Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Modrý kříž pomáhá mladistvým i dospělým ve Frýdku-Místku v boji se závislostmi

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Město Frýdek-Místek podpořilo organizaci Modrý kříž. Ta pracuje s lidmi, kteří mají sklony k závislosti na drogách nebo alkoholu. Na projekt, který se věnuje hlavně mladistvým a rodičům půjde 520 tisíc korun.

Poradna Modrého kříže pracuje s dospívajícími ve Frýdku-Místku už 10 let.

Marcel Sikora (SPOLU/KDU-ČSL), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Na posledním zastupitelstvu jsme schválili dotaci ve výši 520 tisíc korun pro organizaci Modrý kříž, a to na projekt Zkus to s námi. V rámci projektu budou uskutečněny tyto aktivity pro dospívající starší 13 let, kteří jsou ohrožení rizikovým chováním a sociálně – patologickými jevy – tedy zejména v souvislosti s užíváním návykových látek a návykovým chováním."
Barbora Macurová; vedoucí poradny Frýdek-Místek, Modrý kříž v ČR: "Spolupráce s našimi městskými kurátory výborně funguje, čehož si moc vážíme a oceňujeme to, také z jejich strany přišly návrhy na rozšíření spolupráce a město nás podpořilo dotací, proto od července letošního roku rozšiřujeme nabídku a navyšujeme kapacitu pro tuto cílovou skupinu a jejich rodiny. Nově se budou dospívajícím a jejich rodinám věnovat dva pracovníci, budou nabízet individuální a rodinné konzultace, do budoucna zvažujeme i otevření skupin pro mládež nebo podpůrných skupin pro rodiče, podle zájmu."

Program bude nabízen klientům kurátorů, ale i veřejnosti. Lidé mohou přijít bezplatně a anonymně do poradny na adrese Malý Koloredov 811. Do protidrogové politiky a preventivních programů město investuje každoročně nemalé peníze.

Marcel Sikora (SPOLU/KDU-ČSL), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Můžu zmínit podporu pro Renarkon, který zřizuje kontaktní a poradenské centrum a město přispívá částkou 650 tisíc korun. Dále je to již zmiňovaný Modrý kříž, který poskytuje také odborné sociální poradenství, ale také služby následné péče a v neposlední řadě jsme podpořili i projekt Revolution train. Jedná se o jedinečný vlakový projekt, který přináší interaktivní zážitek s cílem informovat veřejnost o rizicích spojených s užíváním návykových látek."

Protidrogový vlak navštívilo letos ve Frýdku-Místku za dva dny na 900 návštěvníků. Dopoledne hlavně školní výpravy a odpoledne veřejnost.

Nahlásit chybu


K tématu

Protidrogový vlak si ve Frýdku-Místku prohlédlo na 900 návštěvníků

Ve Frýdku-Místku se opět zastavil protidrogový vlak Revolution train. Ten interaktivní a unikátní formou představuje dětem i dospělým problematiku drogově závislých. Cílem projektu je ukázat, co se s člověkem stane, pokud propadne drogám.

Společenská hra třineckého autora varuje děti před nástrahami drog

17. července 2023 13:59 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Zabaví, vzdělává a pomáhá v prevenci proti drogám. Nová společenská hra nyní poslouží i při práci s dětmi v nízkoprahovém zařízení ve Frýdku-Místku. Budou v ní lovit drogové dealery a také se v ní vzdělávací formou dozví, co jim mohou drogy způsobit.

Policisté učí děti na školách, jak nebezpečné mohou být drogy

Policie zavítala na základní školy ve Frýdku-Místku, aby poučila děti o nebezpečí kolem drog. Preventivní akce navazuje na program k Protidrogovému vlaku, který do města zavítal minulý rok. Děti se hravou formou pasují do role policejních vyšetřovatelů a odhalují rizika a nebezpečí spojená s užíváním návykových látek.


Lidé v Havířově si stěžují na přechody pro chodce, interval je podle radnice nastaven správně

Lidé často volají na havířovský magistrát a stěžují si, že světelný interval pro bezpečný přechod komunikace není dostatečně dlouhý. Semafory jsou ale podle radnice nastaveny správně.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Radnice v Horní Suché neodkoupí finské domky

Zastupitelé v Horní Suché na mimořádném zasedání rozhodli, že radnice neodkoupí od soukromého vlastníka jednu z lokalit finských domů. Lidé přitom měli zájem si následně domky od obce odkoupit.

Senior, kterého pobodal roj vos na Krnovsku, poděkoval za záchranu života

Včera 15:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Účastnil se ekologické akce Hnutí Duha a zrovna pracoval v lese poblíž obce Hynčice na Krnovsku. 66letého seniora přitom najednou náhle pobodal roj vos. V těžko přístupném terénu se k němu musel k prvotnímu ošetření spustit lékař z vrtulníku. Pak ho převezli do nemocnice v Krnově. Nyní všem poděkoval za bleskovou záchranu života.

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích

Včera 19:43 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích u Rýmařova. Další kroky k záchraně historické stavby organizuje dobrovolnická organizace INEX která uspořádala work camp u janovického zámku.

V Porubě slavnostně otevřeli dopravní hřiště s pumptrackem akcí Jak jezdit bezpečně

V Porubě se uskutečnila edukativní akce Jak jezdit bezpečně. Probíhala na novém dopravním hřišti s pumptrackem, které se tak zároveň slavnostně otevřelo všem milovníkům jízdních kol, koloběžek i odrážedel.

Radnice v Havířově se pustila do modernizace sociálního zařízení ve Společenském domě Reneta

Radnice v Havířově se pustila do modernizace sociálního zařízení ve Společenském domě Reneta. Budova je stará přes 40 let a chyběly zde i toalety pro imobilní občany.

Hasiči cvičili záchranu zraněných při autonehodě v Klimkovickém tunelu

Včera 9:41 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Pravidelnou prázdninovou údržbu dálničního tunelu v Klimkovicích využili hasiči k cvičnému zásahu u autonehody. V uzavřeném prostoru si vyzkoušeli vyproštění zraněných řidičů dvou havarovaných vozidel.

Tragédie v Opavě: V jezeře se utopil nezletilý mladík. Hasiči cestou k záchraně bourali

10. července 2024 18:55 | Opava | Jiří Cileček

V Opavě na Stříbrném jezeře se stala ve středu odpoledne tragédie. Topil se tady nezletilý mladík. Po převozu do nemocnice následně zemřel. K události navíc spěchali hasiči s čluny, kteří nedostali v křižovatce přednost a srazili se s osobním autem.

Dřevěné stavby v Nýdku lákají návštěvníky na tradiční lidovou architekturu

Zachování lidové architektury jako dědictví pro další generace. To byla primární myšlenka za záchranou nýdecké Dřeviónky na úpatí Beskyd. Původní roubená usedlost bohužel zchátrala natolik, že ji bylo nutné zbourat, avšak na jejím místě v roce 2020 vyrostla její věrná kopie.

Mladí hasiči bojovali v požárním útoku O pohár SDH Frýdlant nad Ostravicí

Mladí hasiči a hasičky z celého okresu se utkali ve Frýdlantě v královské disciplíně požárního sportu – v požárním útoku. Sedmičlenná družstva si zasoutěžila už v patnáctém ročníku O pohár Sboru dobrovolných hasičů Frýdlant nad Ostravicí.

Parkoviště u Sekerovy vily ve Frýdku-Místku už je ve výstavbě

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst. Aktuálně už je v plném proudu stavba nového parkoviště na sídlišti Slezská. Hotové má být do konce roku. Navíc bude vytvořeno ze zatravňovacích dlaždic a nabídne také malou zelenou oázu.

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku letos získala titul Mistr Mistrů

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku má za sebou jednu z nejlepších sezón. Přivezla medaile z mistrovství Evropy, ale junioři hlavně ovládli domácí soutěž Czech Dance Masters, kde porazili na 150 týmů a stali se Mistry Mistrů.

Letní koupaliště ve Frýdlantě nabízí ochlazení v parnu, ale má i ohřívanou vodu

Letní koupaliště ve Frýdlantě nad Ostravicí je opět plně připraveno poskytnout osvěžení v parných dnech. Ve srovnání s ostatními koupališti v regionu je přístupné za lidové vstupné.

Deváťáci v Čeladné, i jejich ředitelka, se loučili na půdě staré školy

10. července 2024 9:40 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Vyřazování žáků základní školy se poslední roky koná v Čeladné v památníku Josefa Kaluse, tedy v budově bývalé školy. Letos si tu své poslední vysvědčení převzala necelá dvacítka deváťáků.

Autovraky mizí z ulic Frýdku-Místku. Město také lidem radí, jak se jich bezplatně zbavit

Frýdek-Místek postupně čistí ulice od autovraků. Jde ale o složitý administrativní proces, který s sebou nese i nemalé náklady. Proto město připomíná, že autovraky mohou nechat zlikvidovat i jejich majitelé. Pro ty to bude bezplatné. A ještě navíc dostanou od vrakoviště menší výkupní cenu.

Modrý kříž pomáhá mladistvým i dospělým ve Frýdku-Místku v boji se závislostmi
Vydáno 20. června 2024 14:59, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Město Frýdek-Místek podpořilo organizaci Modrý kříž. Ta pracuje s lidmi, kteří mají sklony k závislosti na drogách nebo alkoholu. Na projekt, který se věnuje hlavně mladistvým a rodičům půjde 520 tisíc korun.

Poradna Modrého kříže pracuje s dospívajícími ve Frýdku-Místku už 10 let.

Marcel Sikora (SPOLU/KDU-ČSL), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Na posledním zastupitelstvu jsme schválili dotaci ve výši 520 tisíc korun pro organizaci Modrý kříž, a to na projekt Zkus to s námi. V rámci projektu budou uskutečněny tyto aktivity pro dospívající starší 13 let, kteří jsou ohrožení rizikovým chováním a sociálně – patologickými jevy – tedy zejména v souvislosti s užíváním návykových látek a návykovým chováním."
Barbora Macurová; vedoucí poradny Frýdek-Místek, Modrý kříž v ČR: "Spolupráce s našimi městskými kurátory výborně funguje, čehož si moc vážíme a oceňujeme to, také z jejich strany přišly návrhy na rozšíření spolupráce a město nás podpořilo dotací, proto od července letošního roku rozšiřujeme nabídku a navyšujeme kapacitu pro tuto cílovou skupinu a jejich rodiny. Nově se budou dospívajícím a jejich rodinám věnovat dva pracovníci, budou nabízet individuální a rodinné konzultace, do budoucna zvažujeme i otevření skupin pro mládež nebo podpůrných skupin pro rodiče, podle zájmu."

Program bude nabízen klientům kurátorů, ale i veřejnosti. Lidé mohou přijít bezplatně a anonymně do poradny na adrese Malý Koloredov 811. Do protidrogové politiky a preventivních programů město investuje každoročně nemalé peníze.

Marcel Sikora (SPOLU/KDU-ČSL), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Můžu zmínit podporu pro Renarkon, který zřizuje kontaktní a poradenské centrum a město přispívá částkou 650 tisíc korun. Dále je to již zmiňovaný Modrý kříž, který poskytuje také odborné sociální poradenství, ale také služby následné péče a v neposlední řadě jsme podpořili i projekt Revolution train. Jedná se o jedinečný vlakový projekt, který přináší interaktivní zážitek s cílem informovat veřejnost o rizicích spojených s užíváním návykových látek."

Protidrogový vlak navštívilo letos ve Frýdku-Místku za dva dny na 900 návštěvníků. Dopoledne hlavně školní výpravy a odpoledne veřejnost.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000043650/modry-kriz-pomaha-mladistvym-i-dospelym-ve-frydkumistku-v-boji-se-zavislostmi