Reklama

V květnu startují ve F-M Beskydské farmářské trhy

Zkraje května startují na náměstí Svobody v Místku Beskydské farmářské trhy. Konat se budou až do poloviny listopadu. Jako v minulých letech budou tematicky zaměřené a nabídnou širokou škálu zboží i doprovodný program.

Reklama

Beskydské farmářské trhy město pořádá od roku 2011 a stále se těší vysokému zájmu a návštěvnosti. Letos první trhy proběhnou na svém tradičním místě ve čtvrtek 2. května.

„Někteří by měli trhy raději o víkendu, jenže zajistit dostatek prodejců na víkend je téměř nemožné. Většina prodejců zejména v létě a na podzim objíždí různé společenské akce nebo prodává na farmářských trzích v jiných městech, takže přesunout trhy na víkend by bylo na úkor rozmanitosti nabízeného sortimentu, což by mělo negativní vliv na jejich kvalitu. Kdo by šel na trhy, na kterých je málo výrobků a produktů... Cílem města bylo a je zajistit na trzích dostatek prodejců s různorodým zbožím, výpěstky a rukodělnými výrobky, aby byl sortiment co nejširší,” připomenul primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Trhy se budou konat v pravidelných čtrnáctidenních intervalech, a to vždy od 8 do 14 hodin. Mnozí lidé by provozní dobu rádi prodloužili, což ale není tak jednoduché.

“Na trzích jsou zastoupeni zejména prodejci z řad malovýrobců a malých farem. Někteří z nich vyprodají své zboží už pár hodin po zahájení trhů, takže už po poledni začínají jejich řady řídnout. Většině nevyhovují pozdější odpolední hodiny taky proto, že odpoledne již opět pracují na svých farmách a v malovýrobnách tak, aby připravili výrobky na další naplánovaný trh v jiném městě nebo na jiné akci. Bohužel nelze vyhovět všem návštěvníkům nebo prodejcům zároveň,” vysvětlil náměstek primátora Frýdku-Místku Jakub Míček.

Za dobu svého fungování se Beskydské trhy staly nejen místem, kde si mohou lidé nakoupit kvalitní potraviny a zboží, ale také společenským centrem, kde se lidé setkávají a baví se s přáteli třeba u doprovodného programu.

“Chodím se tam podívat, i něco nakoupím. Akorát některé věci se mi zdají hrozně drahé, to mi vadí,” řekla návštěvnice farmářských trhů.

Na květnových trzích budou trhovci nabízet zejména květiny. Lidé tak na pultech najdou různé sazeničky, letničky, skalničky, bylinky, ale taky keře a stromky.V červnu už se ke květinám přidají i jahody a následně až do září se lidé budou moci těšit na bedýnky plné sezónní zeleniny a ovoce. Říjen se ponese ve znamení dušiček a v listopadu nebudou chybět zabijačkové speciality. Více informací lidé naleznou na stránkách www.beskydskefarmarsketrhy.cz .
Habsburkové na Frýdku / výstava

30.05. 10:00 - 08.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Když dřevěný princ s drakem bojoval / výstava

13.06. 10:00 - 15.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Mikuláš Klaudyán: První mapa Čech 1518 / výstava

27.06. 10:00 - 22.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

FERRIT s. r. o.
Frýdek-Místek
od 115 Kč

Detail

FERRIT s. r. o.
Frýdek-Místek
od 145 Kč

Detail

GANGA RESTU s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 900 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu