Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mládežnický hokej ve městě nekončí, děti mohou dál hrát

Hokejisté z řad dětí a mládeže mohou dál trénovat a hrát. Po nejistém osudu Hokejového klubu nakonec mládežnický hokej získal finance na další provoz. Bez nich by byla jeho další existence v ohrožení.

S mládežnickým hokejem to dlouhou dobu nevypadalo dobře. Teď se situace mění. Na březnovém zasedání zastupitelstva většina členů hlasovala pro poskytnutí dotace hokejovému spolku pro mladé hokejisty. Na nějaký čas si tak mohou oddechnout.  

“Toto téma na zastupitelstvu bylo již po několikáté, a to z toho důvodu, že v minulosti mělo být jedním člověkem z vedení hokejového spolku údajně zpronevěřeno 1,7 milionu korun. Tuto záležitost už vyšetřuje policie. Tento člověk již ve vedení není. Polovina vedení hokejového spolku byla obměněna a tito lidé se dnes snaží tuto situaci vyřešit. Například formou dohody s věřitelem o splátkovém kalendáři a vymáhání této částky po tom člověku, který to způsobil,” popsal náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Finanční podpora pokrývá náklady za ledovou plochu, dopravu, vybavení hokejistů a podobně. Bez ní by mládežnický hokej nemohl ve městě dál dlouho fungovat. Kdyby došlo k nejhoršímu, někteří mladí a nadějní hokejisté by možná skončili s hraním nadobro, jiní by se rozprchli do jiných klubů v jiných městech.

“Konečně se můžeme věnovat hokeji naplno, protože po konci roku, kdy se nevědělo, jestli budeme pokračovat, se konečně našla shoda na městě napříč politickým spektrem a konečně zase platí ta věta, kterou jsem říkal už loni, že díky městu a vedení města tady máme takovou podporu, že ten hokej tady můžeme dělat,” řekl vděčně prezident HC Frýdek-Místek Pavel Palát.

Je konec sezóny a tak vedení hokejového klubu plánuje další kroky pro zlepšení jeho chodu. Chce například přijmout nové trenéry a také dále prohloubit spolupráci s městskou společností Sportplex.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyStřední škola, Základní škola a Mateřská škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště
Frýdek-Místek
od 30 000 do 39 000 Kč/měsíc

Detail

Medela-péče o seniory, o.p.s. - Frýdlant nad Ostravicí
Frýdlant nad Ostravicí
od 20 500 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

ŠKOLNÍ BUFET s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Dalibor Sklář, info@skolnibufet.cz
Frýdek-Místek
od 5 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail