Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jesle Frýdek-Místek otevřely své dveře veřejnosti

V Jeslích Frýdek_Místek proběhl Den otevřených dveří. Lidé si mohli prohlédnout vnitřní prostory jeslí i jejich velkou zahradu.

Děti ve frýdeckomísteckých jesličkách zažily netradiční dopoledne. Podívat se na ně a prostředí, v němž tráví čas, když jsou rodiče v práci, jsme přišli nejen my s kamerou, ale také další hosté. Proběhl v nich totiž den otevřených dveří.

“Máme zařízení s kapacitou 54 míst, máme tři velké dětské skupiny s kapacitou 18 míst jedna skupina. Nabízíme dva druhy služeb. Péči pro děti od 1 do 3 let věku a potom péči o děti, jejichž rodiče jsou na mateřské dovolené, pobírají rodičovský příspěvek. Je to služba, kdy mohou rodiče využít 46 hodin v měsíci k tomu, aby nepřišli o rodičovský příspěvek a mohli své dítě umístit do takovéto dětské skupiny,” sdělila ředitelka Jeslí Frýdek-Místek Dagmar Zemanová.

Návštěvníkům se od personálu dostalo odpovědi na každou otázku. Dozvěděli se tak i o tom, jakým způsobem se v jeslích děti stravují.

“Snažíme se, aby byla strava plně vyvážená, ať už co se týká bílkovin, živočišných nebo rostlinných. Co se týká ovoce a zeleniny, vždy podáváme čerstvou zeleninu i ovoce z naší oblasti. Co se týká masa, máme své dodavatele, je to české maso, vždy dbáme na to, aby na vinětě plně specifikováno, odkud maso pochází,” popsala vedoucí stravovacího provozu Eva Římanová.

Jednou z priorit prorodinné politiky Frýdku-Místku je právě i podpora Jeslí, jakožto příspěvkové organizace města.

“Tím, že máme Jesle na území města, umožňujeme rodičům postupný či úplný vstup do zaměstnání, což také přispívá ke snížení rizika ohrožení chudobou a nedostatků příjmů v případě, že rodič je delší dobu bez práce. Město každoročně přispívá na provoz Jeslí částkou více než 6 milionu korun a v minulých letech došlo k zateplení jednotlivých budov, včetně nových fasád a také přístavbou zastřešených teras,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Více se o jesličkách mohou zájemci dozvědět také z webových stránek www.jesle-fm.cz.

Nahlásit chybu
Řeznictví H+H, s.r.o. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí, Spořitelní ulice
Frýdlant nad Ostravicí
od 21 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

OFIR Service s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna Nošovice
Nošovice
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Komplexní domácí zdravotní péče Šebestová s. r. o. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 150 Kč/hod.

Detail