Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bloková čištění ulic Frýdku-Místku jedou na plné obrátky

Ve městě běží bloková čištění ulic. V různých lokalitách bude probíhat až do poloviny listopadu. Řidiče na něj v týdenním předstihu upozorňují dopravní značky. Důležité je včas přeparkovat svá auta. Lidé se tak vyhnout pokutě.

Bloková čištění ulic začala s příchodem jara a dnes už jsou v plném proudu.Stejně jako v jiných letech probíhají každé úterý a čtvrtek. Výjimečně je pracovníci Technických služeb provádí i o víkendech, a to na velmi frekventovaných místech, například na ulici 8. pěšího pluku, parkovišti pod magistrátem ve Frýdku nebo na ulici Sadová.

“Se zahájením jarního úklidu začala i bloková čištění, konkrétně 19. března. Máme za sebou 7 blokových. Během té doby jsme realizovali celkem 62 vpustí, které jsme vyčistili. bylo také bohužel realizováno 25 odtahů, což je stará bolest tohoto města. Snažíme se v rámci povětrnostních podmínek a tam, kde to situace vyžaduje obnovovat i vodorovná dopravní značení, konkrétně na ulici Jiráskova,” uvedl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Blokové čištění začíná pokaždé v 8 hodin ráno a končí kolem 13. hodiny. I letos platí, že v době blokového čištění nesmí stát v uklízené lokalitě žádné auto. Místa blokového čištění vždy s týdenním předstihem značí dopravní značka.

„Blokové čištění ulic ve městě probíhá od roku 2007.  Cílem je co možná nejlépe vyčistit komunikace od prachu, listí nebo zbytků posypových materiálů po zimě, ale také opravit kanálové vpusti, ke kterým je za běžného provozu problematický přístup,“ připomenul primátor Michal Pobucký.

Harmonogram blokových čištění mohou lidé najít na webových stránkách města i technických služeb.

Nahlásit chybu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail