Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radní F-M řešili rekonstrukce hřišť i parkovací místa

Rekonstrukce hřišť nebo nová parkovací místa, to jsou jen dva body, kterými se zabývali radní na své další schůzi. V příspěvku vám blíže představíme i další záměry vedení města.

Radní města mají za sebou první dubnové jednání. Mezi body, kterými se na v pořadí už 14. schůzi zabývali, byly také rekonstrukce dětských hřišť.

“Pohyb má blahodárný účinek na naše zdraví, a to nejen tělesné, ale i psychické. Dlouhodobě se snažíme rozvíjet sportovní a pohybové aktivity a začínáme vlastně u dětských hřišť, kde se děti jednak hýbou, ale taky navazují sociální kontakt a učí se vycházet se svými vrstevníky. Ve Frýdku-Místku jsou desítky dětských hřišť. V rozlohově větším Frýdku jich je dvacet tři a v místecké části třináct. V celém městě se nachází také na padesát hřišť sportovních, se streetballovými koši nebo brankami. A tato čísla nejsou konečná, máme v plánu ve výstavbě a rekonstrukcích hřišť a sportovišť pokračovat,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Rekonstrukce se dočká i oblíbené hřiště Hříbek ve Frýdku.

“Projde velkou obnovou, dostane nové herní prvky od pískoviště, přes houpačky, prolézačky a šplhací prvky až po atypický kolotoč, který musel být z bezpečnostních důvodů demontován. Sehnat dodavatele tohoto atypického kolotoče nebylo snadné, do prvního řízení se přihlásila pouze jedna firma s tím, že navýšila i původní předpokládanou cenu. Ve druhé výzvě, která byla zveřejněna na profilu zadavatele, takže se o zakázku mohl ucházet kdokoliv, jsme ještě obeslali 6 potenciálních dodavatelů a přišla opět pouze jedna nabídka, a to od té samé společnosti co v první výzvě. Náklady na celkovou úpravu hřiště včetně nového kolotoče jsou vyčísleny na více jak 3 miliony korun,” uvedl Pobucký.

Město postupně opravuje bytový fond. Letos má na to v rozpočtu vyčleněno 27 620 000 korun.

“Větší úpravy včetně vybourání a vyzdění bytového jádra, nových rozvodů elektroinstalace a vody, výměny podlahových krytin a výměny kuchyňských linek, ale i výmalby a tak dále se realizují převážně v bytech, které jsou prázdné, tedy přesněji řečeno, uvolnily se po bývalých nájemnících a než se znovu pronajmou tak procházejí opravou. Nyní budou takto opraveny 3 byty o velikosti 2+kk v domě s pečovatelskou službou Na Aleji ve Frýdku za bezmála jeden milion korun. Mimo to probíhá také druhá etapa rekonstrukce bytových jader v Penzionu pro seniory za více jak 12 milionů,” řekl primátor.

Radní rozhodli také o opravě dalších komunikací, tentokrát v místní části Skalice.

“Na minulé radě jsme schválili opravu 5 úseků v Lískovci a nyní celoplošné opravy komunikace ve Skalici. V obou případech se jednalo o požadavky místních osadních výborů, které od města každým rokem dostávají přidělen jistý obnos peněz a sami si rozhodují, co se právě v jejich dané části opraví nebo zrealizuje. Teď žádali opravu komunikací. Ve Skalici se opraví úsek od restaurace Zanzibar po křižovatku u domu 301 a taky úsek naproti kostela od domu 283 po dům 182,” sdělil Pobucký.

Budovat se budou také parkovací místa. Nebude se jednat se o nové parkoviště, ale o legalizaci parkovacích míst, kde již nyní i přes zákaz řidiči parkují.

“Parkovací místa vzniknou v následujících měsících na ulici 28. října, a to před křižovatkou s ulicí Ke splavu. Parkovací plocha bude ze zatravňovacích dlaždic a bude na ní moci parkovat 18 aut,” popsal Pobucký.

Radní schválili také záměr zřídit ve městě Senior taxi.

“Senior taxi funguje i v okolních městech, a v souvislosti s posilováním soběstačnosti seniorů bychom jej mohli zřídit také u nás. Vše je zatím ve fázi rozpracování, nicméně uvažuje se, že by tato služba byla nabízena seniorům nad 70 let, kteří by využívali senior taxi za účelem přepravy k lékaři, ale taky například na autobusové či vlakové nádraží nebo na hřbitovy na území města. Jízda by byla zpoplatněna, přesnou částku ještě nemáme stanovenu, uvažujeme o 15 korunách za přistavení vozidla,” dodal primátor.

Vybranými tématy se budeme zabývat podrobněji a informace vám přineseme v samostatných reportážích.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy