Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Oprava Rubikovy křižovatky ve F-M přinese omezení a uzavírky

Most na třídě T. G. Masaryka, na kterém se nachází Rubikova křižovatka, čeká radikální oprava. Důvodem je velmi špatný technický stav mostu. Řidiči se v době rekonstrukce budou muset obrnit trpělivostí. Práce si vyžádají dopravní omezení i uzavírky.

Rubikova křižovatka patří k nejfrekventovanějším ve městě. Oprava mostu, který se klene nad čtyřproudou silnicí na Český Těšín se tak bude opravovat ve dvou etapách s tím, že most bude vždy z jedné poloviny uzavřený. Oprava první poloviny bude probíhat tři až čtyři měsíce. Oprava Rubikovy křižovatky začne v květnu a přinese s sebou omezení a uzavírky. Ty se dotknou jak řidičů osobních automobilů, tak cestujících městskou i příměstskou hromadnou dopravou.

“V rámci 1. etapy bude uzavřena polovina mostu s jízdním pruhem ve směru od vlakového nádraží  k magistrátu. Doprava bude vedena po druhé části mostu, což znemožní řidičům možnost odbočení doleva. Současně s mostem se budou opravovat i opěrné pilotové zdi a rampy, což si vyžádá omezení dopravy na čtyřproudovce pod mostem, tedy na hlavním tahu na Český Těšín. Kolony se tak můžou tvořit na průtahu městem. Opravy mostu se dotknou i cestujících MHD, autobusové linky budou nabírat možná i desítky minut zpoždění, na to je třeba pamatovat a počítat s tím, zejména při přepravě autobusem na vlakové nebo jiné autobusové spoje,” popsala mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Opravu mostu z části provádí město a z části stát, přesněji ŘSD. Město opraví svršek mostu, včetně zábradlí a veřejného osvětlení. Rubikova křižovatka pak získá moderní semafory, včetně videodetektorů a indukčních smyček, které umožňují dynamické řízení dopravy.

“Množí se dotazy, jestli budeme něco dělat i se spodní částí třídy TGM, tedy od Rubikovky směrem ke kruhovému objezdu na nádraží. Tato silnice je ale ve špatném stavu pod povrchem. Něco se děje v oblasti inženýrských sítí. Celá cesta poklesáva, takže tady nebude stačit jen vyměnit asfalt, což máme naplánováno, ještě než začne oprava Rubikovy křižovatky, ale v průběhu dalších dvou tří let se tam bude muset naplánovat generální oprava, kdy se TGM uzavře a bude se muset jít do těch defektů v inženýrských sítích,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Celkové náklady na opravu mostu i opěrných pilotových zdí a navazujících ramp

budou stát bezmála 100 milionů korun. ŘSD vydá na opravy opěrných zdí a ramp 60 milionů. Město zaplatí za opravu mostu téměř 40 milionů korun, přes 31 milionů by ale mělo získat zpět z dotace Státního fondu dopravní infrastruktury.

Nahlásit chybu
Global Partner Péče, z.ú. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí,
Frýdlant nad Ostravicí
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Řeznictví H+H, s.r.o. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí, Spořitelní ulice
Frýdlant nad Ostravicí
od 21 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

DELTA facility, s.r.o. - pracoviště
Frýdlant nad Ostravicí
od 8 650 Kč/měsíc

Detail