Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve F-M se blíží zápisy do prvních tříd základních škol

Na základních školách ve Frýdku-Místku se chystají zápisy dětí do prvních tříd. V příspěvku se dozvíte, co na budoucí prvňáčky čeká a jaká kritéria musí děti, které přijdou k zápisu, splňovat.

V pondělí 15. a v úterý 16. dubna se na základních školách, které zřizuje město, uskuteční zápisy předškoláků do prvních tříd. Základní školy Chlebovice a Skalice využijí k zápisu pouze jeden den, a to pondělí 15. dubna. Pro školní rok 2019/2020 se zapisují děti narozené od 1. září 2012 do 31. srpna 2013. Prvním kritériem pro zápis dítěte do základní školy je spádovost.

“Do spádové školy jsou přednostně přijímáni žáci s místem trvalého pobytu v příslušném školském obvodu, a to do výše povoleného počtu žáků uvedeného ve školském rejstříku. Dítě je samozřejmě možné zapsat i na jinou než spádovou školu, ovšem v takovém případě je nutné počítat s tím, že do ní nemusí být přijato. Záleží totiž na kapacitě školy,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Ve městě je 12 základních škol s kapacitou 6 655 míst.

“Kapacity škol jsou dostatečné a budou i od září 2019. Počet žáků ve školách v tomto školním roce je 5 119 z toho je 508 prvňáčků. V příštím školním roce by mělo do 1. tříd základních škol nastoupit přibližně 500 prvňáčků,” sdělila mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Řada základek si pro budoucí prvňáčky připravila v den zápisu program. Tradičně jej bude mít i Základní škola 1. máje.

“V letošním roce jsme připravili pro děti zápis s názvem Babičko, dědečku, chci jít do školy, kdy škola spolupracuje s Klubem seniorů a zapojili jsme zájemce z řad seniorů do toho zápisu. Pro děti jsou připravené různé kvízy zábavnou formou. Děti také sdělí básničku nebo písničku, kterou si připraví, babičkám a dědečkům, kteří nám pomáhají s tím zápisem. V průběhu zápisu probíhá i velikonoční výstava prací našich žáků,” řekla ředitelka ZŠ 1. máje Frýdek-Místek

Více informací o zápisu, o kritériích přijetí dítěte, spádovosti jednotlivých škol a dalších důležitých náležitostech rodiče najdou na webu města.
Tři v háji / ZRUŠENO!!!

05.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Šípková Růženka / představení pro děti

11.10. 15:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

KOVO Třinec s.r.o. - areál TŽ
Třinec
od 20 200 Kč/měsíc

Detail

A.D. servis point s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Martin Desenský, tel. 774 276 723, email a.d.
Frýdek-Místek
od 17 800 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků