Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lavičky v ulicích F-M zpestří citáty a slogany

Technické služby pokračují s výrobou nových laviček. Teď k nim navíc přidávají jednu zajímavou novinku. Jedná se o vyfrézovaný citát, který se bude vázat k ulici, na níž bude nová lavička stát.

S výrobou laviček z vlastní produkce Technických služeb začali zaměstnanci společnosti už v zimě. Teď k tomuto novému typu laviček dodávají další nevšední inovaci.

“Před několika měsících jsme se domluvili s Technickými službami, že budou vyrábět lavičky pro celé město. Teď přicházíme s další novinkou, a to je ta, že na každé ulici na každé lavičce bude zobrazen nějaký citát, případně nějaká informace týkající se dané lokality, takže například na ulici Boženy Němcové na lavičce naleznete, že se jednalo o nějakou spisovatelku a bude tam třeba citát z jejího díla,” vysvětlil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

V letošním roce v rámci první fáze vznikne zhruba 33 laviček, které ponesou slogany známých osobností.

“Lavičky, které jsme již v loňském roce osadili, budou dodatečně těmito slogany osazeny, termín je do začátku prázdnin. Jednotlivé citáty dodává odbor školství, kultury, mládeže a tělovýchovy magistrátu, podléhá to schválení vedení města a my pak v našich podmínkách prostřednictvím našeho zaměstnance následně provádíme frézování toho příslušného citátu na lavičku,” uvedl ředitel TS F-M Jaromír Kohut.

“Lavičky jsme vyráběl doma. Je to můj koníček. Je to vyráběné na CNC roteru. Každá lavička se vyráběla podle daného textu, který magistrát vymyslel. Každá lavička se vyráběla různě dlouho, od půlhodiny do tři čtvrtě hodiny. Text se nejdřív naprogramuje na počítači, pak se přenese na CNC frézku a podle daných souřadnic, podle programu, který je vygeneruje, se frézuje text do té lavičky,” popsal zaměstnanec TS F-M Adam Baňař.

Nové lavičky se slogany a citáty budou hotovy do konce měsíce. Pak je začnou Technické služby umisťovat na příslušná místa.
Gulliverovy cesty / představení absolventů divadelní školy

Dnes
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Farana Piano Duo/ Komorní koncerty​

14.04. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Transky, body, vteřiny / představení Divadla P. Bezruče Ostrava

15.04. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

ARCER H&M s.r.o., Frýdlant nad Ostravicí
Frýdlant nad Ostravicí
od 19 000 do 21 000 Kč/měsíc

Detail

Statutární město Třinec
Třinec
od 21 260 do 31 240 Kč/měsíc

Detail

Základní škola a mateřská škola Karla Svolinského, Kunčice pod Ondřejníkem
Kunčice pod Ondřejníkem
od 19 250 do 21 370 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků