Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sucho si ve Frýdku-Místku vyžádalo nižší počet sečí trávy

Také letos ve Frýdku-Místku snižují počet sečí trávy. Důvodem je velké sucho. Z původních pěti sečí na sídlištích se bude tráva kosit jen třikrát. Častější kosení proběhne v parcích a v Arboretu.

Tři seče trávy na sídlištích naplánovali pro letošní sezónu ve Frýdku-Místku. Méně často kosené trávníky zadrží vodu v půdě, zlepší mikroklima a zachytí více prachu.

„Kromě snížení počtu sečí, ke kterému jsme přistoupili již loni, budeme i letos pokračovat v sečení trávníků mulčováním, který jsme zkušebně zahájili také v loňském roce. Tento způsob, kdy se tráva nesbírá, ale zůstává v rozmělněném stavu ležet na trávníku, což ho obohacuje o živiny a zabraňuje jeho vysoušení, se osvědčil,“ řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Letošní sečení zahájily Technické služby s příchodem května.

“Na základě vyjádření odboru životního prostředí jsme zahájili frýdeckou částí: sídlišti Slezská v obou částech. Pokračovali jsme pak na sídlišti Jiráskovo. Tyto práce dokončujeme nyní v druhé dekádě dubna. V současné době v návaznosti na vývoj klimatických podmínek budeme očekávat další rozhodnutí odboru životního prostředí, zda se v kosení bude pokračovat, či nikoliv, případně v kterých lokalitách,” sdělil předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Vyšší počet sečí by měl probíhat v parcích a v centrální části města, kde by se mělo sekat pětkrát. Podle aktuálního stavu sucha se ale i tento počet může změnit.
Naše paní Božena Němcová / náhrada za představení Dopisy Olze

29.09. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

AGRICOOP Třinec a.s., kravín Vendryně
Vendryně
od 17 000 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 3 500 do 5 500 Kč/měsíc

Detail

Valkýra security s.r.o. - pracoviště Čeladná
Čeladná
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků