Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku začala bloková čištění ulic

V ulicích odstartovala tradiční bloková čištění. Práce zahrnují strojní i ruční úklid silnic i chodníků, ale také opravy kanálových vpustí.

Zaměstnanci Technických služeb zahájili ve městě spolu s jarním úklidem bloková čištění. Stejně jako každý rok se zaměřili na úklid silnic a chodníků, a to hlavně v místech, kde za normálních okolností parkují auta, a tudíž se tam strojní technika běžně nedostane.

“Začíná blokové čištění. Je to každoroční očista města, kdy se snažíme z ploch kolem domů dostat nánosy, které se tam usadily během zimy. Jedná se hlavně o to, ať se to vyčistí, protože potom by to vítr rozfoukal a všechno by to dýchali. Takže ta snaha je očistit po zimě ty nánosy, ať si ušetříme prašnost v ulicích,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Pracovníci technických služeb jedou jako každý rok podle přesně daného harmonogramu, který schválil odbor dopravy a silničního hospodářství magistrátu města.

“Práce budou probíhat stejně jako v letech předcházejících každé úterý až čtvrtek, vyjma tří lokalit, kde budou probíhat v květnu, respektive začátkem června o víkendech. Práce spočívají v oddrnění vzrostlé trávy po zimní údržbě od chodníků, na to najede strojní technika, aby tu plochu vyčistila, dojde k vyčištění všech kanalizačních vpustí. Předpokládáme, že v průběhu dubna, až budou lepší klimatické podmínky, zahájíme i na některých místech obnovu vodorovného dopravního značení. To všechno samozřejmě předpokládá, aby vozidla, která v těchto lokalitách parkují, byla odvezena na jiná místa,” uvedl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Na bloková čištění bude vždy s týdenním předstihem upozorňovat značka. V letošním roce je v plánu celkem 79 blokových čištění. To poslední by mělo proběhnout 14. listopadu. Bude ale záležet na klimatických podmínkách. Technické služby budou také operativně reagovat na aktuální vývoj a případně i na připomínky občanů.
Naše paní Božena Němcová / náhrada za představení Dopisy Olze

Dnes
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Tři v háji / divadelní představení

05.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

B + J stavební s. r. o. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Josef Adamek - pracov. Třinec
Třinec
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

KOVO Třinec s.r.o. - areál TŽ
Třinec
od 20 200 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků