Žáci základních škol se ve F-M učí dopravní výchově

Žáci základních škol se ve Frýdku-Místku učí dopravní výchově. Strážníci městské policie jim nejprve vše vysvětlí v teoretické části a děti si pak získané poznatky vyzkouší v praxi na dopravní hřišti.

Dopravní výchova je povinnou součástí výuky na všech základních školách. Stejně jako v minulých letech i letos ji vedou strážníci městské policie, kteří dětem vysvětlují vše potřebné k tomu, aby mohly bezpečně vyrazit na kole.

“Mají přehled veškeré dopravy, takže semafory, křižovatky, značky. Když děti mají deset let, mohou jít ze zákona sami do dopravy, pokud jezdí na kolech. Tady u nás se naučí, jak mají řešit křižovatky, aby když do ní vjedou, aby věděly, kdo je na hlavní, kdo na vedlejší, aby se nestala nějaká dopravní nehoda,” popsal strážník MP F-M Lucie Slováčková.

Anketa, děti:

1. “Naučil jsem se tady dopravní značky a jak fungují semafory.” 2. “Já jsem se naučil dodatkové značky a kdo má první jet na křižovatce.” 3. “Já jsem se naučil, jak si máme dávat na všechno pozor.” 4. “Naučila jsem se, že na silnici se má jezdit bezpečně.” 5. “Naučil jsem se pravidlo pravé ruky, to jsem neznal, a jak máme jezdit.” 6. “Mně nejvíc zaujalo pravidlo pravé ruky. Dozvěděl jsem se, že když cyklista vedle sebe vede kolo, je chodec.” 7. “Já jsem o tom moc nevěděl, tak jsem se alespoň něco naučil.”

Vyústěním teoretické části byl test, kterým děti ukázaly, co všechno si zapamatovaly. Po teorii si děti své nově nabyté dovednosti vyzkoušely v praxi.

“Hlavní přínos pro ty děti je v tom, že jsou si jistější, a když vjedou do křižovatky nebo uvidí nějakou značku, budou vědět, jakým způsobem mají zareagovat. Často děti neví, když na silnici není žádná značka, kdo je na hlavní, kdo na vedlejší, kdo má jet první. To tady učíme. Praktickou část pak mají na dopravním hřišti, kde sami jezdí mezi sebou. Zjistí, kdo jet může, kdo ne. Na stopce že musí zastavit, dát nohu dolů ze šlapátka, na tři vteřiny se zastavit, rozhlédnout a potom, když mohou jet, tak se rozjedou. Proto je to dopravní hřiště pro ty děti takhle uděláno, aby věděly, jak se mají v dopravě pohybovat,” řekla Slováčková.

Děti, které úspěšně prošly testem a na dopravním hřišti ukázaly, že se dokáži bezpečně zapojit do silničního provozu, získaly průkaz cyklisty.
Carl Peterson & Adolfo Alejo & Edita Adllerová / koncert

31.10. 19:00 - 23.10. 20:20
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Leona Machálková - Muzikál, moje láska / koncert

05.11. 19:00 - 23.10. 20:20
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Karel Plíhal / koncert

07.11. 19:00 - 23.10. 20:20
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

MASTER IT Technologies, a.s.
Frýdek-Místek
od 30 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

VKUS-BUSTAN s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 500 Kč do 18 500 Kč

Detail

AUTOEMISTAR GROUP s.r.o.
Frýdek-Místek
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu