Frýdek-Místek bojuje proti odkládání odpadu k popelnicím

Frýdek-Místek bojuje proti odkládání odpadu k popelnicím. Nešvar už se zdaleka netýká jen lidnatějších sídlišť. Jednou z cest je přistavování kontejnerů na velkoobjemový odpad častěji, než tomu bylo minulá léta. Svoz velkoobjemového odpadu se chystá i na květen.

Stále častěji můžeme u popelnic vidět pohozené staré křeslo, koberec nebo kusy dřeva z rozbité skříně. S takto založenými černými skládkami bojují asi všechna města a Frýdek-Místek proto není výjimkou.

Anketa, občané města: 1. “Je to tady úplně běžná záležitost. Bohužel. Máme asi málo sběrných dvorů a je to strašný problém cokoliv odvézt.” 2. “Jsou to nezbedníci. Měli by to odvážet do sběrných dvorů a ne to dávat k popelnicím.”

Volně pohozený nábytek u popelnice nejenže nevypadá pěkně, ale hlavně stojí nemalé peníze jeho odstranění. Sváží ho totiž zvlášť vypravené vozidlo do recyklačního střediska, kde se dále třídí.

“Stále se setkáváme s volně odloženými matracemi a nábytkem u kontejnerů, které pak musíme svážet speciálními vozy, protože postele a matrace nemůžeme odvézt společně s komunálním odpadem, a to výrazně zdražuje náklady na svoz odpadu. Kdyby lidé k tomu přistupovali zodpovědně, mohly by se peníze vynaložené na speciální svozy využít účelněji,” sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Odkládání velkoobjemového odpadu k běžným kontejnerům je přestupek a hříšníkům za něj hrozí pokuta ve výši až 50 tisíc korun. Větší odpad se přitom pohodlně vejde do velkoobjemových kontejnerů, které lidé ve městě najdou daleko častěji, než tomu bylo v minulosti.

“Kontejnery na velkoobjemový odpad nechá i letos přistavit na více jak šedesáti svozových místech v různých lokalitách města mnohem častěji, a to opět co druhý měsíc. První letošní svoz byl v březnu, další se uskuteční v květnu a následně v červenci, září a listopadu,” uvedla mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Velkoobjemové kontejnery budou v dané lokalitě přistaveny vždy dopoledne a následující den se odvezou. Harmonogram svozu lidé naleznou na webu města.
Pýcha osamělosti / inscenace podle knihy Petra Pitharta

15.11. 19:00 - 13.11. 12:35
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Dopisy Olze / korespondence V. Havla čtená V. Záwadskou

18.11. 19:00 - 13.11. 12:35
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Ladislav Zibura: Prázdniny v Evropě/ cestovatelská projekce

19.11. 19:00 - 13.11. 12:35
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.
Frýdek-Místek
od 21 600 Kč do 26 000 Kč

Detail

Tomeček Bau s. r. o.
Frýdek-Místek
od 130 Kč do 160 Kč

Detail

SOLIDSUN s.r.o.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků