Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výstava ADRY seznámí veřejnost s dobrovolnictvím

ADRA připravila putovní výstavu, která veřejnost seznámí s prací dobrovolníků. Ve městě bude k vidění celý březen. U vernisáže nechyběla naše kamera.

Jaké to je být dobrovolníkem, proč je tato činnost tak prospěšná a co přináší lidem, kteří ji vykonávají, tak na to všechno odpoví putovní výstava, která je během března k vidění ve Frýdku-Místku. U příležitosti svého 15. výročí působení ve městě ji připravilo Dobrovolnické centrum ADRA, a to v rámci akce Březen, měsíc dobrovolníka.

“Mě těší, že jsem mohl zahájit tuto výstavu a také to, že s ADROU spolupracujeme už několik let, zejména na dobrovolnících. Dobrovolnické centrum, které ADRA má, čítá 250 dobrovolníků a ti přicházejí do našich příspěvkových organizací, jako je Hospic, Domov pro seniory, Penzion pro seniory a já chci těmto dobrovolníkům poděkovat, protože nezištně tuto službu vykonávají. Patří jim opravdu velký dík,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora

“My děkujeme frýdeckomísteckému obchodnímu centru za to, že jsme mohli tuto slavnostní vernisáž mít v jejich prostorách a že tady ta výstava může měsíc být. Děkujeme také za to, že nás město také podpořilo a že jsme společně s ním mohli otevřít tu výstavu slavnostně. Jsem rád, že to, co zde lidé uvidí, je může motivovat, aby si vyzkoušeli, co to je adranalin. To je to, když získáváme něco, co nám nikdo jiný dát nemůže, a to vlastní zkušenosti. To, kdy vidíme rozzářené oči klientů, které navštívíme, protože se cítí sami a opuštěni. Ta výstava to chce přiblížit, zprostředkovat a chce přivést nové zájemce k tomu, aby se rozhodli stát se dobrovolníkem,”popsal vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Stanislav Staněk.

Součástí zahájení výstavy bylo vystoupení paní Elen Klodové. Při přípravě výstavy pracovala ADRA s několika variantami. Nakonec zvítězila ta, že se nafotí fotografie práce dobrovolníků napříč celou Moravou.

“Tady můžeme vidět fotky z Ostravy, Orlové, Havířova, z Karviné, ze Znojma i z Brna, ale je tady i pár fotek z Frýdku-Místku. Je to napříč celou Moravou. Zprostředkovává, co získávají dobrovolníci, když přijdou za tím klientem,” dodal Staněk.

Protože je výstava putovní, mohou ji lidé shlédnout i v dalších městech. Z Frýdku-Místku tak poputuje do Brna.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy