Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve F-M se blíží zápisy do prvních tříd základních škol

Na základních školách ve Frýdku-Místku se chystají zápisy dětí do prvních tříd. V příspěvku se dozvíte, co na budoucí prvňáčky čeká a jaká kritéria musí děti, které přijdou k zápisu, splňovat.

V pondělí 15. a v úterý 16. dubna se na základních školách, které zřizuje město, uskuteční zápisy předškoláků do prvních tříd. Základní školy Chlebovice a Skalice využijí k zápisu pouze jeden den, a to pondělí 15. dubna. Pro školní rok 2019/2020 se zapisují děti narozené od 1. září 2012 do 31. srpna 2013. Prvním kritériem pro zápis dítěte do základní školy je spádovost.

“Do spádové školy jsou přednostně přijímáni žáci s místem trvalého pobytu v příslušném školském obvodu, a to do výše povoleného počtu žáků uvedeného ve školském rejstříku. Dítě je samozřejmě možné zapsat i na jinou než spádovou školu, ovšem v takovém případě je nutné počítat s tím, že do ní nemusí být přijato. Záleží totiž na kapacitě školy,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Ve městě je 12 základních škol s kapacitou 6 655 míst.

“Kapacity škol jsou dostatečné a budou i od září 2019. Počet žáků ve školách v tomto školním roce je 5 119 z toho je 508 prvňáčků. V příštím školním roce by mělo do 1. tříd základních škol nastoupit přibližně 500 prvňáčků,” sdělila mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Řada základek si pro budoucí prvňáčky připravila v den zápisu program. Tradičně jej bude mít i Základní škola 1. máje.

“V letošním roce jsme připravili pro děti zápis s názvem Babičko, dědečku, chci jít do školy, kdy škola spolupracuje s Klubem seniorů a zapojili jsme zájemce z řad seniorů do toho zápisu. Pro děti jsou připravené různé kvízy zábavnou formou. Děti také sdělí básničku nebo písničku, kterou si připraví, babičkám a dědečkům, kteří nám pomáhají s tím zápisem. V průběhu zápisu probíhá i velikonoční výstava prací našich žáků,” řekla ředitelka ZŠ 1. máje Frýdek-Místek

Více informací o zápisu, o kritériích přijetí dítěte, spádovosti jednotlivých škol a dalších důležitých náležitostech rodiče najdou na webu města.

Nahlásit chybu
Řeznictví H+H, s.r.o. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí, Spořitelní ulice
Frýdlant nad Ostravicí
od 21 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

OFIR Service s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna Nošovice
Nošovice
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Global Partner Péče, z.ú. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí,
Frýdlant nad Ostravicí
od 18 000 Kč/měsíc

Detail