípojky. Chlebovice jsou aktuálně zhruba na 65 %, Lysůvky na 60, Zelinkovice na 81, ale ve Skalici je smluvně podchyceno pouze 45 procent.

„Bylo vidět, že Skalice tímto tématem žije, takže věřím, že se potřebný počet zájemců nakonec najde, vyvíjí se kvůli tomu úsilí na všech frontách. Řešení hledají úředníci, aktivně mezi lidmi působí osadní výbor i místní občané samotní, kteří si nechtějí nechat ujít příležitost vyřešit za podpory města odpadní vody v souladu s legislativou,“ řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Jakub Míček.

Vedle těch, kteří se ke kanalizaci staví odmítavě, se ale objevují i noví zájemci, kteří by se naopak napojit na kanalizaci chtěli. To ale v současné chvíli městu nepomůže.

„Problém je v tom, že jsme museli vyjít z projektu z roku 2008 se stavebním povolením, aby byla šance dotaci získat. A ta má přísná pravidla, do kterých se musíme vejít. Veškeré změny nejsou jednoduché, například změna trasy o více než pět procent už představuje krácení dotace. Prověřujeme ale veškeré možnosti, pokud se ještě v současné době nabízí připojitelné objekty, které by se vešly do požadovaných, zejména ekonomických, parametrů,“ vysvětlil Míček.

Vedle kanalizace ale magistrát řeší i další potřeby Skaličanů, například ohledně veřejného osvětlení, správy komunikací, zimní údržby, anebo požadavku na parkovací místa u školy.
Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

Zítra 18:00 - 05.12. 20:11
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek - Místek

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

08.12. 15:00 - 05.12. 20:11
Frýdek-Místek, Kostel Božího těla, Jablunkov

Jiří Stivín a Collegium Quodlibet / koncert

10.12. 19:00 - 05.12. 20:11
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

JEWA, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 19 500 Kč do 20 000 Kč

Detail

LAKUM - KTL, a.s.
Frýdek-Místek
od 15 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků