Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek si připomněl 169. výročí narození T. G. Masaryka

Vedení města si spolu s občany připomnělo 169. výročí narození Tomáše Garrigue Masaryka. U pietního aktu nechyběl ani náš štáb s kamerou.

Od narození státníka, filozofa, pedagoga a politika Tomáše Garrigue Masaryka letos uplynulo 169 let. Významné výročí si připomínali lidé ze všech koutů naší země a ani Frýdek-Místek nebyl výjimkou. U Masarykovi busty před základní školou Petra Bezruče se sešlo vedení města a občané, aby všichni společně památku prvního československého prezidenta náležitě uctili.

“Ve Frýdku-Místku je už tradicí, že si připomínáme významnou osobu T. G. Masaryka. Jeho narození, u jeho busty. Chceme tím připomenout, že to byl významný filozof, sociolog, ale hlavně to byl první prezident Československé samostatné republiky a byl to člověk, který chtěl mít demokratický stát,” zmínil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

O Tomáši Garrigue Masarykovi bylo hodně řečeno. Je to bezesporu jedna z nejvýznamnějších postav našich národních dějin. Výročí narození tohoto velkého státníka si město připomíná každým rokem a i do budoucna bude s touto tradicí pokračovat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy