Bloková čištění ulic Frýdku-Místku jedou na plné obrátky

Ve městě běží bloková čištění ulic. V různých lokalitách bude probíhat až do poloviny listopadu. Řidiče na něj v týdenním předstihu upozorňují dopravní značky. Důležité je včas přeparkovat svá auta. Lidé se tak vyhnout pokutě.

Reklama

Bloková čištění ulic začala s příchodem jara a dnes už jsou v plném proudu.Stejně jako v jiných letech probíhají každé úterý a čtvrtek. Výjimečně je pracovníci Technických služeb provádí i o víkendech, a to na velmi frekventovaných místech, například na ulici 8. pěšího pluku, parkovišti pod magistrátem ve Frýdku nebo na ulici Sadová.

“Se zahájením jarního úklidu začala i bloková čištění, konkrétně 19. března. Máme za sebou 7 blokových. Během té doby jsme realizovali celkem 62 vpustí, které jsme vyčistili. bylo také bohužel realizováno 25 odtahů, což je stará bolest tohoto města. Snažíme se v rámci povětrnostních podmínek a tam, kde to situace vyžaduje obnovovat i vodorovná dopravní značení, konkrétně na ulici Jiráskova,” uvedl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Blokové čištění začíná pokaždé v 8 hodin ráno a končí kolem 13. hodiny. I letos platí, že v době blokového čištění nesmí stát v uklízené lokalitě žádné auto. Místa blokového čištění vždy s týdenním předstihem značí dopravní značka.

„Blokové čištění ulic ve městě probíhá od roku 2007.  Cílem je co možná nejlépe vyčistit komunikace od prachu, listí nebo zbytků posypových materiálů po zimě, ale také opravit kanálové vpusti, ke kterým je za běžného provozu problematický přístup,“ připomenul primátor Michal Pobucký.

Harmonogram blokových čištění mohou lidé najít na webových stránkách města i technických služeb.
Habsburkové na Frýdku / výstava

30.05. 10:00 - 08.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Když dřevěný princ s drakem bojoval / výstava

13.06. 10:00 - 15.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Mikuláš Klaudyán: První mapa Čech 1518 / výstava

27.06. 10:00 - 22.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Tadjudin Ibraimi
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč

Detail

Ing. Jiří Jandačka
Frýdek-Místek
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

LAKUM - AP, a.s.
Frýdek-Místek
od 18 100 Kč do 24 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu