Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve F-M začal svoz bioodpadu od rodinných domů

Lidé se mohou opět zdarma zbavit odpadu z domácností. S příchodem jara ve městě začal svoz biologicky rozložitelného odpadu od rodinných domů. Vysypávat hnědé popelnice se budou i v místních částech.

Duben je měsícem, kdy od rodinných domků začíná tradiční svoz biologicky rozložitelného odpadu z hnědých popelnic. S prvními svozy se začalo už v roce 2016, kdy město pořídilo na čtyři tisíce plastových nádob na bioodpad. Do této chvíle postupně jejich počet navýšilo až na čtyři tisíce šest set.

„Vyšli jsme tak vstříc požadavkům občanů, zároveň se tak snažíme vylepšit systém nakládání s bioodpady a eliminovat vznik černých skládek i šetřit místo na skládce, protože v minulosti nezřídka končila posečená tráva, shrabané listí nebo popadaná jablka v popelnici na komunální odpad,“ uvedl primátor Michal Pobucký.

Anketa, občan: “To listí jsme dávali do normálních popelnic, pak byly pořád plné. Teď už je to zvlášť, takže je to určitě prospěšné, protože se to použije do kompostu. Je to v pořádku.”

Jen v loňském roce se z hnědých nádob odvezlo 2 161 tun bioodpadu. Jednalo se převážně o trávu a listí, ale také spadané ovoce. Do hnědých nádob mohou lidé vyhodit i bioodpad z domácností, jako slupky ze zeleniny, čajové sáčky nebo kávovou sedlinu.

“Svážený bioodpad končí v kompostárně, kde je zpracován na kompost a kvalitní zeminový substrát,” sdělila mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Bioodpad se bude svážet jednou za 14 dní, a to až do konce listopadu. Stejně jako loni se ho zbaví také občané místních částí Chlebovice, Lískovec, Lysůvky, Skalice a Zelinkovice. Harmonogram svozu je uvedený na webu města. Lidé ale nemusí čekat pouze na svoz, odkládat bioodpad mohou sami zdarma a celoročně také do sběrných dvorů na území města a do kompostárny v Bruzovicích.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyStřední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí, kontaktní osoba Ráková Marcela, 596 223 724 (8:00-16:00 hod.),prace@cleancat.cz
Frýdlant nad Ostravicí
od 100 do 100 Kč/hod.

Detail

RenoFarma Beskyd, a.s. - pracoviště Skalice
Frýdek-Místek
od 130 Kč/hod.

Detail