Reklama

Ve F-M začal svoz bioodpadu od rodinných domů

Lidé se mohou opět zdarma zbavit odpadu z domácností. S příchodem jara ve městě začal svoz biologicky rozložitelného odpadu od rodinných domů. Vysypávat hnědé popelnice se budou i v místních částech.

Stáhnout video
Reklama

Duben je měsícem, kdy od rodinných domků začíná tradiční svoz biologicky rozložitelného odpadu z hnědých popelnic. S prvními svozy se začalo už v roce 2016, kdy město pořídilo na čtyři tisíce plastových nádob na bioodpad. Do této chvíle postupně jejich počet navýšilo až na čtyři tisíce šest set.

„Vyšli jsme tak vstříc požadavkům občanů, zároveň se tak snažíme vylepšit systém nakládání s bioodpady a eliminovat vznik černých skládek i šetřit místo na skládce, protože v minulosti nezřídka končila posečená tráva, shrabané listí nebo popadaná jablka v popelnici na komunální odpad,“ uvedl primátor Michal Pobucký.

Anketa, občan: “To listí jsme dávali do normálních popelnic, pak byly pořád plné. Teď už je to zvlášť, takže je to určitě prospěšné, protože se to použije do kompostu. Je to v pořádku.”

Jen v loňském roce se z hnědých nádob odvezlo 2 161 tun bioodpadu. Jednalo se převážně o trávu a listí, ale také spadané ovoce. Do hnědých nádob mohou lidé vyhodit i bioodpad z domácností, jako slupky ze zeleniny, čajové sáčky nebo kávovou sedlinu.

“Svážený bioodpad končí v kompostárně, kde je zpracován na kompost a kvalitní zeminový substrát,” sdělila mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Bioodpad se bude svážet jednou za 14 dní, a to až do konce listopadu. Stejně jako loni se ho zbaví také občané místních částí Chlebovice, Lískovec, Lysůvky, Skalice a Zelinkovice. Harmonogram svozu je uvedený na webu města. Lidé ale nemusí čekat pouze na svoz, odkládat bioodpad mohou sami zdarma a celoročně také do sběrných dvorů na území města a do kompostárny v Bruzovicích.

ReklamaHabsburkové na Frýdku / výstava

30.05. 10:00 - 08.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Když dřevěný princ s drakem bojoval / výstava

13.06. 10:00 - 15.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Mikuláš Klaudyán: První mapa Čech 1518 / výstava

27.06. 10:00 - 22.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Vladimír Holaza
Frýdek-Místek
od 30 000 Kč

Detail

TEMATO SMART REAL s.r.o.
Frýdek-Místek
od 40 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

Elektroservis Paskov s.r.o.
Frýdek-Místek
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu