Reklama

Občané F-M se mohou těšit na řadu kulturních akcí

Kulturní vyžití je ve Frýdku-Místku rok od roku bohatší. Vznikají nové festivaly, probíhají různé jednodenní kulturní akce a podobně. Město každoročně většinu z nich finančně podporuje a stejně tomu je i letos.

Reklama

Už několik let je město štědrým sponzorem v oblasti kultury. Podporuje celou řadu dnes už tradičních akcí většího i menšího rozsahu, které se na jeho území konají a jsou každoročně vyhledávané nejen obyvateli města. Ani letošní rok není výjimkou, a tak se za významné podpory magistrátu mohou lidé těšit na své oblíbené akce.

“Na březnovém jednání zastupitelstva byly schváleny dotace ať už z dotačního programu pro oblast kultury, které byly určeny spolkům a na významné kulturní akce, tak i z tzv. centra kultury, což je balík peněz, kterým podporujeme tradiční kulturní akce, které mají velký význam pro město, ale nejen pro něj, protože mají dosah i mimo hranice města. Jsou to například akce jako Mezinárodní folklorní festival, který letos oslaví 25 let, Muzikantské žně, které letos oslaví 20 let. Dále jsme podpořili druhý ročník FM City Festu, který bude letos oproti loňsku dvoudenní, a návštěvníci se opět mohou těšit na zajímavá jména napříč českou hudební scénou,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Město finančně podporuje také benefiční festival Sweetsen fest a spoustu letních akcí v rámci nabitého programu s názvem Veseléto, jehož součástí je také například festival Pivopění, Jazz ve městě a další.

“Přispíváme také například hudebnímu klubu Stoun na koncerty, které pořádá, a i díky tomu je nabídka bohatá a pestrá a opravdu pro všechny. Město na tyto kulturní akce přispívá proto, že většinou nejsou schopné si na sebe samy vydělat, a my chceme, aby občan měl možnost za příznivou cenu kulturně vyžít,” dodal Machala.

I díky dotacím z města se mohou ve Frýdku-Místku konat také další ne úplně běžné akce, jako například v minulosti proběhlý Street art a graffiti festival a podobně.
Kino na výletě 2019 | Zrodila se hvězda

19.06. 21:15 - 17.06. 0:33
Frýdek-Místek, Park pod zámkem, Frýdek - Místek

Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

26.06. 21:15 - 17.06. 0:33
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

Bára Poláková na Sluníčku / koncert

28.06. 19:00 - 17.06. 0:33
Frýdek-Místek, Penzion Sluníčko, Ostravice

REIT Jízdárna pod Lipovým s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč

Detail

Ing. Jiří Jandačka
Frýdek-Místek
od 16 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

D A S spol. s r. o.
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu