Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve městě funguje jedenáct klubů seniorů

Nyní se přeneseme do kulturního domu v Lískovci. Tamní senioři zde totiž slavili mezinárodní den žen. Jak to vypadalo, to zjistíte v reportáži.

Ve městě a jeho integrovaných částech je celkem jedenáct klubů seniorů. Ty se pravidelně scházejí a pořádají řadu akcí. Klub seniorů z Lískovce třeba nedávno slavil Mezinárodní den žen.

“Oslavu MDŽ jsme udělali proto, abychom poděkovali ženám za jejich celoroční práci. Hlavně mojí manželce, která to dělá s úsměvem, akorát na mě nadává,” popsal vedoucí Klubu seniorů Lískovec Miroslav Habrnál.

Anketa, senioři:

1. “Chodí za námi každý rok. Myslí na nás a jsou na nás hodní.”

2. “Jsem spokojená. Každým rokem se s veselostí scházíme a je fajn, že na nás myslíte.”

3. “My v klubu, které tady sedíme, hrajeme kanastu.”

“Ve Frýdku-Místku funguje 11 klubů seniorů, z toho sedm přímo ve městě, ale svůj klub mají také i zde v Lískovci, Chlebovicích, ve Skalici a v Zelinkovicích. Jelikož vedení města stojí o to, aby senioři stárli aktivně a zdravě, jsou tyto kluby zcela financovány z rozpočtu města. Kluby seniorů organizují zájmovou a kulturní činnost, tedy jedná se o přednášky osvětové akce, pořádají se zájezdy do okolí, navštěvují se i divadelní představení. Senioři přímo v klubech hrají stolní hry nebo se baví ručními pracemi,” popsal náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Každý, kdo by měl chuť stát se členem některého z klubů seniorů, může kontaktovat koordinátorku aktivizačních programů pro seniory Jitku Stašovou na odboru sociálních služeb.

“Přihlásit se může každý v seniorském věku, který se na to cítí. Může přijít mezi nás a v lokalitě, ve které bydlí, si může vybrat místo, které spádově spadá nejblíže jeho bydlišti,” uvedla koordinátorka aktivizačních programů pro seniory Jitka Stašová.

V současné chvíli mají kluby seniorů ve městě a jeho příměstských částech více jak 550 členů.
Tři v háji / ZRUŠENO!!!

05.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Šípková Růženka / představení pro děti

11.10. 15:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Valkýra security s.r.o. - pracoviště Čeladná
Čeladná
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Josef Adamek - pracov. Jablunkov
Jablunkov
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků