Reklama

Sdílená jízdní kola budou po Frýdku-Místku jezdit i letos

Frýdek-Místek loni vyzkoušel službu sdílení jízdních kol – tvz. bikesharing. Růžová kola jezdila jeho ulicemi od září do listopadu. A líbila se. Ekologické a pohodlné cestování proto budou moci lidé využívat i letos.

Reklama

Také v letošním roce najdou lidé ve Frýdku-Místku na různých místech růžová kola. Bikesharing, tedy služba sdílení kol, což je nový způsob dopravy na krátkou vzdálenost a na krátký čas, se totiž během loňského zkušebního provozu osvědčil. Kromě toho, že se obyvatelé města i jeho návštěvníci díky těmto bicyklům dostanou pohodlně, kam potřebují, přibude letos navíc i pár praktických novinek.

“Vzhledem k tomu, že se v minulém roce služba osvědčila a občané o ni měli zájem, tak jsme se rozhodli provozovat sdílená kola i letos. Provozovatel poskytne 80 jízdních kol s třístupňovou přehazovačkou a praktickým košíkem v přední části kola. Začátek provozu je plánovaný na 21. března a ukončení na 21. listopadu. Přidali jsme 20 kol oproti loňskému roku, aby občané mohli pohodlně jezdit po městě a nenaráželi na hluchá místa, kde by jim chyběla kola,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Jakub Míček

Způsob půjčení kol zůstane stejný, jako tomu bylo doposud, tzn. buď přes mobilní aplikaci na chytrém telefonu, nebo přes webové stránky poskytovatele.

“Uživatel do té aplikace zadá kód kola, který se nachází pod sedlovkou, vrátí se mu kód zámku, kolo si odemkne, může jet kamkoliv úplně neomezeně. Při vrácení kola je důležité, aby ho zamknul k nějaké pevné věci, neměl by to být nějaký metrový sloupek, aby ho nikdo nemohl odcizit,” uvedl koordinátor provozu v MS kraji Lubomír Fridrich.

Letos by se růžová kola měla objevit také v místních částech, tedy v Lískovci, Skalici, Chlebovicích a Zelinkovicích.
Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

Zítra 21:15 - 25.06. 18:06
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

Bára Poláková na Sluníčku / koncert

28.06. 19:00 - 25.06. 18:06
Frýdek-Místek, Penzion Sluníčko, Ostravice

Kino na výletě 2019 | Raubíř Ralf a internet

03.07. 21:15 - 25.06. 18:06
Frýdek-Místek, Autokemp Olešná, Frýdek - Místek

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 29 020 Kč do 35 540 Kč

Detail

BLANCO Professional CZ spol. s r.o.
Frýdek-Místek
od 18 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu