Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek podporuje výměnu starých kotlů

Občané Frýdku-Místku mohou i letos využít možnost vyměnit starý kotel za ekologičtější topeniště. V rámci třetí výzvy kotlíkových dotací mohou získat finanční prostředky jak z Moravskoslezského kraje, tak také z města.

Moravskoslezský kraj vyhlásil třetí a poslední kolo tzv. kotlíkových dotací. Zájemci se mohou zbavit starého neekologického kotle a díky dotaci získat kotel zcela nový.

“Občané už se o podmínkách kotlíkových dotací mohou seznamovat a od 13. května si podávat žádosti o příspěvek na ekologický kotel. V první fázi Kraj přerozdělí půl miliardy korun. Ke státní dotaci Moravskoslezský kraj přidá každému úspěšnému žadateli 7 a půl tisíce korun,” sdělila mluvčí MS kraje Nikola Birklenová.

Novinkou tohoto kola jsou bezúročné půjčky, které nabízí Státní fond životního prostředí. Ten pro Moravskoslezský kraj uvolnil 500 milionů korun.

“Ještě dáváme obcím peníze na takzvané kotlíkové specialisty, kteří identifikují ty domácnosti, které by potřebovaly pomoci poradit s výměnou neekologického zdroje a jsou za ně schopni vypracovat žádost o kotlíkové dotace,” řekl Petr Valdman ze Státního fondu životního prostředí.

Dotace na změnu způsobu vytápění poskytuje několik let i město. Žádat o ně mohou fyzické i právnické osoby s trvalým pobytem nebo sídlem ve Frýdku-Místku.

“V minulosti zůstávaly dotace nabízené městem nevyčerpány a peníze se tak převáděly do dalšího roku. Letos je ale situace zcela opačná. Zájem byl tak vysoký, že již nyní jsou dotace pro rok 2019 ve výši přesahující 1,2 milionu korun zcela vyčerpány. Tak obrovský zájem nejspíš souvisí s tím, že kraj v těchto dnech spustil 3. a podle dostupných informací taky poslední výzvu na Kotlíkové dotace, takže lidé mají nejspíš poslední možnost získat peníze na výměnu starých kotlů za nové od kraje i od města, a tím můžou ušetřit nemalé finanční prostředky. My jsme nabízeli na přechod z vytápění tuhými palivy na vytápění plynem nebo

elektřinou dotaci do 20 tisíc korun. Při vytápění za pomocí tepelného čerpadla šlo o dotaci až do 70 tisíc korun a v případě vybudování zařízení pro skladování propanu určeného k vytápění rodinných domků mimo dosah plynovodu mohli žadatelé získat taky až 70 tisíc korun,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Více informací ke kotlíkovým dotacím najdou zájemci na webových stránkách města i Moravskoslezského kraje.
Farana Piano Duo/ Komorní koncerty​

14.04. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Transky, body, vteřiny / představení Divadla P. Bezruče Ostrava

15.04. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Šakalí léta / muzikál

22.04. 18:30
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

OKNA & DVEŘE KAPSIA s.r.o. - Penzion a restaurace "U Maryny"
Bocanovice
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

T E R M O Frýdlant n.O. - pracoviště
Frýdlant nad Ostravicí
od 21 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

Statutární město Frýdek-Místek - Odbor školství, kultury, mládeže a tělovýchovy
Frýdek-Místek
od 30 930 do 43 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků