Poradna Modrého kříže pracuje s dospívajícími ve Frýdku-Místku už 10 let.
Marcel Sikora (SPOLU/KDU-ČSL), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Na posledním zastupitelstvu jsme schválili dotaci ve výši 520 tisíc korun pro organizaci Modrý kříž, a to na projekt Zkus to s námi. V rámci projektu budou uskutečněny tyto aktivity pro dospívající starší 13 let, kteří jsou ohrožení rizikovým chováním a sociálně – patologickými jevy – tedy zejména v souvislosti s užíváním návykových látek a návykovým chováním."
Barbora Macurová; vedoucí poradny Frýdek-Místek, Modrý kříž v ČR: "Spolupráce s našimi městskými kurátory výborně funguje, čehož si moc vážíme a oceňujeme to, také z jejich strany přišly návrhy na rozšíření spolupráce a město nás podpořilo dotací, proto od července letošního roku rozšiřujeme nabídku a navyšujeme kapacitu pro tuto cílovou skupinu a jejich rodiny. Nově se budou dospívajícím a jejich rodinám věnovat dva pracovníci, budou nabízet individuální a rodinné konzultace, do budoucna zvažujeme i otevření skupin pro mládež nebo podpůrných skupin pro rodiče, podle zájmu."
Program bude nabízen klientům kurátorů, ale i veřejnosti. Lidé mohou přijít bezplatně a anonymně do poradny na adrese Malý Koloredov 811. Do protidrogové politiky a preventivních programů město investuje každoročně nemalé peníze.
Marcel Sikora (SPOLU/KDU-ČSL), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Můžu zmínit podporu pro Renarkon, který zřizuje kontaktní a poradenské centrum a město přispívá částkou 650 tisíc korun. Dále je to již zmiňovaný Modrý kříž, který poskytuje také odborné sociální poradenství, ale také služby následné péče a v neposlední řadě jsme podpořili i projekt Revolution train. Jedná se o jedinečný vlakový projekt, který přináší interaktivní zážitek s cílem informovat veřejnost o rizicích spojených s užíváním návykových látek."
Protidrogový vlak navštívilo letos ve Frýdku-Místku za dva dny na 900 návštěvníků. Dopoledne hlavně školní výpravy a odpoledne veřejnost.