Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Březen - měsíc čtenářů bude v městské knihovně bohatý

Březen je měsícem čtenářů. Knihovny v rámci něj chystají řadu aktivit, soutěží a výhod pro své čtenáře a lákají i nové návštěvníky. Stejně tak i městská knihovna ve Frýdku-Místku.

Možná nejzásadnější je v březnu pro čtenáře skutečnost, že knihovny napříč republikou v rámci měsíce čtenářů vyhlašují tzv. čtenářskou amnestii poplatků za upomínky. Výjimkou není ani frýdeckomístecká knihovna.

“Každoročně v rámci tohoto měsíce rada města schvaluje amnestii pro ty, kteří například zapomněli knihu včas vrátit. V rámci amnestie mají možnost vrátit knihy bezplatně a bez upomínek,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Březen - měsíc čtenářů spolu s podzimním Týdnem knihoven se řadí mezi klíčové akce českého knihovnictví, kdy knihovny pro své čtenáře připravují řadu aktivit.

“I naše knihovna připravila v březnu pro čtenáře zajímavé akce. V knihovně na Jiráskově ulici se mohou občané v pátek 15. března od 17 hodin zúčastnit slavnostní vyhodnocení již 26. ročníku literární soutěže Můj svět. V prostorách Faunaparku se v sobotu 16. března uskuteční přednáška zdejšího historika doktora Pavla Carbola Boj o Czajankova kasárna, události roku 1939, která je součástí bohatého programu 80. výročí této historické události. V rámci dlouhodobé spolupráce s Pobeskydským spolkem přátel výtvarného umění jsme pro návštěvníky knihovny připravili přednášku o Johannesu Gutenbergerovi, který dal světu knihtisk s pohyblivými literami. Akce se uskuteční 21, března od 16:30, a to v prostorách Modrého salónku místecké pobočky knihovny,” vyjmenoval ředitel Městské knihovny ve Frýdku-Místku Tomáš Benedikt Zbranek.

Knihovna bude také oceňovat a bude se i soutěžit.

“Snažíme se každý rok oceňovat ty nejlepší čtenáře, a proto i letos jsme si připravili ocenění a zaměřili jsme se tentokrát na muže, kdy vyhlásíme mistra četby. Kritérium nebude jen počet vypůjčených knih, ale hlavně to, jak často a pravidelně takový čtenář knihovnu navštěvuje a zúčastňuje se akcí, které knihovna pořádá. Připravili jsme pro čtenáře také online soutěž za knižní odměny, takže si mohou prostřednictvím našich stránek zasoutěžit, otázky se budou týkat knih, hlavních hrdinů knih nebo knihoven. Budeme oceňovat také děti, které nám poslaly své práce do velké výtvarné soutěže,” uvedla zástupkyně ředitele Městské knihovny Frýdek-Místek Irena Liberdová.

Knihovna zve také všechny děti na dramatické čtení z knihy Překlep a škraloup i příznivce cestování na další cestovatelskou přednášku, které knihovna pravidelně pořádá v Modrém salónku v místecké knihovně

“Tentokrát mezi nás přijede pan Martin Stiller, který je velmi známý a je spojený s festivalem Cyklocestování. Přijede nám vyprávět o své cyklocestě do Ameriky a také o tom, jaké to je cestovat s malým dítětem,” pozvala Liberdová.

Akce, které knihovna během března pořádá, nejsou určené pouze stávajícím čtenářům, naopak chtějí přilákat i čtenáře nové.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy