Reklama

Ve F-M probíhají provizorní i řádné opravy silnic

Se zahájením činnosti obaloven, které vyrábí asfaltové směsi, začaly ve městě vysprávky silnic. Ty počítají jak s provizorními opravami výtluků po zimě, tak i s řádnými a celoplošnými opravami.

Stáhnout video
Reklama

Od prvního dubna začaly technické služby města opravovat silnice. Jako každoročně zahájily práce na autobusových trasách, kde v současné době frézují poškozený asfalt a počítá se s opravami ve větším rozsahu. Dříve, než začnou celoplošné vysprávky, musí Technické služby opravit ty největší díry. První práce začaly na ulici Míru. Následovat budou ulice Resslova, Křižíkova, Dlouhá a Olbrachtova. Asfalt se pokládá také na ulici ČSA, kde se provádí výšková úprava uličních vpustí nebo opravy poškozené šachtice.

“Druhá četa souběžně provádí provizorní opravy výtluků. Snažíme se, aby ta nejhorší místa byla uvedena do provozu schopného stavu. Následně budou probíhat řádné opravy, tzn. se zařezáním, vyčištěním povrchu a zaválcováním, aby do konce červa byly komunikace v dobrém stavu,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Zajímalo nás, jak jsou s údržbou silnic spokojeni sami občané.

“Podle mně dobrý,” řekl jeden námi oslovený řidič. “Tady ve městě dobrý, ale někde jinde je to horší. Třeba jsme přijeli z Bruzovic a tma jsou teda hrozné díry na cestě,” sdělila druhá. “No bylo by třeba opravit vedlejší silnice,” povzdychl si další.

“Požádal bych občany, pokud zjistí nějakou závadu na silnici, která tam opravdu vadí, ať využijí formulář na stránkách technických služeb nebo na stránkách města, kde je úřad online, a nahlásí takovou závadu, aby to technické služby opravily,” vyzval náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Celoplošné opravy komunikací jsou zatím naplánované v příměstské části Lískovec. Na celkem pěti úsecích se odfrézuje vrchní část vozovky, do které se následně zaválcuje nový asfaltový koberec. V letošním roce město na opravy silnic vyčlenilo přes 36 milionů korun, což je v porovnáním s loňským rokem o téměř dva miliony více.

ReklamaHabsburkové na Frýdku / výstava

30.05. 10:00 - 08.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Když dřevěný princ s drakem bojoval / výstava

13.06. 10:00 - 15.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Mikuláš Klaudyán: První mapa Čech 1518 / výstava

27.06. 10:00 - 22.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Hanwha Advanced Materials Europe, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 90 000 Kč do 120 000 Kč

Detail

Dobrý domov s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu