Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový skatepark ve F-M by mohl být hotový do půl roku

Skejťáci, in-linisti a bikeři se konečně dočkají nového skateparku. S jeho výstavbou se začalo počátkem dubna a do půl roku by měl být hotový.

Nový skatepark už roste za železniční tratí vedle škvárového hřiště TJ Slezanu naproti haly Polárka. Zajistit jeho výstavbu trvalo dlouho a nešlo o jednoduchou záležitost.

“Od začátku město naráželo na překážky, ať se týkaly výběru vhodného místa, což bylo spojeno s nevolí občanů bydlících v blízkosti navrhovaných ploch, nebo výběru samotného dodavatele stavby. Do prvního výběrového řízení na výstavbu skateparku se přihlásila pouze jedna firma, přičemž nabídla vyšší cenu, než byla předpokládaná cena podle projektové dokumentace. Do druhého výběrového řízení se nepřihlásil vůbec nikdo. Projekt byl následně mírně upraven. Až napotřetí se podařilo zakázku zadat, přičemž do výběrovky se opět přihlásila pouze jedna firma,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Skatepark svým řešením potěší skejťáky, in-linisty a bikery. Půjde o monolitický betonový skatepark o velikosti hokejové plochy.

“Rozdělen bude na streetovou a bazénovou část, která bude částečně zastřešena, což je naprosto unikátní. V širokém okolí takový skatepark není. Zastřešení bazénové části o velikosti zhruba 30x17 metrů umožní využití skateparku i při nepříznivém počasí, navíc v letních dnech jej částečně zastíní. Streetové části budou dominovat překážky běžné v pouličním prostředí, tedy různě vysoké a dlouhé sjezdy, schody, zábradlí, zídky, lavičky, obrubníky a podobně. Chybět nebude ani jednoduchá betonová tribuna a samozřejmostí bude také zázemí pro jeho správce,“ popsala mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Náklady na vybudování skateparku činí 12,7 milionu korun

Nahlásit chybu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail