Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek bojuje proti odkládání odpadu k popelnicím

Frýdek-Místek bojuje proti odkládání odpadu k popelnicím. Nešvar už se zdaleka netýká jen lidnatějších sídlišť. Jednou z cest je přistavování kontejnerů na velkoobjemový odpad častěji, než tomu bylo minulá léta. Svoz velkoobjemového odpadu se chystá i na květen.

Stále častěji můžeme u popelnic vidět pohozené staré křeslo, koberec nebo kusy dřeva z rozbité skříně. S takto založenými černými skládkami bojují asi všechna města a Frýdek-Místek proto není výjimkou.

Anketa, občané města: 1. “Je to tady úplně běžná záležitost. Bohužel. Máme asi málo sběrných dvorů a je to strašný problém cokoliv odvézt.” 2. “Jsou to nezbedníci. Měli by to odvážet do sběrných dvorů a ne to dávat k popelnicím.”

Volně pohozený nábytek u popelnice nejenže nevypadá pěkně, ale hlavně stojí nemalé peníze jeho odstranění. Sváží ho totiž zvlášť vypravené vozidlo do recyklačního střediska, kde se dále třídí.

“Stále se setkáváme s volně odloženými matracemi a nábytkem u kontejnerů, které pak musíme svážet speciálními vozy, protože postele a matrace nemůžeme odvézt společně s komunálním odpadem, a to výrazně zdražuje náklady na svoz odpadu. Kdyby lidé k tomu přistupovali zodpovědně, mohly by se peníze vynaložené na speciální svozy využít účelněji,” sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Odkládání velkoobjemového odpadu k běžným kontejnerům je přestupek a hříšníkům za něj hrozí pokuta ve výši až 50 tisíc korun. Větší odpad se přitom pohodlně vejde do velkoobjemových kontejnerů, které lidé ve městě najdou daleko častěji, než tomu bylo v minulosti.

“Kontejnery na velkoobjemový odpad nechá i letos přistavit na více jak šedesáti svozových místech v různých lokalitách města mnohem častěji, a to opět co druhý měsíc. První letošní svoz byl v březnu, další se uskuteční v květnu a následně v červenci, září a listopadu,” uvedla mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Velkoobjemové kontejnery budou v dané lokalitě přistaveny vždy dopoledne a následující den se odvezou. Harmonogram svozu lidé naleznou na webu města.

Nahlásit chybu


K tématu
SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail