Reklama

Vedení Frýdku-Místku debatovalo se Skaličany o kanalizaci

Zástupci Frýdku-Místku se setkali s obyvateli Skalice. V rámci tradičních Hovorů s občany řešili aktuální dění v této příměstské části. Hlavním tématem diskuze pak byla kanalizace.

Reklama

Projekt kanalizace je v příměstských částech Frýdku-Místku dlouhodobě diskutovaným tématem, a tak i na únorových Hovorech s občany ve Skalici byla převážná část debaty věnovaná právě kanalizaci. Skalice je z příměstských částí, které jsou zahrnuty v dotačním projektu, na tom zatím nejhůře co se týče potvrzených smluv o výstavbě a financování kanalizační přípojky. Chlebovice jsou aktuálně zhruba na 65 %, Lysůvky na 60, Zelinkovice na 81, ale ve Skalici je smluvně podchyceno pouze 45 procent.

„Bylo vidět, že Skalice tímto tématem žije, takže věřím, že se potřebný počet zájemců nakonec najde, vyvíjí se kvůli tomu úsilí na všech frontách. Řešení hledají úředníci, aktivně mezi lidmi působí osadní výbor i místní občané samotní, kteří si nechtějí nechat ujít příležitost vyřešit za podpory města odpadní vody v souladu s legislativou,“ řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Jakub Míček.

Vedle těch, kteří se ke kanalizaci staví odmítavě, se ale objevují i noví zájemci, kteří by se naopak napojit na kanalizaci chtěli. To ale v současné chvíli městu nepomůže.

„Problém je v tom, že jsme museli vyjít z projektu z roku 2008 se stavebním povolením, aby byla šance dotaci získat. A ta má přísná pravidla, do kterých se musíme vejít. Veškeré změny nejsou jednoduché, například změna trasy o více než pět procent už představuje krácení dotace. Prověřujeme ale veškeré možnosti, pokud se ještě v současné době nabízí připojitelné objekty, které by se vešly do požadovaných, zejména ekonomických, parametrů,“ vysvětlil Míček.

Vedle kanalizace ale magistrát řeší i další potřeby Skaličanů, například ohledně veřejného osvětlení, správy komunikací, zimní údržby, anebo požadavku na parkovací místa u školy.
Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

Zítra 21:15 - 25.06. 9:27
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

Bára Poláková na Sluníčku / koncert

28.06. 19:00 - 25.06. 9:27
Frýdek-Místek, Penzion Sluníčko, Ostravice

Kino na výletě 2019 | Raubíř Ralf a internet

03.07. 21:15 - 25.06. 9:27
Frýdek-Místek, Autokemp Olešná, Frýdek - Místek

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 29 020 Kč do 35 540 Kč

Detail

BLANCO Professional CZ spol. s r.o.
Frýdek-Místek
od 18 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu