Ve F-M probíhají provizorní i řádné opravy silnic

Se zahájením činnosti obaloven, které vyrábí asfaltové směsi, začaly ve městě vysprávky silnic. Ty počítají jak s provizorními opravami výtluků po zimě, tak i s řádnými a celoplošnými opravami.

Od prvního dubna začaly technické služby města opravovat silnice. Jako každoročně zahájily práce na autobusových trasách, kde v současné době frézují poškozený asfalt a počítá se s opravami ve větším rozsahu. Dříve, než začnou celoplošné vysprávky, musí Technické služby opravit ty největší díry. První práce začaly na ulici Míru. Následovat budou ulice Resslova, Křižíkova, Dlouhá a Olbrachtova. Asfalt se pokládá také na ulici ČSA, kde se provádí výšková úprava uličních vpustí nebo opravy poškozené šachtice.

“Druhá četa souběžně provádí provizorní opravy výtluků. Snažíme se, aby ta nejhorší místa byla uvedena do provozu schopného stavu. Následně budou probíhat řádné opravy, tzn. se zařezáním, vyčištěním povrchu a zaválcováním, aby do konce červa byly komunikace v dobrém stavu,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Zajímalo nás, jak jsou s údržbou silnic spokojeni sami občané.

“Podle mně dobrý,” řekl jeden námi oslovený řidič. “Tady ve městě dobrý, ale někde jinde je to horší. Třeba jsme přijeli z Bruzovic a tma jsou teda hrozné díry na cestě,” sdělila druhá. “No bylo by třeba opravit vedlejší silnice,” povzdychl si další.

“Požádal bych občany, pokud zjistí nějakou závadu na silnici, která tam opravdu vadí, ať využijí formulář na stránkách technických služeb nebo na stránkách města, kde je úřad online, a nahlásí takovou závadu, aby to technické služby opravily,” vyzval náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Celoplošné opravy komunikací jsou zatím naplánované v příměstské části Lískovec. Na celkem pěti úsecích se odfrézuje vrchní část vozovky, do které se následně zaválcuje nový asfaltový koberec. V letošním roce město na opravy silnic vyčlenilo přes 36 milionů korun, což je v porovnáním s loňským rokem o téměř dva miliony více.
Jiří Vodička a Camerata Janáček / koncert

03.03. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Trio DuBois / Koncerty

17.03. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Dan Bárta & Illustratosphere / Zvířený prach Tour / NOVÝ TERMÍN!

18.03. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Marie Pěchová, DiS. - pracoviště Frýdek-Místek, Sadová
Frýdek-Místek
od 12 075 Kč/měsíc

Detail

Vladislav Luka - pracov. Třinec Konská
Třinec
od 17 800 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Slezská diakonie - Středisko Rút, Frýdek
Frýdek-Místek
od 24 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků