Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ADRA oslavila 15 let ve F-M vzpomínkovým večerem

Dobrovolnické centrum ADRA velkolepě oslavilo své 15leté fungování ve Frýdku-Místku. Programu v Nové Scéně Vlast se zúčastnili nejen jeho současní i bývalí zaměstnanci, ale především dobrovolníci, zástupci organizací, ve kterých dobrovolníci působí, a řada dalších hostů.

Na půdě Nové Scény Vlast vyvrcholily oslavy 15letého výročí působení Dobrovolnického centra ADRA ve Frýdku-Místku. Pozvání si nenechal ujít ani Michal Čančík s rodinou, který 22. ledna 2004 Dobrovolnické centrum založil a do 31. července 2013 vedl.

“My když jsme sem dneska už vlastně před 16 lety přišli, tak jsme ani netušili, že nějaké dobrovolnictví existuje. Měli jsme nějakou vizi, co bychom chtěli dělat, ale ta se velice rychle rozplynula. Šli jsme tedy na městský úřad a ptali se, co by tak chtěli. Byli jsme u paní primátorky a postupně jsme postupovali níž, až jsme se setkali s tehdy úplně obyčejným úředníkem, který nám řekl, že byl na nějaké konferenci, na které se mluvilo o dobrovolnictví studentů. Nás ta věc tak nadchla a zaujala, že jsme do dvou měsíců rozjeli Studentský dobrovolnický klub a za další dva měsíce otevřeli první dobrovolnické centrum v rámci ADRY,” zavzpomínal zakladatel Dobrovolnického centra ADRA ve F-M Michal Čančík.

Všichni zúčastnění hosté v sále si měli díky bohaté prezentaci možnost připomenout, čím vším se vlastně Dobrovolnické centrum nejen ve Frýdku-Místku, ale i jiných městech zabývá, a kam až se za těch 15 let rozrostlo.

“Začali jsme u seniorů, pokračovali jsme ke zdravotně postiženým, pak k dětem, nakonec jsme šli až do domácností, takže to naše spektrum od dětských domovů po domovy seniorů je obrovská škála, ve které mohou dobrovolníci najít uplatnění a myslím si, že to, že zpříjemňujeme těm lidem život, že jim pomáháme zahánět samotu, je něco, co se nedá zaplatit penězi,” usmál se vedoucí Dobrovolnického centra ve F-M Stanislav Staněk.

“Stala jsme se dobrovolnicí proto, že jsem v 68 letech prodala hospodu a vydržela jsem doma rok. Chyběli mi lidi. A co mi to přináší? Radost ze života. Co mám taky mezi čtyřmi zdmi doma dělat. Číst, dívat se na televizi, vyšívat, luštit křížovky? To pořád nejde,” řekla dobrovolnice Marika Pokludová.

Za 15 let fungování ve Frýdku-Místku rozjela ADRA řadu dobrovolnických projektů. Provozuje čtyři charitativní obchůdky a sociální šatník a vyvíjí celou řadu dalších aktivit. I o tom byla řeč v rámci bohatého programu.

“Já jsem dostal otázku, jaké je to vlastně mít ADRU ve Frýdku-Místku, tak já bych odpovědět, že jedním slovem je to skvělé, protože díky ADŘE a jeho dobrovolnickému centru máme ve městě více než 250 dobrovolníků. Tito lidé nezištně poskytují svou energii a svůj čas k tomu, aby pomáhali jiným osobám. Chtěl bych popřát ADŘE do dalších let mnoho úspěchů a také mnoho úsměvů na tvářích spokojených klientů a velmi jim poděkovat za činnost, kterou v našem městě provádějí,” popřál náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

S přáním mnoha dalších úspěšných let se připojujeme i my.

Nahlásit chybu
Řeznictví H+H, s.r.o. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí, Spořitelní ulice
Frýdlant nad Ostravicí
od 21 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

Global Partner Péče, z.ú. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí,
Frýdlant nad Ostravicí
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

KOVO Třinec s.r.o. - areál TŽ
Třinec
od 23 296 Kč/měsíc

Detail